Nejbližší koncerty
  • 06. 09. 20256. ročník již tradičního festivalu na Slezskoostravském h...
  • 06. 09. 2025Již 12. ročník festivalu, který baví, inspiruje a pomáhá.
  • 06. 09. 2025Nuclear intervention je metalový festival, kde ti bude pr...
  • 06. 09. 2025Šiesty ročník festivalu metalovej kultúry Montana Metal F...
  • 06. 09. 2025GET READY!!!! INGROWING (Budweis grindcore allstars), TOX...
  • 06. 09. 2025Kapely: 19:30 - 3 SIOSTRY 20:30 - SCREAM MAKER4 21:30...
  • 07. 09. 2025SANTAGA stoner punkrock ( USA/CZ ) Ex: Curbside, Plexis, ...
  • 07. 09. 2025TEXAS TOAST CHAINSAW MASSACRE (USA) Energií nabitý cro...
DYING PASSION - Skylor

Rock’n’rollová kapela Atomic, která zní jako by vzešla z britských klubů, přestože pochází z německého Furth im Waldu, se v posledních měsících připomíná videoklipem The Rain Man a jeho vizuálně výrazným videoklipem natočeným v kolumbijském Medellínu režisérem Davidem Ignaciem. Naživo píseň i aktuální album If This Wall Could Sing představí 20. září v plzeňském Zach´s Pubu.

„Když píšu písně, které nejsou očividně milostné, bývá pro mě těžké vysvětlit, o čem přesně jsou. V případě The Rain Man to může být melancholická love song – o osamělém člověku v deštivém dni, který se snaží povzbudit zpěvem a tancem. A kdo z nás se někdy necítil podobně? Možná jsem i já sám ten Rain Man.“ Říká o písni frontman Rainer Marschel.

Atomic, založení v roce 2000 německými bratry s českými kořeny, Thomasem a Rainerem Marschelovými, za sebou mají více než 300 koncertů po celé Evropě a předskakování kapelám jako Babyshambles, The Charlatans, The Sherlocks či Paul Weller. Jejich první EP The Big Issue z roku 2002 přineslo kapele velký úspěch a rychle rostoucí fanouškovskou základnu, včetně zmínek v prestižních médiích jako NME či Rolling Stone Magazine a také podporu českých rádií Radio 1 Praha a Expres FM Praha. 

Rostoucí popularita Atomic jim otevřela dveře k dalším velkým příležitostem. Po debutovém albu Wonderland Boulevard (2005) následovalo Coming Up From The Streets (2008), které představilo kapelu v celé šíři - od melodických skladeb po rockové hity. V roce 2011 Atomic vydali album Heartbeater. O sedm let později se dostali až do Hollywoodu, když jejich píseň „Monkey Fingers“ zazněla ve filmu Accident Man se Scottem Adkinsem v hlavní roli v produkci Sony Pictures. Jejich poslední album If This Wall Could Sing, ze kterého pochází i singl The Rain Man, vyšlo v roce 2024 a představilo hity jako „Gimme Your Love“ či „Cry Like A Wolf“. Atomic jsou dobře známí i českému publiku, neboť na domácích pódiích vystupují pravidelně. 

Čeští fanoušci se kapely dočkají i 20. září 2025, kdy zahrají v plzeňském klubu Zach’s Pub. Atomic jsou letos také součástí bavorsko-českého projektu Music Bridge, který propojuje Divadlo Pod Lampou v Plzni a Kulturzentrum Alte Mälzerei v Regensburgu. Tento program má za cíl podpořit přeshraniční hudební spolupráci a nabídnout prostor alternativní kultuře. První koncert české části proběhne 5. září v německém L. A. Cham, kde se představí právě Atomic a česká kapela Skotační kulomet. V rámci Music Bridge dále během podzimu vystoupí Acid Row, Esazlesa, Filistine, Kant a další.

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=9PaeUMTBNuc
 


Publikováno: 05. 09. 2025
Autor: Johan

Fotogalerie