- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
- Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část II.
- 11. 12. 2025OvO (ita) & Lyssa & Krecht > 11.12. < Pod Lampou, Plzeň ...
- 12. 12. 2025Po loňském úspěchu prvního ročníku přichází Zimní Rock In...
- 12. 12. 2025Oslava 30.leté existence našeho klubu, tohle je třeba nál...
- 13. 12. 2025BLANK OUT (https://blankout.bandcamp.com/music) DEZINFEK...
- 20. 12. 2025Znáte Joy Division? To je ta legendární kapela, která exi...
- 20. 12. 2025Dvě legendy ostravského undergroundu v jeden večer a na j...
- 21. 12. 2025Předvánoční koncert plný skandinávského black metalu!
- 25. 12. 2025Hrají:NAŠROT alternative hardcore ( Havlíčkův Brod ) D...

BLACK LIGHT vydávají album As the Ember Dies
Black Light znovu zažehli plamen. Nové album As the Ember Dies je manifestem temnoty, síly i odvahy experimentovat.
Slovenská thrash-death metalová formace Black Light se po sedmi letech přihlásila s novým albem As the Ember Dies – a jde o návrat, který nelze přehlédnout. Kapela na něm propojuje thrashové kořeny s deathmetalovým tlakem, výraznými melodiemi a vrstevnatými texty, přičemž nahrávku obohatila také o několik hostů.
Od vydání poslední desky Privilege of Choice uplynula dlouhá doba, během níž se kapela hudebně rozvíjela – navzdory tomu, že dnes její členové žijí ve čtyřech různých městech na Slovensku a v Česku. Přesto si Black Light zachovali stabilní sestavu, kterou od roku 2020 tvoří Wevo (zpěv), Matúš (kytara), Kili (baskytara) a Patres (bicí).
„Po dvou deskách a dvou EP, s každým krokem blíž k cíli, jsme se s As the Ember Dies dostali tam, kde jsme od začátku chtěli být,“ říká frontman Wevo. „Hudebně i produkčně jde o naši dosud nejpropracovanější nahrávku. Klasické thrashové riffy jsme obohatili o prvky dalších žánrů, texty se dotýkají témat od psychických poruch přes klimatickou krizi až po první slovenský teroristický útok.“
As the Ember Dies otevírá skladba Chase, postavená na vnitřním konfliktu a pocitu, že se směr ztrácí pod nánosem pochybností. Circled Snake reflektuje cyklickou sebedestrukci moderní civilizace, v refrénu se objevuje deathcoreový growl Erika Gladiče z kapely Abyss Above. Deathmetalové vlivy na desce reprezentuje drásavá The Crones, podpořená hostujícím vokálem z blackmetalové formace Otras. Skladba Son of Sam pak představuje temnou sondu do mysli masového vraha, doplněnou o autentické úryvky z archivních zpráv.
Vrcholem alba je bezesporu skladba The First Touch – emocionálně nabitá kompozice inspirovaná fenoménem spánkové paralýzy. Právě zde Black Light nejlépe naplňují ideál nastolený na předchozím EP Firestealer (2021): propojení technické preciznosti s hloubkou, atmosférou a dynamickou prací s napětím.
Do minulosti kapela nahlíží prostřednictvím skladby Frozen Desert – atmosférického kusu založeného na dosud nevydaném motivu z raných let existence Black Light. Plynule navazuje na intro Mistbreath a vytváří prostor pro introspektivní zastavení.
Album uzavírá úderný singl Frameshift. Skladba, prověřená koncertními pódií, je okořeněna kytarovým sólem hostujícího člena kapely Acid Force a představuje stylovou tečku za nahrávkou, které neúnavně rozšiřuje výrazové možnosti extrémního metalu.
As the Ember Dies vychází digitálně na všech hlavních streamovacích platformách a také jako limitovaná edice na CD. Společně s vydáním alba kapela ohlásila i podzimní miniturné, jehož termíny budou zveřejněny v nejbližší době.
Black Light vznikli v roce 2014 v Košicích. V minulosti předskakovali formacím jako Toxic Holocaust, Catastrofy, Čad, Konflikt nebo Exorcizphobia. Naživo je můžete vidět 19. července v Prešově na festivalu 4Brothers fest a 2. srpna na Bordel na Dunaji v Bratislavě, 15. srpna v Brně v klubu Sibiř a 16. srpna na Metla festu v Dubňanech.

Autor: Bury
- 08. 12. 2025 / Johan
NAHUM s novou deskou „Old World Dead“ ohlašují novou éru ... - 08. 12. 2025 / Peťan
Vyhraj se svojí kapelou 300 vinylů a merch zdarma od UGH! & Fury!!! ... - 07. 12. 2025 / Johan
Vinylový dluh kapely INSANIA je splacen: vychází LP „Out“ ... - 07. 12. 2025 / Johan
FORREST JUMP nadělují fanouškům předčasný vánoční dárek ... - 06. 12. 2025 / Johan
LP THALARION vyjde u Pařát Productions ... - 06. 12. 2025 / Bury
ARAKAIN a DYMYTRY spojili síly v novém videoklipu ... - 05. 12. 2025 / Bury
PYOGENESIS mají nový videoklip ... - 05. 12. 2025 / Bury
Basák RED HOT CHILI PEPPERS má nový videoklip ... - 05. 12. 2025 / Bury
OV SULFUR zveřejnili nové video ... - 04. 12. 2025 / Bury
SLUCHOLAM a KOSTOHRYZ vydali společnou nahrávku ... - 04. 12. 2025 / Johan
Dema DEMENTOR "Zánik Kresťanstva/Chorobná Nákaza" vyšla na CD a MC ... - 03. 12. 2025 / Johan
SKLIZEŇ (BCTV) #65 – TRNY & ŽILETKY – ELBE – FORGOTTEN SILENCE – PARAMBUCHA – 12/2025 [BCTV – LXV] ...
- TRNY & ŽILETKY – Je nutné zabít beránka
- CORONER – Dissonance Theory
- DESTROY! – Chceme si zachovat určitou tvrdost, ale silná melodie či zapamatovatelný motiv je pro nás důležitý.
- SHEEVA YOGA – Vokuhila Violence
- Prosincové tipy – alba & koncerty
- DROM, ELBE
- ZUBY NEHTY, ZNOUZECTNOST
- ILLEGAL ILLUSION – Night Rivers
- GREEN MONSTER – Mutant Farm
- ENTRAPPED – Světlo je mrtvý
- MOROUS, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS
04. 12. 2025 14:27 / Bhut
zjevně atraktivní akce
Zaujala mě fotografie č.22, na které lze spatřit hned 5 f... - CORONER – Dissonance Theory
19. 11. 2025 07:59 / Horaguru
Ano, díky ;-)
Žel, zároveň velice pravděpodobný :-))) - CORONER – Dissonance Theory
18. 11. 2025 22:23 / Pekárek
Ten závěr recenze je opravdu vtipný.:-) - ÚTOK Z JÁMY vol. 1
15. 11. 2025 23:46 / ....
Asi by stačilo mít sebereflexí a nekopat kolem sebe za ná... - LIFE OF AGONY, UGLY KID JOE, XSKULL8
12. 11. 2025 21:52 / Bury
LOA + UKJ
Od LIFE OF AGONY mě nejvíc baví debut, proto jsem moc rád... - CORONER – Dissonance Theory
10. 11. 2025 17:21 / Opat
Absolutní paráda! - Listopadové tipy – alba & koncerty
04. 11. 2025 11:32 / Krakomosher
The Troops of Doom
Krom jiných vynechaných koncert určitě za zmínku stojí to... - ARCH ENEMY, ELUVEITIE, AMORPHIS, GATECREEPER
31. 10. 2025 20:48 / immortal
Fotky
Asi by to chtělo lepší foto nádobíčko. - AFSKY, MYRDAL - info
26. 10. 2025 08:22 / Johan
Tiskovka
Tiskové zprávy přebíráme od pořadatelů v původním znění. - AFSKY, MYRDAL - info
24. 10. 2025 17:38 / Immortal
To je lepší
No vida 2022 :)


