DARK GAMBALLE - Romance panenky a kladiva

FEEL A CURSE – Corroded Time To Come EP 2013, vlastní náklad

Další CD, které se mi ocitlo v rukou k napsání několika řádků o jeho obsahu, dorazilo z Liptovského Mikuláše od našich východních sousedů. Na slovenské scéně sleduji spíše mě dobře známé a oblíbené kapely a pokud se objeví nějaké nové jméno, vždy chvíli trvá, než ho zaznamenám. Přeci jen bez nahrávky na kapelu narazím jen velmi těžko a o koncertě ani nemluvím. Novým jménem na death metalových slovenských kolbištích je FEEL A CURSE. Tahle tříčlenná kapela se dala dohromady na začátku letošního roku a v létě pak vydala svůj první počin. Je jím EP, které nese název „Corroded Time To Come“. Abych nemluvil jen o novinkách – mozkem celé kapely je Milan Jozefek, který před FEEL A CURSE působil v kapele DESECRATED DREAMS.

Jako pravá death metalová banda vsadili FEEL A CURSE na temný obal svého CD a i když se jedná o velmi strohé zpracování (chybí například texty), je provedení CD kvalitní. Však se jedná o první počin, tak nemůžeme čekat zázraky. Dle slov kapely bylo nahrání tohoto materiálu prvotním cílem, až poté budou následovat koncerty a další nové skladby na velké album. Proto je třeba brát „Corroded Time To Come“ jako ukázku toho, jakým směrem se chtějí pánové ubírat. Na EP složili celkem čtyři kousky, z nichž první je skladba titulní. Krátké intro a FEEL A CURSE jdou na věc. Milým překvapením je hutný sound. Death metal spíše moderního střihu, nechybí melodie, pomalé kytarové pasáže. Já mám raději old school death, takže do mého ranku se FEEL A CURSE moc netrefili. Nicméně musím uznat, že tenhle vál šlape i ve středních tempech slušně. Druhá skladba „God´s Betrayal“ je pro mě nejlepší z celého EP. Od začátku pěkná sypačka, také vokál mi sedí. Znovu nechybí zklidnění, melodické sólo a další náklep. Třetí zářez „Burning Desires“ mě naopak příliš nebaví. Těch pět minut je moc dlouhých při tak málo nápadech. Vokál monotónní, stále se opakující pasáže. Je to takové nevýrazné a lehce předvídatelné. Někdy jde pouze o vybrnkávání a tak úplně zapomínám, že poslouchám death metalové CD. Závěr obstarává „Intrigues And Hatred“, která se téměř celá nese ve středním tempu a v jednom riffu. Nechybí několik vyhrávek. Trochu to kazí šeptající vokál v určitých momentech. Ani tato skladba ve mně nic moc nezanechala.

Debutní EP „Corroded Time To Come“ kapely FEEL A CURSE je průměrnou nahrávkou. Na úvod rozhodně pozitivní nahrávka s kvalitním zvukem. Spíše mě bavily první dvě skladby a v těch následujících jako by kapele trochu došly nápady. Pro fans melodického a moderněji laděného death metalu se určitě může jednat o zajímavou kapelu, která určitě neřekla své poslední slovo. Bude také záležet na tom, jak FEEL A CURSE dokážou prodat svůj death metal naživo. Protože především tím si dokážou získat posluchače. Držím pánům palce.

Seznam skladeb:
  • Corroded Time To Come
  • God´s Betrayal
  • Burning Desires
  • Intrigues And Hatred

Čas:
17:28

Sestava:
  • Pavol Maro - baskytara
  • Andrej Šimon - bicí, vokály
  • Milan Jozefek - kytara, vokály

http://bandzone.cz/feelacurse

Zveřejněno: 10. 12. 2013
Přečteno:
3128 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Peťan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář