Nejbližší koncerty
  • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
  • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
  • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
  • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
  • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
  • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
  • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
  • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
TELEPATIE

Již 9. ročník hardcore-metalového hudebního festivalu. 6.8.2011

Dne 5.8. 2011 se v obci Ruda mezi Velkým Meziříčím a Velkou Bíteší koná již 9. ročník tradičního jednodenního kultovního hardcore-metalového festivalu RUDAFEST 2011. V místním kulturním domě se představí celkem 6 kapel z blízkého, vzdálenějšího, či naprosto neznámého prostředí.

Po loňském mega úspěchu v podobě brazilské HC smečky Paury jsme se s ostatními pořadateli rozhodli letošní ročník nabídnout všem fans kapely z nejrůznějších koutů naší republiky a stejně jako loňský rok jsme zabrousili i do zahraničí.

Z domácí velkomeziříčské scény letos nedostane k nevíře spousty fans prostor žádná z kapel. O to větší prostor dostanou v příštím, jubilejním desátém ročníku Rudafestu.

Z nejbližší části naší vlasti, a to z Havlíčkova Brodu, se příznivcům představí progresivní experimentální deathcore, kapela NOOSTRAK. S novým, všem velice dobře známým, vokálistou Lubošem (Fredem) Kristkem ze Smashed Face nám přijede představit svůj set a ukázat všem, jak se hraje deathcore v Havlíčkově Brodě. Budeme věřit, že impulz v podobě nového, na české poměry velice zkušeného zpěváka, posune tuto talentovanou gruppu velice vysoko a jejich set bude stát zato.

S hvězdnou zpěvačkou Janou přijede naše těla rozpohybovat ostravská metal/hardcorová gruppa ENNOIA. Počátky kapely Ennoia sahají do roku 2007, kdy se členové tehdy již rozpadlé emo/screamo bandy Odi Et Amo rozhodli spolu znovu hrát. Oproti Odi Et Amo o člena navíc obohacená se tehdy zatím bezejmenná skupina začala ubírat směrem k metal/hardcoru. Na podzim 2009 se členové kapely po dlouhých peripetiích shodli na názvu Ennoia. Po dalších problémech souvisejících s obsazením postu kytary a vystřídání mnoha kytaristů se na přelomu července a srpna 2010 ke skupině přidává Slávek, se kterým kapela začíná pravidelně koncertovat a získávat si tak větší a větší podvědomí na české hudební scéně.

Z Chomutova přijede svůj set rozjet death/metalcorová pecka VICTIMS. Tyto borce netřeba dlouze představovat. Na české hudební scéně fungují již zhruba od roku 2004. Za sebou mají nespočet „velkých“ koncertů. Šestičlenná parta hrající s automatickými bicími v obsazení dva zpěvy, tři kytary a basa se prezentuje zběsilou a zároveň živelnou pódiovou show, na kterou dostanou snad každého posluchače a strhnou jakékoli publikum. Věřme, že kluky nebude omezovat „pomalý“ automat a do moshe se zapojí celý sál.

Další kapelou, která se na Rudafestu představí vůbec poprvé je Evropou protřelá litoměřická death/metalová banda ANIME TORMENT. Skupina Anime Torment byla založena v říjnu 2007 v Litoměřicích. Kapela si měla tu čest zahrát po boku velkých kapel, jako jsou WFAHM, CALIBAN, PRO-PAIN a mnoho dalších. Po personálních změnách vydali v únoru 2011 svůj prvotní EP počin s názvem Sakura, na kterém shrnuli staré songy. Dál pracují na nových věcech, které vydají v dalším EP někdy na podzim roku 2011. Parta kolem frontmana Ondřeje (Hosica) Svobody se prezentuje heslem: „Není na světě nic, co by nám sebralo chuť dál hrát, hudba je pro nás vše!“ Toto heslo netřeba dále komentovat. Jsem přesvědčen, že kluci se svým repertoárem jistě rozvíří už tak vysoce natlakovaný kotel roudského publika.

Prvními zahraničními hosty letošního Rudafestu jsou hardcoroví braťa MADCULT zo slovenského Zvolenu. Historie kapely se píše již v roce 2001, kdy na sebe narazili dvě hudební tělesa jménem Jan a Filip. Po seznámení si kluci uvědomili, že je třeba, aby jeden druhého hudebně vyformoval. Tak se Filip poprvé dotkl kytary a Jan paliček.  Po pár vnitřních změnách vznikla trojice fungující do konce roku 2008, kdy na postu basy Cedriga vystřídal Ivan. V této nové sestavě se tento malý, avšak velice pevný hudební kolos pojmenovává Madcult a brázdí vody hudební scény nynější s cílem dobýt slávy dní budoucích.

Jako největší hvězda letošního ročníku Rudafestu a obrovské lákadlo pro všechny fans za námi přijede až z belgického Monsu (Bergenu) deathmetal/hardcorová kapela PLANEY! Začátky této gruppy sahali do roku 2006, kdy vzniklo velké množství domácích nahrávek. Skupina začala koncertovat v klubech a na menších festivalech. Zlomem pro kapelu byl konec roku 2007 a začátek roku 2008, kdy se začala ukazovat na velkých metalových festivalech a dostávat se do podvědomí mnoha fanoušků. V létě 2008 realizovala Planey své první EP „The Beginning“. Na začátku roku 2009 začaly vznikat nové písně s větší technickou i odbornou kvalitou se záměrem kapely realizovat své první album. Kapela hrála po boku megastar, jako jsou například BEHEMOTH, SEPULTURA, BORN FROM PAIN, HEAVEN SHALL BURN, BURNING SKIES a mnoho dalších. Energická deathmetal/hardcorová muzika, s některými blackmetalovými vlivy vás určitě nebude nudit!

Všechny Vás srdečně zveme. Přijďte podpořit nejen nás pořadatele, ale hlavně kapely, které hudbě obětují velké množství času, a to převážně jenom za Vás a pro Vás. Jistě se všichni máme na co těšit!!!

Za pořadatele Stanislav Slezák

 


Zveřejněno: 25. 07. 2011
Přečteno:
2873 x
Autor: Hanka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář