TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

6.3.2009 ZLÍN, sportovní hala Novesta - SOULFLY (USA), EXODUS (USA), OVER KILL(USA), TORTURE SQUAD (Brasil), MY WAVE (CZ)

Další ročník metalového svátku jara METALMANIA potvrzuje termín a první účinkující kapely! METALMANII bude jako každoročně hostit město „rocku“ ZLÍN a jeho sportovní hala Novesta, v pátek 6. 3. 2009! 

Bude to opět jarní probuzení jak se patří! Již potvrzenou účast na festivalu bohužel ze zdravotních důvodů odřekli američané METAL CHURCH, ale zármutek se nekoná, neboť festivalový line-up se nově rozrostl o další neméně zajímavá jména. Svou účast potvrdila kapela živelného pekelníka MAXE CAVALERY – SOULFLY. Na světě není snad nikdo, kdo by neznal tuto žijící ikonu metalu a hudební styl vyprávění své zloby, svých vášní, svých odkazů a svých proroctví světu. Max založil SOULFLY po svém odchodu ze Sepultury v roce 1996. SOULFLY v sobě spojuje thrash a groove metal s brazilskou domorodou hudbou a World music. Se Soulfly vydal Max několik povedených alb, jako jsou „Soulfly“, „Primitve“, „3“, „Prophecy“ či „Dark Ages“. Se svým bratrem Igorem dokonce v roce 2007 založili velmi ambiciozní projekt Cavalera Conspiracy se kterým Max navštívil několik letních festivalů, ale už v té době měl plnou hlavu nápadů pro další desku Soulfly. Ta vyšla letos v létě. Jmenuje se „Conquer“. Zeptejte se na novou desku Maxe, řekne vám toto: „Od začátku devastace, od vizí schizofrenie a bitev za záchranu abychom povstali v chaosu A.D. Od prázdných poprav zkoušejíc najít kořeny své duše, od primitiva do trojice od proroctví do temných věků vytvářejících svět metalu, tato mise nyní pokračuje, silnější než kdy jindy. Zdolejte svůj strach a zdoláte sám život i smrt.“ To je nová deska Soulfly „Conquer“. SOULFLY a Max budou tím nejlepším možným vyvrcholením celého metalového svátku jara ve ZLÍNĚ!

Další potvrzenou kapelou jsou američtí thrash/dech metaloví EXODUS! Tito průkopníci thrash metalu devastují západní břehy USA už od pětaosmdesátého roku minulého století. Od dob, kdy se tato partička začínala věnovat svému organizovanému běsu, se až na zvuk v jejich produkci nic moc zásadního nezměnilo. Když to jednoduše shrneme, jde o zběsilou kytarovou jízdu se vším všudy. Tento fakt potvrzuje mimo jiné i vloni vydaná deska s názvem The Atrocity Exhibition: Exhibit A. Samotné názvy skladeb jako Riot Act nebo Funeral Hymn jsou dostatečně výmluvné, aby napověděly posluchači o jejich zdrcujícím obsahu. Aktuální nahrávkou Exodus je však titul příznačně nazvaný Let There Be Blood. Jednoduše jde o znovunahrání debutového počinu těchto legendárních Američanů (původní album Bonded By Blood je jedno z kritiky nejlépe hodnocených thrash metalových desek vůbec). Toužíte-li po panensky čistém thrash metalu v jeho tradiční podobě, EXODUS přijíždí do ZLÍNA právě včas! 

Po roce se k nám vrací také americká alfa a omega thrash metalu, fenomenální OVER KILL se sympatickým Bobby „Blitz“ Ellsworthem v čele, aby nás nabili svou live energií sršící z jejich víc jak dvacetileté hudební tvorby, vč. aktuálního alba „Immortalis“.

Na tour, které uzavírá právě METALMANIA festival ve ZLÍNĚ, je doprovází brazilská thrash/death kapela zaručující maximální jarní nářez TORTURE SQUAD s novinkovým albem „Hellbound“.

Třetím místem v loňském ročníku soutěže RockMaxova 12 si svou účast zajistili také rockeři z Kroměříže MY WAVE, kteří pilně připravují nový materiál, se kterým nás na Metalmánii nadšeně seznámí.

Co dodat? Na dramaturgii festivalu se nadále pracuje, ale už teď je jasné že půjde o brutálně dobrou akci, kterou byste si jako věrní fanoušci metalu neměli nechat ujít!

Předprodej vstupenek za super „vánoční“ cenu, platnou do 15.12., byl zahájen!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 420, 777 701 591, e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal a ve všech obvyklých předprodejích.


Zveřejněno: 13. 01. 2009
Přečteno:
2780 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář