Nejbližší koncerty
 • 01. 12. 2022WINTER CALLING: STÍNY PLAMENŮ, YARRDESH, OUTWARD, NÁMÖL -...
 • 02. 12. 2022Zdravíme příznivce Okultně-hudebního spolku MEGELNYK. V p...
 • 02. 12. 2022METALURGIA FESTIVAL vol. 3 /// METALOVÝ FESTIVAL V SRDCI ...
 • 10. 12. 2022Pro letošní rok poslední velká death black thrash metalov...
 • 30. 12. 2022Páteční před Silvestrovská párty ve Farářově sluji za úča...
 • 08. 01. 2023neděle 8. ledna 2023 Modrá Vopice, Praha koncert bude z...
 • 18. 01. 2023RHINO BUCKET (USA), MERLIN & Dan Horyna Předprodej vstup...
 • 20. 01. 2023FATAL BLOW /UK/ ACULEOS /CZ/ ROZRUCH! /CZ/
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

SUBURBAN TERRORIST – Respect Ignorance Provocation Promo 2007 – vlastní vydání

V pařátech mi uvízlo promo slovenské kapely SUBURBAN TERRORIST a musím říci, že mě jejich třetí promo velmi mile překvapilo. Od roku 2001, kdy tato banda vznikla, sice z původní sestavy zbyli jen dva zakládající členové (kytarista To2my a bubeník Lubo), přesto nehledě k těmto peripetiím kapela prodělává kontinuální hudební vývoj a od původní hard corové polohy se její projev přitvrzuje a přitvrzuje, takže aktuální promo se nese již v duchu našláplého deathu mnoha tváří.

Celý promáč vznikl letos na jaře v bzeneckém studiu SHAARK a Suburban Terrorist do něj vstupovali s novou posilou, která se výrazně podílí i na celkovém výrazu tohoto promo disku. Do sestavy totiž přibyl druhý kytarista Matej (kapela Affront), který se kromě svého nástroje se ctí zhostil i vokálů a dal tak společně s ostatními členy vzniknout velmi šťavnatým skladbám, jejichž poslech lze jen doporučit.

Hned první skladba začíná po krátkém intru pěkným deathovým sypcem, v němž se střídají dvě poslední dobou typické vokální polohy (blití i křik) a kapela to zde hrne trochu nervózně. Hned v dvojce však přichází rapidní zlepšení a jestli jsem měl v prvním válu snahu zaškatulkovat si kapelu mezi švédskou melodickou školu (které se blíží i zvukem nástrojů), tak tady zjišťuju, že to nepůjde. Hned ze začátku se ozývají old schoolové deathové vyhrávky, kompozice se od této chvíle stávají náročnější a ve schopnosti to celé dobře zkombinovat, píšu kapele jedničku. Muzika spíše pro náročné a ty, kteří si spíše vychutnají techniku, zklame zkraje snad jen v nazvučení bicích, které jsou hodně nízko (hlavně kopáky) a i efektní napískávání kytar na konci riffů tu zní mdle a neostře. Hudba přechází čím dál víc do technického death metalu, ale zabijácká a velmi úpřímná energie mladé kapely se neztrácí a nezapomíná se ani na klasické deathově dunivé pasáže.

Ani v dalších válech se z nasazeného tempa nesleví a jeden riff střídá druhý s jen občasnými „zklidňujícími“ mezihrami. Paradoxně v rychlých pasážích mi Suburban… znějí lépe – v těch pomalejších totiž kytaristé jakoby naráz nevěděli a nějak se to lepí pomocí sólíčka či bicích. Z proma mi však utkvívá především nářez jak má být s hojnými melodiemi a nekompromisními sypačkami. Duch HC, na kterém se před lety začínalo, úplně nevyvanul a odsekávané riffy toho budiž důkazem. Přesto přesevšecko jsou nynější Suburban Terrorist především vyspělou death metalovou kapelou, která hraje s důrazem na techniku a pestrost. Proti tomu stojí ne úplně vychytaný zvuk, nevyváženost některých skladeb a mírný sklon k technické překombinovanosti. Ovšem jak říkám, muzika to je po zásluze sebevědomá…

Čas: 19:14

Seznam skladeb:

 1. Brokendown Face
 2. Switch Off The Power
 3. Self-destruction
 4. Respect Ignorance Provocation
 5. Blast By Evil’s Power

web kapely: http://www.myspace.com/suburbanterroristslovakia


Zveřejněno: 20. 12. 2007
Přečteno:
3302 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Marquise | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář