Nejbližší koncerty
  • 27. 05. 2022Švédská Black Metalová legenda Marduk se v rámci 30 výroč...
  • 28. 05. 2022Tradičně sobotní pagan folk metalový večer ve sluji.ODRA...
  • 03. 06. 2022Rotten fest-Sklub Open Air 3.-4.6.2022 Areál před S kl...
  • 03. 06. 2022Stoner, Sludge a Post-Metal v Brně Akce se přesouvá z Ba...
  • 03. 06. 2022Hrají: NAŠROT hardcore crossover ( Havlíčkův Brod ), PSYC...
  • 05. 06. 2022MADBALL přijíždí do Jablunkovského Rock Café Southock !!...
  • 11. 06. 2022Již 15. ročník open air festivalu KOZA se bude konat jako...
  • 11. 06. 2022Sobotní večer s deathmetalovou legendou z dalekého Čile! ...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

LUNATIC GODS - The Wilderness CD 2001 - Shindy Productions

Máte rádi pestrou muziku plnou zvratů a našlapanou nejrůznějšími nástroji? Pak bude CD Wilderness pro Vás zřejmě to pravé ořechové.

Kapela Lunatic Gods není na ug scéně žádný nováček. Její vznik se datuje až někam k roku 1993 a na svém kontě mají již několik CD, EP a MC.

Musím přiznat, že jsem Lunatic Gods naživo nikdy neviděl a myslím si, že mají pěkný problém vtěsnat se na standartně malé klubové pódium :-), zvlášť pokud s sebou ještě vozí hostující muzikanty, kterých je na CD jak máku.

Styl, který můžete na CD slyšet sami LG pojmenovali Atmospheric Death / Doom / Black / Art Metal. Nevíte, co si máte samou radostí vybrat? No já osobně bych se přikláněl k tomu death / doomu a našlo by se zde i dostatek toho Artu. Nálada celého CD se točí kolem těžkých mollových melodií, kde velký prostor dostává sólová kytara, klávesy a další neobvyklé nástroje. Z některých takových můžu jmenovat například sitar nebo digerido. Deathmetalový vokál postupně přechází v blackového "havrana" a velmi častý je také čistý zpěv. Jak se u kapel tohoto stylu sluší, tak i na CD Wilderness je plno vyhrávek na čisté kytary, které pěkně dotvářejí propracované aranže jednotlivých skladeb. Celkový dojem z nahrávky je velmi příjemný. Je to prostě hustá muzika. Nemyslím tím z hlediska tvrdosti, ale spíše její pestrost jak v nástrojích a melodiích, tak i v rozmanistosti vokálů.

Musím říct, že i když LG neplodí hudbu, která by mi byla přímo vlastní, tak jsem si našel na jejich CD dost pasáží, které považuji za geniální nápady co se týče aranží i postupů. Je nesporné, že LG jsou muzikanti jak rukama a nohama, tak i srdcem. Pevně věřím, že takových lidí se pohybuje v CZ a SK undergroundu víc.

 

http://www.lunaticgods.sk


Zveřejněno: 23. 12. 2003
Přečteno:
3324 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář