Nejbližší koncerty
  • 29. 10. 2025HIGH ON FIRE (USA) Legendární stoner sludge-metalová k...
  • 31. 10. 2025Salamandra na svém tradičním koncertě na domácí půdě před...
  • 01. 11. 2025Křest nové desky Colosalist, na kterém vystoupí i další s...
  • 07. 11. 2025Rock Café Jablunkov hostí trojici kapel : Colosalist (NO/...
  • 08. 11. 2025Punkový večírek s výjimečnou sestavou kapel je tady! Těši...
  • 08. 11. 2025Další ročník Waiting for the Winter je před námi a s ním ...
  • 09. 11. 2025Temný a syrový listopadový večer v podání black metalovýc...
  • 10. 11. 2025Koncert kapel: HEKATON - ancient melodic semi-tech death...
KAVIAR KAVALIER - +Klinik+

EP 2025, Extreme Noisi Production / noisecore / Slovensko, Ekvádor

Je tady malá 7" gramofonová deska nabízející hodně hlučný materiál, který o rok dříve vyšel v digitálním formátu. Takže konečně fyzický nosič jako třetí počin německého labelu a rovnou v několika barevných variacích.

Stranu A okupují staří známí 7MS ze Slovenska. Ti vydávají jednu nahrávku za druhou (na kontě už jich mají za těch pár let přes stovku) a naposledy zaujali společným LP s ABORTION. Zde se nachází jeden šestiminutový track, což je vlastně čistá noisecore improvizace seskládaná ze spousty kratších fragmentů. Opět se můžu opakovat – rychle bicí, basa přes efekt, nelidský řev a k tomu hlukovou složku doplňující dvoumužná pila. Byť je to pořád hluk, tak má nějaký řád a taky kvalitní zvuk. Velkou silou této kapely jsou pak samozřejmě intenzivní živá vystoupení. (7/10)

Na druhé straně se představuje čtveřice MUDO z Ekvádoru fungující od roku 2022. Zde Jihoameričané zařadili pětici celkem dlouhých skladeb koketujících na pomezí noisecore a grindcore. Ovšem v jejich podání je to celkem nezřízený bordel, takový syrový chaos, kdy si každý hraje a řve, co chce a kde chce. Chybí tomu aspoň trocha nápaditosti, songy totiž nemají vůbec žádnou strukturu. Ani zvukově to není žádná sláva, navíc mi trhá ušní bubínky ten plechový zvuk rytmičáku, který je hodně vytažený. Toto je podle mě jen dělání kraválu pro kravál. (3/10)

Seznam skladeb:

  • 7MS strana
  1. oi, bollocks! nevermind the teeth, do drugs, this is multifuckheads furious frontal rampage
  • MUDO strana
  1. Welcome total control
  2. Trapped by misery
  3. No hunger for revolution no time for resistance
  4. Bloodthirst gods
  5. 11 songs for the popular revolt

Čas: 11:50

Sestavy:

7MS

  • Rado – řev
  • Marek – pila
  • Rišo – basa
  • Ján – bicí

MUDO

  • Sat – vokál
  • Asko – kytara
  • Consumidor Final – bicí, řev
  • Funado – hluk

7MS Bandcamp

MUDO Facebook
MUDO Bandcamp

Digitální poslech zde

 


Zveřejněno: 28. 10. 2025
Přečteno:
93 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář