Nejbližší koncerty
HUSMAN FEST

LP 2022, Bloodshed666 Records, Santa Diabla / sludge/hardcore / Rakousko

Stále relativně mladá vídeňská kapela DESOLAT se opět hlásí o slovo, dva roky po povedeném picture LP „Songs Of Love In The Age Of Anarchy“. Toto je její třetí nahrávka a zároveň se jedná o první plnohodnotné album, o jehož mastering se opět postaral slovutný Dan Swanö a o vydání Bloodshed666 Records kytaristy Alfreda a německý label Santa Diabla.

Hudba kapely by se dala schovat za všeobjímající škatulku noise-rock, ale to by bylo až moc povrchní. V těchto devíti nových skladbách totiž hraje prim emotivní hardcore staré školy, který je doplňován slugde či crust/(death)metalovými pasážemi. I proto stopáž častokrát atakuje hranici pěti minut. Jednotlivé skladby jsou hutné, valivé a hodně intenzivní. K atmosféře přispívá i Alfredův vrčivě ukrákaný vokál (zabarvením lehce připomíná Jeffa Walkera z CARCASS) a do celku zapadá výtečně.

Jestliže byla předchozí deska do jisté míry syrová, pak tahle mi přijde promyšlenější a celkově dotažená do posledního detailu. Ať už jde o nápadité riffy, kytarové vyhrávky, monotónně ubíjející tempo nebo ponurou atmosféru a emoce umocňující samply. V těchto chvílích se dere do myšlenek (nezatajované) ovlivnění mistrnými LVMEN. Ostatně, stejně jako oni, i DESOLAT použili pasáže z legendárního českého filmu Markéta Lazarová. A to rovnou ve dvou skladbách, které mě osobně baví nejvíc. Teda hlavně „Maldoror “, která mi hned po prvním poslechu ještě dlouho rezonovala v hlavě. Tahle tvář kapely se mi líbí hodně a ve směřování tímhle směrem bych viděl budoucnost.

„Elegance Is An Attitude… To Shit On“ mě na necelých 40 minut naprosto pohltilo, stejně jako na těch dalších a dalších… Takže mi závěrem nezbývá než konstatovat, že toto album určitě bude figurovat v mém osobním žebříčku nahrávek roku 2022 na vyšších pozicích.

Seznam skladeb:

 • Strana A
 1. Elegance Is An Attitude. To Shit On.
 2. I Wish You The Worst
 3. Hate-Filled Short-Arsed Wee Wanker
 4. Rollercoaster: Confusion Is Stable, Confidence Is Luck
 • Strana B
 1. Deaf, Dumb, Blind & Grumpy
 2. Maldoror
 3. Thanks, But No Thanks
 4. Walls As Symbols Of Stupidity
 5. You And Everyone Around You Are Total Shite And Deserve To Suffer To Death. Hopefully Everything Ends Soon.

Čas: 38:23

Sestava:

 • Alfred – zpěv, kytara
 • Klaus – basa
 • Mentl – bicí

Bandcamp

Bloodshed666 Records
Santa Diabla

 


Zveřejněno: 20. 12. 2022
Přečteno:
722 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář