TELEPATIE III - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

22. 11. 2021, Písek – Divadlo Pod Čarou (malá scéna)

Kdo tady zkraje devadesátek uctíval metal a nezkřížilo mu cesto SARCÓFAGO?! Brazilský kult old school black / thrash / death metalu, který si svůj vrchol prožil v roce 1991, kdy vyšlo druhé album "The Laws Of Scourge", na němž přinesl postupy ne vzdálené technickému death metalu s výraznými hity v čele s hymnou "Midnight Queen"?!

A právě z této éry (1991-1993) se rekrutuje kytarista Fábio Jhasko, který si o 30 let později přibral zpěv, obklopil metalem vytepanými harcovníky a vyjel po Evropě pod vlajkou THE LAWS KILL DESTROY, jakýmsi osobním tributem dinosaurů SARCÓFAGO.

Často už to nestíhám, ale nyní jsem si před koncertem oživil všech 6 vinylů a po pondělní šichtě vyrazil  do města metalu zaslíbenému – jihočeského Písku.

Návštěvnost zkraje vykazovala jen pár jedinců, ale postupně malou scénu Divadla Pod Čarou zaplnilo zhruba padesát hlav a obecenstvo tak ve finále vytvořilo důstojnou, undergroundovou atmosféru.

Nasazení THE LAWS KILL DESTROY bylo přísné a nekompromisní, grimasy Fábia, dvě doplňující se kytary, rázně tepající bicí. Pamětník dostal vše, na co už ani nedoufal pomyslet – kytarový hrdina mu přijede naživo zahrát za barák vše, co má tři dekády uložené v hlavě a srdci. Jasně, trochu mě postupem setu ubíjel zvuk svištící spíše ve výškách, ale možná jsem se najednou jen přeposlouchal studiových nahrávek, i když ani ty nikdy nebyly žádným křišťálem.

Zahajující kapela SATAN WORSHIP byla zvukově čitelnější a rozmanitější, nicméně i přímější. Šlo totiž pouze o trio a jinak uchopený žánr, kterým byl mix blacku, thrashe a speedu.

Kapely přijely na poslední chvíli a podle všeho po koncertě zas vypálily dál. Písek tak pro ně byla doslova zastávka, stejně jako při pondělí pro lidi včetně pořadatelů, kteří se akcí a koncertního života nechtějí jen tak vzdát.

Fotografie: Skalík

Kompletní Skalíkova galerie

Berryho videa:

SATAN WORSHIP @ PÍSEK 11/2021
https://youtu.be/_WVq0u2KFy4

THE LAWS KILL DESTROY (SARCÓFAGO) @ PÍSEK 11/2021
https://youtu.be/-mVqLYQT5l8


 


Zveřejněno: 27. 11. 2021
Přečteno:
343 x
Autor: Berry | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář