Nejbližší koncerty
 • 09. 07. 2022VYSTOUPÍ: AC/DC CZECH TRIBUTE, PURPLE MANIA, DEAD DANIELS...
 • 09. 07. 2022Zputnik (punk-electronica) Rissla (symphonic hard rock) ...
 • 12. 07. 2022V Rock Café Southock se uskuteční výjimečný koncert roku ...
 • 16. 07. 2022Motosraz Bahno Louny 2022 - Motorhead CZ Revival, Blue Ro...
 • 16. 07. 2022Vystoupí kapely: Plexis, Jaksi Taksi, Appel Juice, Nízká ...
 • 22. 07. 2022ETEF – Enter The Eternal Fire festival, 22.-23. 7. 2022 ...
 • 22. 07. 2022Páteční deathmetalový večer ve společnosti kapel : BLOODP...
 • 23. 07. 2022OpenAir koncert pražské rockové kapely Dead Daniels v měs...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

CD/LP 2019, Les Acteurs De l´Ombre Productions / post black metal, hardcore / Francie

Další položkou v katalogu  Les Acteurs De l´Ombre Productions jsou MUR. Ačkoliv kapela vznikla před cca deseti roky, před vydáním debutu „Brutalism“ měla na kontě pouze jedno EP, které jsem si zběžně poslech na Bandcampu a příliš moudrý z něj nebyl. Svérázná muzika na pomezí black metalu a hardcore, lepší zařazení mě nenapadá, a ono to není snadné ani s novinkovým materiálem. 

Ten otevírá potrhaný rozjezd „Sound of a Dead Skin“, v němž se ani po stabilizaci poměrů nevyznám. Post hardcore black metal? Něco na ten způsob, bez ostrých hranic mezi žánry, bez snadno vstřebatelných melodií, se spoustou zvratů a změn temp, nálady… křikem i zoufalým řevem. 

To jsem napsal při prvním poslechu, při pátém už se v produkci MUR začínám orientovat, melodie mi nepřijdou nesnadno vstřebatelné a ony zvraty mi nepřekáží. Na druhou stranu jde o muziku pro hledače podivností, protože se nedá mluvit o standardní kompoziční práci, ale spíše o nabalování různých motivů na sebe i přes sebe, o změť tónů nejen kytarových, ale i klávesových.

Prakticky nikdy není zřejmé, co bude následovat po té které pasáži, tu se objeví minimalistický úsek, tu cosi na způsob improvizace (nepochybuji, že jde o řízený proces), tu kytary kvílí jako meluzína, tu se objeví ambient, tu sludge motiv („Nenuphar“), který záhy rozbíjí post hardcore pošahanost. Nebo instrumentální noise divnost s dlouhým názvem v němčině, na níž navazuje další zběsilost („Third“), tentokrát v rychlém tempu a hardcorovém duchu. Leč rozhodně to není šablonovité hácéčko, ale avantgardní bláznivina – ale na poměry MUR jde vlastně o celkem přehlednou věc, která lehce koketuje s grindem. Kdo by si myslel, že už se bude hrát na stravitelnější notu, „My Ionic Self“ z toho každého snílka vyvede. Spíš bych to nazval „My Sonic Self“ a zároveň ztrácím o poslech zájem, protože tady už se s kapelou úplně míjím. Ona to asi tuší, takže zase trochu návrat k normálnosti, a tak nějak to pokračuje do konce poměrně dlouhého a na poslech náročného materiálu. 

Celkově mi z katalogu LADLO Prod. přijdou MUR jako jedni z nejvýstřednějších, a to label nevydává nic, co by znělo obyčejně, konformně. MUR jsou extrém v extrému, zvolili těžkou cestu, kterou s nimi zřejmě bude sdílet jen hrstka odvážných, kteří si nahrávku dokáží užít lépe než já, třeba i z vinylu, resp. 2LP, které vypadá na pohled velmi hezky.

Ale ani balení CD nevypadá špatně. Šestistránkový digipack obsahuje vložený vložený booklet o osmi stranách, na nichž převládají podivné obrázky podobné tomu na titulní straně. Jejich smysl jsem nepochopil – a protože se mi moc nelíbí (podobná estetika jde mimo mě), k nějakému většímu bádání a hledání jejich významu mě nepřinutily. Booklet obsahuje i texty, na francouzské poměry překvapivě v angličtině, sestavu a nějaké ty informace o nahrávání, obsahově OK.

Seznam skladeb:

 1. Sound of a Dead Skin 
 2. I Am the Forest 
 3. Nenuphar
 4. Die Kinder tanzen um das Feuer desjenigen der das Licht bringt
 5. Third
 6. My Ionic Self
 7. Red Blessings Sea
 8. I See Through Stones
 9. Livity
 10. You Make I Real
 11. BWV721

Čas: 48:26

Sestava:

 • Thomas Zanghellini – bass
 • Julien Granger – drums
 • Benjamin Gicquaud – guitars
 • Guillaume Bouhier – guitars
 • Phillipe Bettineli – guitars
 • Alexandre Michaan – keyboards
 • Jay Moulin – vocals

https://murband.com/
Bandcamp

LADLO

 


Zveřejněno: 29. 01. 2020
Přečteno:
3192 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář