TELEPATIE

CD-R 2019, vlastní náklad / hardcore, punk / Česko

Jméno kapely DEATH CULTURE DEPRIVATION pro mě bylo ještě nedávno absolutně neznámým pojmem. Ani netuším, jak dlouho kapela funguje. První zmínku o ní jsem zaznamenal s letošním Fear festem a následně v říjnu, kdy se objevilo tohle jejich promo.

„Promo 2K19“ obsahuje čtyři songy, ve kterých se logicky pálí ostrými náboji. Ono když tuhle nahrávku stvořili lidé, kteří působili v kapelách jako FESTA DESPERATO a v x dalších známých partách, nebo zároveň hrajou v LYCANTHROPHY, tak se nedá čekat nic jiného než rychlý nášup. Ohledně personální situace je potřeba uvést na pravou míru aktuální stav, protože kapelu nedávno dvojice z LYCANTHROPHY (basák Šupin a vokalista Vosák) opustila. To ale s touhle nahrávkou nesouvisí.

Překvapením pro mě byl fakt, že když máte v kapele Máru (COFFIN VARNISH, ex-EVIDENCE SMRTI atd.), neumístíte ho za mikrofon. Tuhle roli tady sehrál Vosák, který ve své domovské kapele hraje normálně na kytaru. Každopádně se svojí funkcí zpěváka se vypořádal celkem úspěšně; i když jeho hrubý řev neoplývá žádným velkým charismatem, k muzice, která stojí na základech hardcore, punku a crustu, se hodí bez problému.

První tři věci jsou klasické vypalovačky kratší stopáže, které táhne dopředu punková rytmika s poměrně dobře strukturovanými kytarami, kde jedna z nich často tzv. „vyšívá“ vyšší tóny a je vidět, že si s tím dal kytarista práci. Baví mě i „pomalejší“ pasáže, třeba jako ta na závěr druhého tracku „Číslo“.

Lehce vymykající věcí je závěrečná „Smrt“. Ta už je černou ovcí bez prvního poslechu, protože je dlouhá přes tři minuty. Přes divoký úvod se postupně zpomaluje, dojde i na povedené sólo a kapela má ke konci až alternativně hardcoreový výraz. Jelikož mám v těch nakládačkách rád i variabilitu, působí na mě závěrečný song nejlepším dojmem.

První studiový zásek kapely zní slibně. Otázkou je, jak se budou DEATH CULTURE DEPRIVATION vyvíjet dál, když 2/5 z kapely odešly. To je ale záležitost, která poslech této dobře provedené nahrávky nijak nekazí.

Bez bodového hodnocení.

Seznam skladeb:

  1. Pravé dno
  2. Číslo     
  3. Šílený
  4. Smrt

Čas: 7:38

Sestava:

  • Komor
  • Vosák
  • Krupa
  • Šupin
  • Mára

https://deathculture.bandcamp.com


Zveřejněno: 31. 01. 2020
Přečteno:
2893 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář