ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

Žižkův vraždící palcát XLVII - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

MISÞYRMING, DARVAZA, VORTEX OF END - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
M-klub, Vysoké Mýto
Oslava 15. let Stolen Lives a kulatin Smrčáka! ...

27. 9. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub ( bar )
Hrají: ZÁVIŠ osobitý písničkář ( Znojmo ), ... A S...

27. 9. 2019
KOLÍN
WITHIN DESTRUCTION TOUR 2019 - KOLÍN 27.9.2019 / ...

28. 9. 2019
TÁBOR - Střelnice
NAHUM + INNERSPHERE + PURNAMA + ENDLESS DRAIN...

5. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 5. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

11. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 11.10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

12. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 12. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » TÝNECKÝ MAZEC 2016

24. 7. 2016TÝNECKÝ MAZEC 2016

16. 7. 2016, Týnec nad Labem - Letní parket Ostrov

Festivalová sezóna je v plném proudu. A minulý víkend proběhlo pár festivalů, které mají slušné jméno. Na Bojišti pro „velmi náročné" publikum byl určen pětidenní festival Obscene Extreme, „méně nároční" mohli navštívit areál likérky s festivalem Masters of Rock a pro „složité" indie posluchače byl dobrý Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice... A u nás za humny se konal převážně pro mainstreamové publikum festival České hrady. Takovým skromnějším metalovým festivalem je Týnecký mazec, na který jsem zavítal už poněkolikáté a letos tomu nebylo jinak.

Za dobu, co jezdím na tento fest, se žádná kapela prozatím neopakovala a vždy na mě čekalo nějaké překvapení anebo nějaká neznámá skupina. V line-upu se objevilo k 10. ročníku deset kapel (TYPHOID posléze odpadli). Kapela, která mě navnadila na fest, se objevila mezi prvními na plakátu a tou byli COLP, které jsem již delší dobu neviděl. A protože to byl 10. ročník, tak pořádající ELYSIUM připravili lahůdku na pozici headlinera, kterým byli polští death metaloví HATE.

Vyjíždím včas. Dálnice jsou poslední dobou nevyzpytatelné i v sobotu. Sjíždím z D5 a podél Berounky se proplétám mezi cyklisty na Prahu. Naštěstí od Prahy je vše OK a tak kolem páté zastavuji u překladiště na Labi v Týnci. První účinkující KILLERFACE to jistě už mají za sebou, protože ještě v autě poznávám berounské MURDER INC., kteří mě přivítali toxickým nářezem „Radiace". První myšlenka, co mě proběhla hlavou, byla, že tak čistý, skvělý zvuk jsem dlouho neslyšel. A dopředu prozradím, že takto to bylo až do jedné hodiny ranní. Od doby, co jsem berounské thrashery viděl naposledy, mají na svém kontě o jedno EP navíc. A tak z poslední nahrávky „Povolení zabíjet" jsme mohli slyšet například „Člověk člověku". Je to klasická surová řezničina á la SODOM. Na závěr od nich slušně vystřihli skladbu „Agent Orange". Bavilo mě to, byl to thrash, jak se patří a škoda jen krátkého času. Zvládl bych nášup.

Po cestě jdu uhasit žízeň, a tak si při pivku vychutnávám SUFFERING INCLUDED. Nebo spíše pivo si vychutnávám (úsměv). Ne ne, takové utrpení to zas nebylo. Sice jsem je sledoval zpovzdáli, ale dalo by se říct, že mě to bavilo. Zpěvák v outfitu levhartím (?) chrchlal z celého chřtánu... a za zvuku grindové, melodické hopsačky jsem si nakonec také podupával. A hlavně, že je po deštivých dnech krásně (úsměv).

POPPY SEED GRINDER ve svém setu vystřihli převážně skladby z připraveného alba „Bleeding Civilization", které bude venku v polovině srpna. A podle toho, co jsem slyšel, bude určitě tak dobré jako to předchozí, ne-li lepší. Líbil se mi zvuk datlujících bicích a parádní groove hardcorová basa. Současná sestava s hřmotným growlerem Eddiem za mikrofonem je perfektní. PSG nezklamali a předvedli slušný death grindový nášleh.

Ze slovenské Nitry pocházejí EMPYRION, kteří zaujali ihned prvními tóny. Byla to pořádná porce death metalu, přičemž kytarové vyhrávky doplňovaly klávesy, které vytvářely blackové inferno. Jenže časem nadšení z hudby začalo vyprchávat, a byť se střídaly rychlejší pasáže s pomalejšími, tak se mi hudební prezentace začala jevit jako monotónní.

Jak jsem v úvodu zmínil, tak jsem „Budweiser mad metalcore bastardzz" už dlouho neviděl a abych pravdu řekl, tak ani

neslyšel. Maximálně sem tam nějakou nahrávku, na kterou natrefím na netu. COLPičí vystoupení se mi moc líbilo. A opět jsem si pomlaskával na hutných groove spodcích, protože toto prostě můžu. Podladěná groove basa a sem tam vybrnkávání kytary v jako poslední klipovce „Disassembled"... no, to je žrádlo. Leč je čas opět neúprosný a musí se končit. V plánu byly ještě tři skladby, tak kterou…? Někdo se ozývá z fans a zpěvák Jirka Kracl souhlasí s dobrou volbou, a to se starou, ale za to sympatickou „Fuck the Parents". Fuck, fuck... budu to muset napravit a zajet si na koncert.

Tatam jsou staří ELYSIUM. Jsou tu noví ELYSIUM, v nové sestavě na postu bubeníka a zpěváka a jde vidět, že jim tato změna prospěla. Zahloubili se ještě do tvrdšího metalového podzemí a přidali na propracované kytarové technice. Staré písně jako „Betrayed By Your Blood" získaly hrubší death metalový kabát. Samozřejmě do playlistu zařadili i nové skladby z aktuálního EP „Chapter I: Beginning Of The End". Písně jako „The Way of Expectations" jsou živelné a nabité energií. No, spíše zpěvák Bejv byl nabitý živelnou energií až dost. Na pódiu byl k nezastavení a všude běhal jak splašený kůň. ELYSIUM měli od fans slušnou podporu a vystoupení bylo peklo.

Pořadatelům se podařil parádní kousek, protože přivézt do Týnce polskou death metalovou legendu je mazec. A musím poopravit poslední větu z předešlého odstavce: Vystoupení ELYSIUM byla brána do pekla. HATE byli už samotné peklo. Jejich vystoupení byla neskutečná ďábelská jízda. Na koncertě představili loňskou novinku „Crusade: Zero", ze kterého je například temná skladba „Valley Of Darkness". Samozřejmě nemohly chybět dobré skladby z alb předešlých, jakou je třeba „Erebos". Musím zase vypíchnout práci zvukaře, který odvedl výbornou práci. Myslím, že zvuk byl čitelný z každé strany, ba dokonce se netříštil ani v samém jádru této pekelné výhně. HATE nás přijeli rozsekat, a tak se i stalo. Nic jiného jsem ani od polské smrtící mlátičky nečekal a o Polácích se ví, že death metal jedou na prvotřídní úrovni. Byl to hodinový masakr.

Je čas pomalu jít domů, ale tak trochu přemáhám únavu, protože na pódiu se ještě připravuje poslední kapela. Deathoví MISFOLDED z Prahy mají dvě Jany, zpěvačky, které se střídaly za mikrofonem a to s growlem, který doplňují tak trochu i civilním zpěvem či šepotem, který občas připomínal „vychlastaný hlas". Půl jejich setu jsem sledoval od pódia a půl jsem se už poflakoval, vzdaloval pomalu k autu. MISFOLDED zahráli skladby z debutového alba „Restless Continuum". Album neznám, ale zapamatoval jsem si klipovku „Silence Broken". Melodický death metal zabíral na zbytek fans dobře, a tak se závěrem přidávalo.

Zřejmě pokaždé festival chválím, kdyby tomu bylo jinak, tak bych se sem pravidelně nevracel. A vždycky se může najít něco, nějaká kapela, která mi nesedne, ale s letošním 10. ročníkem jsem byl nadmíru velmi spokojen. Tak ještě jednou sdělím, že přitáhnout do Týnce HATE bylo mistrovské dílo. A kdybych měl vypíchnout ještě jednu kapelu, která mě doslova potěšila, tak to budou budějovičtí COLP. A zklamání nebylo žádné, protože se vydařilo vše a myslím, že nespočet fans, kteří přišli, mi určitě dá za pravdu.

sdílet
Přečteno: 2316x Autor: 4horsemen | Další články autora
Datum: 24. 7. 2016

FotoGalerie (Počet obrázků: 25) Poppy Seed Grinder Poppy Seed Grinder Poppy Seed Grinder Empyrion Empyrion Colp Colp Elysium Elysium Elysium Elysium Elysium Elysium Elysium Elysium Hate Hate Hate Hate Hate Hate Hate Hate Hate Týnecký Mazec 2016

Diskuze (Počet příspěvků: 4)
Recenze
Díky za chválu Richarde, potěšilo a Fobii určitě taky :-) 4H | 20. 8. 2016 23:13:15
Recenze
Pěkná recenze. Líbí se mi styl recenzí na Fobii od nepaměti. Díky za inteligentní styl psaní. Richard Abraham | 17. 8. 2016 10:42:11
Gepard
Díky. To jo, černé skvrny a ty pruhy od oka :-) 4H | 25. 7. 2016 17:42:33
Suffering Included
diky, za pochvalu a obleček to bol gepardí :D Michal | 25. 7. 2016 12:00:38

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

21. 9. 2019 | Autor: Bury
V novém klipu THE 69 EYES hostuje Dani Filthčtěte zde »

21. 9. 2019 | Autor: Bury
Devin Townsend představuje nový videoklipčtěte zde »

20. 9. 2019 | Autor: Bury
KREATOR mají nového basákačtěte zde »

20. 9. 2019 | Autor: Johan
POSTCARDS FROM ARKHAM - nový klip Erich Zann Syndromečtěte zde »

19. 9. 2019 | Autor: Johan
COCOTE MINUTE by vás na podzim měli sejmout s CZEKO 15 LET TOURčtěte zde »

19. 9. 2019 | Autor: Bury
HELLYEAH vypustili další videoklipčtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
Grindeři FEASTEM představují song z chystaného albačtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
NECRONOMICON představují skladbu z chytaného alba čtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
AS I LAY DYING mají nový videoklipčtěte zde »

18. 9. 2019 | Autor: Bury
LACUNA COIL mají nový klipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

28. 8. 2019 | Reporty
METAL MADNESS 2019celý článek »

22. 8. 2019 | Reporty
SUMMER PUNK PARTY celý článek »

4. 9. 2019 | Reporty
INFERNAL FEST VIcelý článek »

10. 9. 2019 | Reporty
ARMAGEDDON OF DECIBELS 2019celý článek »

23. 8. 2019 | Reporty
METALLICA, GHOST, BOKASSAcelý článek »

1. 9. 2019 | Rozhovory
FINAL FLAG – FINAL FLAG je pro nás především čistá radost a zábava.celý článek »


Poslední diskuse

SEPPUKA – Oheň v krvi
Datum: 12. 9. 2019 20:37:38
Autor: Johan
Titulek: -> Mario

diskuse k článku »

SEPPUKA – Oheň v krvi
Datum: 11. 9. 2019 22:27:43
Autor: Mario - Seppuka
Titulek: článek - recenze

diskuse k článku »

SEPPUKA – Oheň v krvi
Datum: 11. 9. 2019 22:14:54
Autor: Mario
Titulek: článek

diskuse k článku »

ARMAGEDDON OF DECIBELS 2019
Datum: 10. 9. 2019 10:49:58
Autor: Václav
Titulek: Zvuk

diskuse k článku »

NECNON MORTUSS – Válečné konflikty 20. století
Datum: 9. 9. 2019 09:51:48
Autor: 4H
Titulek: -> Luban - Nové skladby

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 4. 9. 2019 17:16:14
Autor: Zuzka
Titulek: Pavle,

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama