ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ARCHSPIRE, BENEATH THE MASSACRE, VULVODYNIA, INFERI – infočíst info »

KIKIRIKI (SLO), INSTINCT PRIMAL, ANGEL EPILEPSIA, UGFC - infočíst info »

Pripyat party - metal, punk & noise! - infočíst info »

Psychedelický slunovrat ve FAMU - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

15. 12. 2019
Brno - Kabinet Múz
GATTACA + PROTIJED + NULAJEDNANULANULA ..............

21. 12. 2019
Rock Club KAIN, Praha
Vánoční koncert DEAD DANIELS + support: Footsteps...

21. 12. 2019
Velké Meziříčí - Rock Depo
Hrají: NONSENSE crossover ( Velké Meziříčí ) křest...

25. 12. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: NAŠROT alternativní hardcore ( Havl. Brod )...

26. 12. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: NOVOVESKA ska ( Nová Ves u Sv. n. S. ), SAL...

11. 1. 2020
Ořechov u Brana, Restaurace U Rybníčka
Crust/Grind & Hardcore Party Vol. 10 Sobota 11. l...

18. 1. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 18. 1. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

24. 1. 2020
Havlíčkův Brod - KD Ostrov
Hrají: THE FIALKY - 77 punk ( Praha ), NEŽFALEŠ - ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » THE PSYKE PROJECT, DELUSION, BORN AGAIN, RATS GET FAT, ANIME TORMENT

8. 5. 2012THE PSYKE PROJECT, DELUSION, BORN AGAIN, RATS GET FAT, ANIME TORMENT

30.4.2012, Strakonice - MC Křemelka
Trend posledních dnů je zřejmý – na klubové akce lidi nechodí. A když se taková akce koná posledního dubna, na průšvih je předem zaděláno, protože spousta potenciálních návštěvníků dá přednost stavbě májky nebo pálení čarodějnic. I my jsme na jedno pálení napřed zamířili – na ostrově u strakonického kempu se slétly čarodějnice a došlo samozřejmě i hodně civilistů, kterým k tanci a poslechu hrála místní všerevivalová partička Parovod přehrávající hity Kabátu, No Name, Rybiček, Harleje... Dali jsme si pár piv, klobásu a v půl deváté zamířili na Křemelku, kde se mělo hrát o poznání tvrději. (Johan)


Přicházíme do klubu a na pódiu už je živo. ANIME TORMENT z Litoměřic se blíží ke konci svého setu a to, co slyším, mě jenom utvrzuje v tom, jaký pocit jsem z nich měl při poslechu CD. Prostě nevím kam s nimi, což je v principu úplně jedno, ale to, co kluci vytváří, se mnou dělá pramálo. Na death metal jsou dost cítit hardcorem a naopak, celkově na mě jejich hudba působí tak, že nemá vrcholy ani pády. Neurazí, nenadchne... (Coornelus)


Přesně podle očekávání byl klub poloprázdný, kromě kapel mohlo zatím dorazit asi deset platících (ve finále bych to viděl tak na třicet). ANIME TORMENT už do toho řezali, jejich death metal sice ničím převratným nepřekvapuje, ale na druhou stranu je kapela na pódiu přesvědčivá, sehraná... Jenže mě to nebavilo, marně jsem hledal nějaké záchytné body, melodie... (Johan)


První zahraniční hosté, RATS GET FAT mě bavili o poznání více. Sympatický zpěvák se nebál delších proslovů, samozřejmě se věnoval kritice společenských poměrů a naštěstí taky církve. (úsměv) RGF hrají docela pestrý mix, který má nejblíže k hácéčku, ale nechybí ani přeskoky k thrash metalu či punku. Na to, že RGF existují zhruba rok, šlo o docela příjemný rambajz, k jehož tvorbě stačilo jen to nejzákladnější obsazení – jedna kytara, basa, bicí. (Johan)


To druzí RATS GET FAT ze slovenské Žiliny jsou úplně jiný šálek kávy. Mix stylů, který ale držel výborně pohromadě, mě zaujal, stejně tak dva nejvýraznější členové kapely. Zatímco basák mi připomínal o deset let mladšího a deset kilo hubenějšího Bilose, zpěvák, který vteřinu nepostál, vládnul svou komunikací. Škoda, že nehráli v pozdější hodinu, to by bylo pod pódiem asi hodně veselo. (Coornelus)


O BORN AGAIN v mém případě opět platí, že jsem dosud neměl tu čest se s nimi setkat (aspoň myslím). A to nejde o žádné nováčky, kapela funguje skoro deset let a má na kontě několik různě dlouhých nahrávek. Ač nemá jejich tvorba až tak daleko k Anime Torment, přišli mi BORN AGAIN o poznání zajímavější. Jednak pravda těch corových pasáží přibylo, jednak byly songy pestřejší, aniž by, jak se často v metalcoru stává, sklouzly k podbízivosti –

prostě žádné sladké popěvky a vlezlé melodie, ale poctivý nářez a pořádný řev. (Johan)


Stojím si u pódia, snažím se pohupovat do rytmu, chtěl bych fotit, ale najednou ani netuším jak, foťák odkládám a zjišťuju, že mě muzika DELUSION úplně vcucla. A ač by se to někomu mohlo zdát, nebylo to pouze plzeňskou dvanáctkou, Klostermannem a strakonickým točeným i lahvovým Dudákem (smích). Hardcore bez nějakých zbytečných serepetiček, ale pěkně syrově rovnou od kosti, v kterém jsem cítil i thrashový odér, rozpoutal slušný mosh pit, aspoň mi to tak přišlo (smích). Pro mě jednoznačně nejlepší kapela večera. (Coornelus)


Odbila půlnoc a rozjeli to DELUSION. Asi je to pořádná ostuda, ale já tuhle strakonickou partu ještě nikdy neviděl. Přitom hraje spoustu let, jezdí po světě (právě se vrátila z turné po Finsku) a má na kontě řadu nahrávek. Ale napraveno jest a první setkání skončilo k oboustranné spokojenosti. DELUSION uštědřili fanouškům i ostatním kapelám K.O. v prvním kole – tak dobří byli. Na palce se rozjela pořádná tancovačka (lidí postupně trochu přibylo a kulisa tak byla vcelku důstojná i na předchozí party) a kapela hrnula svůj corový nářez silou buldozeru. Skladby jsem neznal, ale nevadilo, energie prýštila na všechny strany a i slušně vychovaný pán z Dobříše se dal do běsnění. (úsměv) A to jsme ani netušili, že za mikrofonem zaskakoval bývalý zpěvák Jehla, protože ten současný je po úrazu. (Johan)


THE PSYKE PROJECT udělali jednu zásadní chybu, místo toho aby přepli aparáty a hráli, dokud se lidi baví a mají dost sil, tak nesmyslně a zdlouhavě zvučili. Poslouchat a dívat se na bubeníka, jak půl hodiny bouchá do virblu, je prostě blbost. Zhruba po hodině se do toho sice opřeli se slušnou razancí, ale takový kotel, jako měli Delusion, se jim zažehnout nepodařilo. V pokročilé noční hodině už toho na mě bylo moc, přesto i tak se jednalo o dobré show, kde si sludge s HC podávaly ruce. První liga těchto žánrů to sice není, ale poslouchalo se to dobře. (Coornelus)


THE PSYKE PROJECT dorazili až z Dánska. Samozřejmě, že nešlo jen o jediný koncert, TPP jedou turné po Česku, Slovensku a Maďarsku s ostatními kapelami (kromě Delusion). Zpěvák se do toho pustil v trenkách (nebo co to bylo... - úsměv), neustále někde poletoval a nevynechal ani kulečníkový stůl, který mu posloužil jako druhé pódium. Kapela působila profi dojmem (vydává u Lifeforce), lidí vydržela většina a i nějaký ten divoký tanec konal. Hudebně to bylo trochu těžší než předchozí party, nebo spíše zatěžkané... ale šlo o důstojnou tečku za docela podařeným večerem, kterému vládl... slušně vychovaný pán z Dobříše. (smích!!!) (Johan)

 

Rozšířená galerie se nachází na Photomusicsdílet
Přečteno: 2648x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 8. 5. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 26) Rats Get Fat Anime Torment Anime Torment Rats Get Fat Rats Get Fat Rats Get Fat Born Again Born Again Born Again Delusion Delusion Delusion The Psyke Projekt The Psyke Projekt The Psyke Projekt The Psyke Projekt Lidi?

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
Účast
díky za report,podporu,kladná slova atd...,ono to číslo se nakonec vyšplhalo někam k 50ti,takže to až takový průšvih nebyl a na to,že bylo pondělí..,pro nás bylo hlavní,že to bavilo lidi a i když je jasný,že v tomto žánrově barevném line up se už nikdy společně nesetkáme,tak věřím a doufám- CYA AGAIN Zdenek BA | 9. 5. 2012 17:22:44
Po čertech dobrá akce.
Měl jsem tu čest, zúčastnit se této klubovky po boku zdejších redakčníků a nelituji. Ač co by skalní příznivec black a death metalu i mne tyto převážně HC party dost chytly a přesto, že sám nejsem velkým příznivcem a zejména účastníkem kotelnických radovánek, tak při vystoupení domácích Delusion jsem křepčil jako za mlada před sto lety (smích). Myslím, že i tyto bandy by si zasloužili větší podporu fans, ale trend posledních měsíců je více než zřetelný: doba je těžká, akcí mnoho a fanoušek je pohodlný a až moc šetřivý (chápu, ale...). Co bychom za takovéto a podobné akce za komanče dali. immortal | 8. 5. 2012 23:05:47

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

15. 12. 2019 | Autor: Johan
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje první kapely příštího ročníku a spouští předprodej!čtěte zde »

15. 12. 2019 | Autor: Johan
Dva nové tituly na Phobia Records & speciální bonusová prosincová akcečtěte zde »

15. 12. 2019 | Autor: Johan
Vychází poslední letošní vydání Pařátučtěte zde »

14. 12. 2019 | Autor: Johan
ASMODEUS – Prosincová noc a Den zúčtování v kompaktní sběratelské edicičtěte zde »

14. 12. 2019 | Autor: Bury
BRASS AGAINST tentokráte předělali ALICE IN CHAINSčtěte zde »

13. 12. 2019 | Autor: Bury
Zemřel Sonia, zpěvák grindových PSYCHONEUROSISčtěte zde »

13. 12. 2019 | Autor: Johan
Právě vychází nové album kultovní slovenské kapely DAVOVÁ PSYCHÓZA čtěte zde »

13. 12. 2019 | Autor: Bury
Nestárnoucí Iggy Pop natočil živák pro BBCčtěte zde »

12. 12. 2019 | Autor: Bury
ČAD mají nový videoklipčtěte zde »

12. 12. 2019 | Autor: Johan
ERELEY (progressive metal): info, newsčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

19. 11. 2019 | Reporty
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOSTcelý článek »

17. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola třetí: „KaBaAch“.celý článek »

28. 11. 2019 | Reporty
VULCANO, LAHAR, BOHEMYSTcelý článek »

11. 12. 2019 | Reporty
OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, SNĚŤ, THE TOWERcelý článek »

2. 12. 2019 | Recenze
Prosincové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

PSYCHONEUROSIS – The Fall Of Humanity
Datum: 12. 12. 2019 03:25:20
Autor: Bury
Titulek: R.I.P.!!!

diskuse k článku »

OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, SNĚŤ, THE TOWER
Datum: 11. 12. 2019 01:20:55
Autor: s.
Titulek: BURIAL IN SAND

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 2. 12. 2019 15:35:18
Autor: Peťan
Titulek: KONEC PŘEDPRODEJE V 20:00

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola pátá: „La Grande Bouffe“.
Datum: 2. 12. 2019 10:59:28
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEFAISTOVA LYRA – Přeludy
Datum: 26. 11. 2019 20:23:35
Autor: Garfield
Titulek: HL

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama