- Metalová Brusírna na Pintovce 2026 - po osmnácté - info
- HUSMAN FEST 9 oznamuje kompletní line-up - info
- ETEF 2026 (BLAZE BAYLEY, PESTILENCE, RUÏM, EMBRIONAL , VITACIT, JORDSJUK ad.) - info
- Festa De La Pohoda vol. XXVIII - info
- BRUTAL ASSAULT: Finská legenda WALTARI oslaví 30 let kultovní deathmetalové symfonie s velkým orchestrem - info
- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- 07. 07. 2026Vietnamští Cut Lon přijíždí do Barráku! Připravte se na n...
- 11. 07. 2026Metalová Brusírna na Pintovce 2026
- 11. 07. 2026OCTOPOULPE (KR,FR,MX) - je one-man projekt z Francie. Hra...
- 16. 07. 2026POISON RUIN (USA, Relapse Records) Zvuk Poison Ruin vy...
- 18. 07. 2026Rotten Fest S-klub open air 2026 areál před S-klubem Olo...
- 18. 07. 2026Zvuk, který se valí přímo z pódia. Energie, která tě nene...
- 20. 07. 2026Večer plný brutal death metalu a grind core.
- 25. 07. 2026...zase po roce... tradiční fesťák ve Vodňanech MALIGNAN...

LENTO, ESAZLESA, DROM - úterý 4. října 2011, 19:30 Brno - Boro
Proč pořádat koncerty, jejichž lineup dává smysl buď pouze coby zdroj obživy anebo pro jistotu nedává smysl vůbec? Proč nejít cestou spojení, která dávají smysl hlavě i srdci? Proč neuspořádat koncert pro emočně hladové?
V úterý 4. října zahrají v Brně italští instrumentální post-metalisté LENTO, které doprovodí ESAZLESA a DROM, dvě kapely, které za nedlouhou dobu své existence stihly dokázat, že když se věci dělají pořádně a od srdce, výsledek se dostaví. Výsledek, který stojí za to.
DROM operují s post-hardcorovým základem a emocionálním zpěvem, jejich hudba má čitelnou strukturu, ale taky silný dopad. Útočí hlasitostí (jakási konstanta tohohle koncertu), ale i silou detailu (druhá konstanta), pročež nelze jejich hudbu přejít jen tak. Drom jsou mladí a debutující, ovšem taky nesmírně jistí ve svém počínání.
Podobná slova lze psát i o kapele s blbě skloňovatelným jménem ESAZLESA. Esa lze představovat pomocí výčtu desek (ať žijí netradiční formáty), koncertů (čtěte o výletě do Pobaltí: http://www.metalopolis.net/art_downtown.asp?id=5770) i spoluprací, ale největší smysl dá nakonec stejně jednoznačné oštemplování Es coby kapely, kterou
je třeba zažít naživo. Jejich koncerty jsou emocionálním zápřahem, který nevyšťavuje, ale obohacuje.
LENTO jsou vedle The Secret, Ufomammut anebo Zu dalším důkazem o síle současné italské scény spjaté s žánry jako sludge či post-metal. Jejich aktuální album „Icon“ vyšlo na elegantně baleném vinylu u labelu Denovali (dále Omega Massif, Her Name Is Calla či The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), na jehož stránkách je rovněž k bezplatnému stažení zde. „Obalíme publikum zvukem, nabídneme emoce a v neposlední řadě hlasitost“, řekli o brněnském koncertě Jirkovi Jakouběmu v rozhovoru pro Spike. „Lento nade vší pochybnost stvrzují svou (sebe)jistou pozici (nejen) na post-metalové scéně“, napsal o nich zase on.
LENTO, ESAZLESA a DROM je spojení, které dává smysl. Tři emocionální kapely, které problémy neřeší, ale pomáhají přečkat. Večer hutných riffů, erupcí kreativity a vyhrocených emocí.

Autor: Coornelus
- 06. 07. 2026 / Johan
WOLNERA vydává nový singl ... - 06. 07. 2026 / Bury
MUSA DAGH mají nový videoklip ... - 05. 07. 2026 / Michal Filipi
FATA MORGANA slaví 40 let a vydává novou desku! ... - 05. 07. 2026 / Bury
MOURIR mají nový videoklip ... - 04. 07. 2026 / Bury
Stoner/doomoví VICHR z Olomouce vydali první demo ... - 04. 07. 2026 / Bury
Režisér hororů John Carpenter chystá album ... - 03. 07. 2026 / Bury
Vychází Garfweek č. 86 ... - 03. 07. 2026 / Bury
DINOSAUR JR. mají nový videoklip ... - 03. 07. 2026 / Bury
JET8 zveřejnili nový videoklip ... - 02. 07. 2026 / Johan
Největší letní noční můra? Zmrzlina! Eli Roth představuje trailer svého nejšílenějšího hororu ... - 02. 07. 2026 / Bury
Druhé číslo fanzinu Mental Disorder je venku ... - 02. 07. 2026 / Bury
LORDHAMMER vydali debutové album ...
- BRNĚNSKÁ BOUŘE 3
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
- TÝNECKÝ MAZEC 2026
- EXORCIZPHOBIA – Tohle album je do značné míry otiskem jednoho nepříliš šťastného období. Možná i proto se neposlouchá úplně snadno a pro některé posluchače může být o něco těžší najít si k němu cestu.
- PETROLEUM – Tělobraní
- BULBULATORS – In Optima Forma
- PLÁN TO KILL – Infernales
- BASINFIREFEST 2026
- MEGELNYK – Z mlhy a krve
- EPILOG – Digital Afterlife
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
29. 06. 2026 21:09 / Mentor
Marku, budu se opakovat, ale takhle si představuju fotky ... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
29. 06. 2026 10:25 / Max
Tak lidé se zde o kapelách normálně baví..., uvedené z to... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
27. 06. 2026 12:23 / Dejv
Max
Pokud by slušně konstatoval kontaktoval by kluky s kapely... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 22:21 / Max
Tak to on přeci neříká, jen slušně konstatuje rozpor a že... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 17:22 / Dejv
Boovol
Opravdu si na tom tak špatně?Jestli to ale nezvládáš nepo... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
25. 06. 2026 05:40 / boovol
Politika
Miluju Forgotten Silence od doby, kdy vydali Senyaan, ale... - MĚLNICKÝ VÝBĚR 2026 (Fotoreport)
18. 06. 2026 23:59 / Martin
Krásný fotky! - HROB – Brána chladu
08. 06. 2026 21:50 / Peťan
HROB
Vynikající album! Měl jsem možnost nahrávku slyšet dlouho... - BRNĚNSKÁ BOUŘE 3
07. 06. 2026 20:41 / Jindra
Škoda no...
Určitě pěkná akce, škoda že to máme (ze Strakonic) trochu... - PAČESS – Náš záběr není v zahraničí a nemáme status legen...
19. 05. 2026 09:34 / jos_sep
Rozhovor skvělý. Pačessa sleduji již dlouho a je to takov...

