Nejbližší koncerty
  • 08. 07. 2025Na Vinici se valí totální smršť energie! Americký punkáč...
  • 13. 07. 2025TROLLCAVE (death doom, ESP) Groteskní zkázonosný death...
  • 19. 07. 2025Red Dons (punkrock, Portland USA), GxUxTxSx (trash-hardco...
  • 20. 07. 2025SOCIAL CHAOS crust grind Sao Paulo https://www.facebook....
  • 23. 07. 2025D.I.Y. Underground festival, hc/punk kapel v mezinárodním...
  • 24. 07. 2025Legenda NYHC scény PRO-PAIN poprvé v Blatné. Představovat...
  • 29. 07. 2025Legenda slaví 40 let na scéně! Kapela Už jsme doma, nedíl...
  • 20. 08. 2025/|\ anabasis showcase & přátelé Komorní přehlídka všeho ...
F.O.B. - Outside The Palace Walls
The Get-Up Kids a jejich speciální hosté nabídnou průřez hudební historií

Již zítra, ve středu 21. 9., se do strahovského klubu 007 po neuvěřitelných téměř čtrnácti letech vrátí seskupení s názvem The Get-Up Kids z amerického Kansas City, které bylo koncem 90. let - vedle souborů jako Jawbreaker, Sunny Day Real Estate, The Promise Ring či Lifetime - jedním ze základních kamenů tehdejší emo/alternative/punk scény, jež zásadně inspirovala celou generaci rockových muzikantů.

Kapela vznikla v roce 1995 a její cesta na vrchol byla strmá – po pouhých čtyřech letech existence vydala své již druhé řadové album, a dokázala ho prodat 140.000 kopií…oním albem bylo legendární Something To Write Home About, od jehož vydání uplyne zítra, tj. v den pražského koncertu (prvního z letošního evropského turné) přesně dvanáct let.

Členové The Get-Up Kids ukončili existenci kapely v roce 2005, po deseti letech intenzivní činnosti...o čtyři roky později se jí ale rozhodli reinkarnovat, a počátkem letošního roku vydali nové album "There Are Rules", které však svým obsahem značně odporuje svému názvu - přináší experimentální, alternativní variantu rocku s velice jemným nádechem odkazu punku a post-hardcore a la 90. léta.

The Get-Up Kids v Praze doprovodí několik zástupců mladší hudební generace. Pro strahovskou Sedmičku nezvykle dlouhý, a na počet účinkujících bohatý večer načne už v 18:30 nadějná australská post-hardcoreová skupina Hands Like Houses, stylově připomínající své známější americké kolegy Saosin, Chiodos či Emarosa. Z podobných kořenů vychází i britská formace The Elijah, která ale zakomponovává do své tvorby více ambientních a post-rockových prvků. Následující Italové z Hopes Die Last, do ČR přijíždějící již počtvrté, představí naopak daleko nekompromisnější a tvrdší hudební nálož, ve stylu ne nepodobném Underoath, Scary Kids Scaring Kids či From Autumn To Ashes.

Nenechte si ujít další stylově rozmanitý večer na strahovské Sedmičce, s typickou atmosférou a puncem neopakovatelné jedinečnosti.

The Get-Up Kids / Hopes Die Last / The Elijah / Hands Like Houses
Klub 007, Koleje ČVUT – blok 7, Olympijská ulice, Praha 6 - Strahov
Vstup Kč 250,- na místě, začátek v 18:30h



Publikováno: 20. 09. 2011
Autor: Johan