INSANIA

První společná nahrávka pražských psychedeliků OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP a polských šamanů BÖN zvaná Eclipse One vyjde na všech zásadních streamingových platformách 19. listopadu 2021 – v den zatmění Měsíce. Později v zimě bude následovat i vinyl.

Album bylo nahráno v Soulkostele u Vernéřovic, jedinečném prostoru uprostřed hlubokých hvozdů při česko-polské hranici, a je výsledkem dlouholeté umělecké spolupráce těchto dvou spřízněných těles. Podobně jako jejich společná živá vystoupení, která jsou již tradičně vrcholem festivalu Soulbönding Trip konajícího se právě ve vernéřovickém lesním kostele, deska nabídne možnost zúčastnit se psychedelického reje provozovaného devítihlavou hydrou hudebníků vládnoucích rozličnými nástroji – od těch poměrně běžných (vokály, kytara, baskytara, housle) přes některé poněkud excentričtější (theremin, noisové syntezátory) až po vyloženě exotické (tanpura, duduk, gong, darbuka). Tolik rozdílné přístupy OOBBT a Bön se při společném rituálu slévají v mocný magický útvar a nacházejí jedinečnou symbiózu, která potěší všechny fanoušky skupiny jako jsou Swans, Phurpa nebo Dark Buddha Rising.

Eclipse One vzniklo jako nahrávka neveřejného živého vystoupení, o kterou se postaral Amak Golden ze studia Golden HIVE. Milovníci psychedelie, dronu, hypnotické tribální hudby a avantgardy se na album v digitální podobě mohou těšit už 19. listopadu 2021, na limitovanou edici vinylů pak v nadcházejících měsících na stránkách https://bigbadtrip.bandcamp.com/.


https://www.facebook.com/search/top?q=b%C3%B6n

https://www.facebook.com/olafolafsonnandthebigbadtrip

https://bigbadtrip.bandcamp.com/


Publikováno: 22. 11. 2021
Autor: Coornelus

Fotogalerie