Obscene Extreme Festival 2021

Skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista Vojtěch Malach natočil nové album své kapely Malashnikow. Ač původně zamýšlel, že se vydá spíše experimentálnější cestou (na poměry skupiny), výsledkem je nakonec rocková nahrávka, která pokračuje v tradici předešlých desek. Název alba, na kterém naleznete dvanáct songů, je Severní píseň. 

„Jednu dobu mě lákalo natočit pomalou, možná až poloakustickou desku. Začínala by skladbou Severní píseň 2, která se mimochodem na novince nachází. Vyklubalo se z toho ale typické album Malashnikow, které by mělo fanoušky potěšit,“ říká Vojtěch Malach a dodává, že si při natáčení vystačil sám, obstaral všechny zaznamenané nástroje.

Neznamená to však, že by Malashnikow byli one-man projekt. Nikoliv, jedná se o plnohodnotnou kapelu, která se z Vysočiny přesunula do Prahy. „Za bicími se v poslední době vystřídali Filip Staněk z Vysočiny a Filip Squibb z Prahy. Na baskytaru hraje Roman Štěpánek,“ vyjmenovává Vojtěch Malach. „Těšili jsme se na hraní v pražských klubech, ale bohužel nám plány přerušila opatření v rámci koronaviru.“

Album Severní píseň je k poslechu na Spotify a Youtube. Zakoupit se dá na Supraphonline, kde naleznete i všechny předešlé nahrávky Malashnikow.

Kontakt: malashnikow@seznam.cz


Publikováno: 03. 07. 2020
Autor: Johan

Fotogalerie