- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
- Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část II.
- 07. 11. 2025Rock Café Jablunkov hostí trojici kapel : Colosalist (NO/...
- 08. 11. 2025Black Metal. PAVIJAn PUB Hradec Králové
- 08. 11. 2025Punkový večírek s výjimečnou sestavou kapel je tady! Těši...
- 08. 11. 2025Další ročník Waiting for the Winter je před námi a s ním ...
- 09. 11. 2025Temný a syrový listopadový večer v podání black metalovýc...
- 10. 11. 2025Koncert kapel: HEKATON - ancient melodic semi-tech death...
- 12. 11. 2025YAGODY /Ukrajina/ & MDK Band > 11.12. @ Pod Lampou, Plzeň...
- 13. 11. 2025Po letošním parádním secret show budíčku na Rock for Peop...

Basinfirefest představuje další headlinery: ROTTING CHRIST, MOONSPELL a další
Basinfirefest představuje další headlinery: Suicide Silence, Rotting Christ, Moonspell, Dog Eat Dog či Steve‘n‘Seagulls
Nový přírůstek kapel Basinfirefestu, vč. pěti headlinerů festivalu, představí temné směry, modernu a odlehčený pohled. Širokou škálu žánrů představují letité spolky s kořeny v osmdesátkách, nestárnoucí hardcoristé ale i svébytní Skandinávci.
Ačkoli teď nebudeme hovořit o počasí, nad Basinem se zatáhnou mračna. Vedle hororových Wednesday 13 se totiž sestava rozšiřuje o dva spolky, které temnotou kráčí již mnoho dlouhých let a které s každou deskou prozkoumají další část jejího zákoutí. Se 13ti alby (a spoustou dalších výlisů) na kontě a s více než 30letou historií přivlečou svůj nezničitelný koráb bratři Tolisové. Věříme, že black metal ROTTING CHRIST živený melodiemi jižních svahů vás potěší stejně jako Portugalci MOONSPELL. I oni za svou existenci sahající rovněž do 80. let prozkoumali vícero směrů včetně black metalu, aby nakonec zůstali u temného metalu, který atmosféru silně nasává z goticko-okultního estetična.
I další účinkující, ač jsou jednou z prvních deathcorových kapel, mají své zkušenosti s temnou stranou. Smrt jejich zpěváka, legendárního Mitche Luckera, do té doby jednoho z popularizátorů a ikon celého subžánru, je málem stála kariéru. Ale SUICIDE SILENCE zdárně pokračují, čehož důkazem jsou jejich desky poluckerovské éry, které se striktně nedrží zajetého včetně nekompromisní novinky „Become the Hunter“.
Vážných témat bylo dost, odlehčeme. DOG EAT DOG jsou jedna ze zásadních kapel 90. let. Jejich pomník „All Boro Kings“ se stal charakteristickým odrazem své doby. Přerod socialismu, vznik nových hnutí, rozvoj technologií a plácání se dospívajících teenagerů v nabývající dospělosti a svobodě, která vyústila ve vznik pouličního mixu muziky, jež tehdejší mládež bavila. Hardcore, hip hop, rap, ska, funk a saxofon. Megahity jako „No Fronts“ nebo „Who‘s the King“ netřeba připomínat.
V módu „svoboda, muzika, párty“ ale ještě zůstaneme. I když nejde o skutečný rock, o jejich výkonu na Brutal Assaultu v roce 2018 se mluvilo ještě několik následných měsíců. Statut jedné z nejzábavnějších a vlastně i nejoriginálnějších kapel pak potvrdila i vyprodaná show v Praze roku následného. Bluegrass (ne country!) verze slavných hitů (Iron Maiden, Rammstein, AC/DC, Metallicy ad.) v podání STEVE’N’SEAGULLS, jakožto vlastní skladby, se z paměti po poslechu vymazat už nedají. Dechberoucí hudební výkony, skvělá show a optimismem otevřená srdce čisté esenci hudby nezamaskují ani finské montérky nebo nástroje jako mandolína, banjo či akordeon.
Dále v lineupu přivítejme německé heavy/power metalové symfoniky STEEL ENGRAVED s českou stopou (bubeník Jarda), nezlomné obdivovatele Lemmyho a ostravské baviče MALIGNANT TUMOUR, ambiciózní projekt heavy opery BOHEMIAN METAL RHAPSODY, punkrocku 30 let oddané N.V.Ú. a mladé talenty FROZEN POPPYHEAD z Českých Budějovic.
Jelikož jsme se tentokrát obzvlášť snažili přijít s pořádnou dardou, doufáme, že vás nové kapely v line-upu pořádně navnadily a že už na červen máte pochystanou dovolenou!
Předprodej vstupenek frčí v plném proudu, tak jen připomínáme, že druhá vlna vstupenek končí v březnu!
Kapely z updatu: Rotting Christ, Moonspell, Suicide Silence, Dog Eat Dog, Steve‘n’Seagulls, Steel Engraved, Malignant Tumour, Bohemian Metal Rhapsody, N.V.Ú., Frozen Poppyhead
www.facebook.com/BasinfirefestOfficial
www.instagram.com/basinfire_fest/
Vstupenky: https://shop.basinfirefest.cz/
FB event: www.facebook.com/events/672670189922570
Dosud zveřejněné kapely:
P.O.D., STEEL PANTHER, STEVE‘N’SEAGULLS, JINJER, ROTTING CHRIST, MOONSPELL, SUICIDE SILENCE, DOG EAT DOG, WEDNESDAY 13, TUBLATANKA, INFECTED RAIN, PRO-PAIN, GRAVE DIGGER, GUTALAX, VAN CANTO, UNLEASH THE ARCHERS, MALIGNANT TUMOUR, PIPES AND PINTS, KRUCIPÜSK, HENTAI CORPORATION, COCOTTE MINUTE, WALDA GANG, DEBUSTROL, DOGA, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, STEEL ENGRAVED, BOHEMIAN METAL RHAPSODY, FERAT, GAIA MESIAH, XIII. STOLETÍ, ASMODEUS, PLEXIS, SPS, E!E, N.V.Ú., FROZEN POPPYHEAD

Autor: Johan
- 06. 11. 2025 / Bury
Samir Hauser má nový videoklip ... - 06. 11. 2025 / Bury
DEATH ANGEL mají nový videoklip ... - 06. 11. 2025 / Bury
PAPA ROACH zveřejnili nový videoklip ... - 05. 11. 2025 / Johan
Czech Death Fest 2026 sestavu zahušťuje holandskými a švédskými deathmetalisty ROTPIT a SHINIGAMI ... - 05. 11. 2025 / Bury
KREATOR mají nový videoklip ... - 05. 11. 2025 / Bury
První album R.E.T. vyjde po 30 letech v digipakové reedici i s bonusovými songy ... - 05. 11. 2025 / Johan
Koncert k 5. výročí projektu Kluboofka proběhne 15. listopadu v Praze ... - 04. 11. 2025 / Bury
PRŮMSLOVÁ SMRT ukončila svou činnost!!! ... - 04. 11. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 04. 11. 2025 / Bury
PUSCIFER zveřejnili nové video ... - 04. 11. 2025 / Johan
Nové album ABSTRACT u Pařát Productions ... - 04. 11. 2025 / Johan
Pozor na svou mantru, v novém singlu varují NAHUM ...
- SVĚTEC Z PEKLA
- RISPOSTA – Nová sestava přinesla novej náboj, o deset let mladší Dejv se svým mladickým agresivním gring přístupem v kombinaci s o deset starším Tomem kapelu i nás osobně hodně posunuli.
- THRASH NIGHTMARE vol. 12, 10.-11. 10. 2025, Písek – Divadlo Pod Čarou – den první
- ELBE – Peculiar
- THRASH NIGHTMARE vol. 12, 10.-11. 10. 2025, Písek – Divadlo Pod Čarou – den druhý
- Listopadové tipy – alba & koncerty
- LVMEN – Amen
- ULTIMA RATIO FEST 2025, 6. 10. 2025, Praha – SaSaZu
- SOUL MASSACRE – Feast for Kings
- MŮRA – Needle Cathedral
- Listopadové tipy – alba & koncerty
04. 11. 2025 11:32 / Krakomosher
The Troops of Doom
Krom jiných vynechaných koncert určitě za zmínku stojí to... - ARCH ENEMY, ELUVEITIE, AMORPHIS, GATECREEPER
31. 10. 2025 20:48 / immortal
Fotky
Asi by to chtělo lepší foto nádobíčko. - AFSKY, MYRDAL - info
26. 10. 2025 08:22 / Johan
Tiskovka
Tiskové zprávy přebíráme od pořadatelů v původním znění. - AFSKY, MYRDAL - info
24. 10. 2025 17:38 / Immortal
To je lepší
No vida 2022 :) - AFSKY, MYRDAL - info
23. 10. 2025 06:34 / Imortal
Aha
Tak Myrdal teprve vzniknou. Není od věci si je poslechnou... - LVMEN – Amen
21. 10. 2025 14:45 / Bizz
Ale no tak! Co to hodnocení? :D - TAU CROSS – Tau Cross
20. 10. 2025 21:42 / George
Album je to velmi dobré. Co mě ale odvádí od pořízení toh... - SVĚTEC Z PEKLA
19. 10. 2025 02:56 / Petr
No...
První DVD za 3 z 5, bohužel druhé DVD odhalilo všechnu ml... - ULTIMA RATIO FEST 2025, 6. 10. 2025, Praha – SaSaZu
17. 10. 2025 11:14 / Rainmaker
Iotunn
Jón Aldará s kapelou bohužel na tomto turné nevystupuje! ... - THRASH NIGHTMARE vol. 12, 10.-11. 10. 2025, Písek – Divad...
16. 10. 2025 11:35 / Peťan
Report
Díky za poctivý report! Trošku mám pocit, že jsem byl na ...


