Nejbližší koncerty
  • 13. 09. 2025IL fest - Želenice nad Bílinou představí 12 kapel ze 6 ev...
  • 13. 09. 2025★ URALT Al Burian je lidem orientujícím se aspoň troch...
  • 14. 09. 2025Německá technical death metalová mašina Obscura na podzim...
  • 14. 09. 2025HELLSHOCK (USA) Do Brna se vrací na jediný koncert v Č...
  • 19. 09. 2025Lumpen (ES) , Strage di Stato, Lethe
  • 20. 09. 2025Čas návratů na koncerty do klubů se blíží! Plnou klubovou...
  • 20. 09. 2025Čas návratů na koncerty do klubů se blíží! Plnou klubovou...
  • 23. 09. 2025SIBERIAN MEAT GRINDER Siberian Meat Grinder jsou metal...
KAVIAR KAVALIER: Fetišistický vinyl roku.

Meno Vinny Appice netreba hudobným fanúšikom vôbec predstavovať. Jeden z najvýznamnejších heavy metalových a rockových bubeníkov hrajúci už desaťročia svetovú hudobnú extraligu navštívi o pár dní v rámci svojho turné aj Košice.

Jeho hudobný životopis je jasný. Vinny si za bicie sadol ako deväťročný a za pár rokov sa prebubnoval až na svetovú špičku. O tom, od koho všetko okolo bicích odkukával ani veľmi nerozmýšľajme, pretože jeho starším bratom je Carmine, tak isto legendárny bubeník.

Hral s Black Sabbath aj Johnom Lennonom

Vinny hral už ako 16 ročný hral s Johnom Lennonom a medzi top úspechy jeho muzikantskej kariéry patrí účinkovanie v legendárnych kapelách Black Sabbath, Dio a Heaven and Hell.

V tomto roku vyrazil na turné Live Evil Tour 2019 s programom, ktorý je poctou prvému „live“ albumu Black Sabbath vydanému ešte v roku 1982 a sú na ňom tie najväčšie hity ako War Pigs, Iron Man, Voodoo, Heaven and Hell, alebo Paranoid.

Roztočia to v Collosseu

V rámci tejto šnúry navštívi Vinny Appice aj Slovensko, kde odohrá dva koncerty. V zostave Piero Leporale - spev, Barend Courbois - basa a Lorenzo Carancini - gitara sa z Nitry presunie do Košíc, aby v piatok 21. 6. 2019 o 19.00 hod. odohral v košickom klube Collosseum svoj koncert.

Natália Novotná


Publikováno: 10. 06. 2019
Autor: Johan

Fotogalerie