- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- 02. 04. 2026Pořádající MÄRNØ v rámci turné s ANCST se zastaví i ve sv...
- 03. 04. 2026Špičkové tribute bandy AC/DC, OZZY OSBOURNE a METALLICA n...
- 03. 04. 2026Jedinečný mix drtivého groove metalu, thrashových vlivů a...
- 03. 04. 2026LIK (SWE) Mrtvola se probouzí! Švédská classic deathme...
- 04. 04. 2026Součást turné ANCST a MÄRNØ, jako hosté domácí WARGAME
- 05. 04. 2026Druhé vydání akce Post Dark Night, zaměřené na post-punk,...
- 06. 04. 2026Modrá Vopice, Praha
- 08. 04. 2026Švédská invaze se valí do Ostravy!

Brutal Assault - další kapely
Ze zlatého pobřeží Austrálie se na vás nezadržitelně valí vlna metalcorové energie v podobě největší síly tohoto odlehlého kontinentu… PARKWAY DRIVE se vrací pro svoji korunu králů festivalových hymen!
Jakým způsobem navázat na tak zásadní kapelu jakou byli The Dillinger Escape Plan? Pro basáka Liama Wilsona byla odpověď jasná, opět roztrhat učebnice žánrových pouček a přijít s další formací plnou výrazných individualit. Tak se zrodila AZUSA, kapela s repertoárem plným nečekaných zvratů a vzdorující klišovitým očekáváním. AZUSA nachází sílu ve zranitelnosti, harmonii v disonanci a melodii v nesouzvuku.
Jediní zástupci čistokrevného metalu v tomto updatu jsou skupinka ostřílených veteránů, kteří mají v resumé jména toho největšího kalibru. Pódiím BA přijedou dominovat svých super-projektem NORDJEVEL, který má podobu hrubozrnného black metalu, který je poháněn jedním z nejšílenějších bubeníků na metalové scéně.
Norsko-americký elektro-metal projekt COMBICHRIST je mnohým fanouškům znám jako pekelný mix industriálního a metalového šílenství, který předčil Rammstein v roli support na jejich turné v jejich vlastních žánrových vodách. Nyní se vrací na BA vyvolat pozdvižení svým aggrotech zvukem.
Zůstávajíc v ranku kapelu fůzujících metal o odnože elektra přinášíme VIOLENT MAGIC ORCHESTRA, umělecký projekt útočící na váš sluch a zrak na plné obrátky. VMO na vás budou útočit technem, black metalem, industrialem, noisem a průmyslovými světly. Představte si Kraftwerk hrající black metal.
Američtí CASPIAN resonují se všemi smysly a jsou už patnáct let stálicí na post-rockové scéně. Zároveň patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr přináší živě a tak se můžete těšit na relaxující ale živelnou show uprostřed brutalovského ruchu.
Jste připraveni na ostrý mix black metalu a post-hardcoru zabalený do moderního a živého zvuku? Pak se můžete těšit na DELUGE z dílny Chrise Edricha z The Ocean a Hacride a Joey Sturgise z Oceano a Born of Osiris.
Hudba je hlavně o zábavě, a právě fun factor je hlavní devízou norského mága Lea Moracchiala s jeho studiovým projektem známým na Youtube jako FROG LEAP. Tento project se nyní transformoval v živou kapelou, která vás přijede pobavit na letošní Brutal.
Poslední kapela v tomto updatu pochází z živého podhoubí kodaňského undergroundu; HEXIS kombinují black metal s hardcorem a post-metalovými element už skoro deset let a konečně se představí našemu publiku.
Line-up pro tento ročník vypadá zatím takto:
ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, AZUSA, BATUSHKA, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, CASPIAN, COMBICHRIST, COUNTING HOURS, COVEN, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, DR. LIVING DEAD, DECAPITATED, DEICIDE, DAUGHTERS, DELUGE, DEMOLITION HAMMER, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, ENSIFERUM, EYEHATEGOD, FROG LEAP, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GUTALAX, GOST, HEILUNG, HELLHAMMER – TRIUMPH OF DEATH, HEXIS, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MONSTER MAGNET, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, NORDJEVEL, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PARKWAY DRIVE, PERFECITIZEN, PRIMORDIAL, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SICK OF IT ALL, SLÆGT, SKELETAL REMAINS, SLAPSHOT, SODOM, SOILWORK, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, THE ARSON PROJECT, THE CONTORTIONIST, THE OBSESSED, THE OCEAN, THERION, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VAMPILLIA, VARGRAV, VENOM PRISON, VIOLATOR, VIOLENT MAGIC ORCHESTRA, VOIVOD, VUUR, VULVODYNIA, WALLS OF JERICHO, WINDHAND, WOLFBRIGADE, WOE UNTO ME, WORMED, ZURIAAKE.
YOUTUBE:
PRIMORDIAL – Live Brutal Assault 2015 - https://www.youtube.com/watch?v=-iq_NIJBCXc
WEB:
https://brutalassault.cz/cs/
FACEBOOK:
https://www.facebook.com/brutalassault.cz/
INSTAGRAM:
https://www.instagram.com/brutal.assault/

Autor: Johan
- 02. 04. 2026 / Johan
Aprílová nálož koncertů od Obscure Promotion ... - 02. 04. 2026 / Johan
HROB - debut vyjde 27. 4. 2026 ... - 02. 04. 2026 / Bury
OH HIROSHIMA zveřejnili nový videoklip ... - 02. 04. 2026 / Bury
THE DEAD KRAZUKIES mají nový videoklip ... - 01. 04. 2026 / Bury
KREATOR mají nový videoklip ... - 01. 04. 2026 / Bury
LOST IN KYIV mají nový videoklip ... - 01. 04. 2026 / Bury
REMDIK chstají razie na policajné stanice ... - 31. 03. 2026 / Bury
PORTRAYAL OF GUILT zveřejnili nový videoklip ... - 31. 03. 2026 / Bury
HEADSEND mají nový videoklip ... - 30. 03. 2026 / Bury
CTIB vydává třetí album ... - 30. 03. 2026 / Bury
PRO-PAIN zveřejnili nový videoklip ... - 30. 03. 2026 / Bury
FROZEN SOUL mají nový videoklip ...
- GRAABNER – Kdesi
- TEMORA – Demo
- PIGSTY – Pignations
- ROTTING RACCOON RECORDS – Původní myšlenka k založení labelu byla představit českým a slovenským fanouškům mladé nebo začínající kapely, které mají feeling devadesátých let a je v nich ta poctivá špína, underground a rebelie.
- BLAZING TOMB – Singles from the Tomb / Blazing Tomb
- PHIL MAY GREY – Whispers
- F. S. – F151S
- EXISTENCE – Existence
- HEAVY METAL THUNDER FEST vol. 6, 20.-21. 3. 2026, Písek – Divadlo Pod Čarou – den první
- NEMESIS –Krásná satisfakce po všech těch letech a těší mě, že lidé na nás nezapomněli.
- GRAABNER – Kdesi
11. 03. 2026 09:53 / Horaguru
Oprava
Po upozornění upravuji, tvář na obálce nepatří Mirkovi Gä... - MALLEPHYR, INFERNO, IMMOLATION, MARDUK, MAYHEM
05. 03. 2026 19:29 / Hausser
Koncert byl na hovno protože byl na hovno zvuk! Je legrac... - MALLEPHYR, INFERNO, IMMOLATION, MARDUK, MAYHEM
03. 03. 2026 22:03 / Pavel
Proti Marduk bylo pak vše pomalé... Hlavně to ale byla re... - MALLEPHYR, INFERNO, IMMOLATION, MARDUK, MAYHEM
03. 03. 2026 14:41 / Johnnie
Mayhem
První skladby Mayhem byly "pomalejšího rázu"? Co je to za... - F.O.B. – Nová deska je daleko přímočařejší a víc do death...
25. 02. 2026 11:02 / Zdeno
F.O.B.
Ten zvuk nového albumu mi pripadá taký chladný.Spolu z na... - F.O.B. – Outside The Palace Walls
25. 02. 2026 10:46 / Zdeno
F.O.B.
Okresal by som ten čistý vokál,alebo zamenil za klasický ... - MAGGOD – Salvation Denied
24. 02. 2026 15:19 / Miguel de la Baño
To víš, to je tak, když spolu dva bubeníci udělaj desku
:) - NEMESIS – Find The Truth / In God We Trust
15. 02. 2026 14:24 / Horaguru
Je míněna vážně
Tak príma, beru tě za slovo a brzy se přihlásím s otázkam... - NEMESIS – Find The Truth / In God We Trust
15. 02. 2026 02:01 / Luky (Nemesis)
Ocenění komentáře od zainteresovaných osob
Ahoj Horaguru, pokud je vážně míněna připomínka o "aktuál... - SURGERY – Descent
14. 02. 2026 11:00 / Zdeno
Surgery
Je to ok.Má to svoju kvalitu.U mňa zatiaľ ich najlepšia vec.


