- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
- Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část II.
- Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část I.
- 19. 07. 2025Red Dons (punkrock, Portland USA), GxUxTxSx (trash-hardco...
- 20. 07. 2025SOCIAL CHAOS crust grind Sao Paulo https://www.facebook....
- 23. 07. 2025D.I.Y. Underground festival, hc/punk kapel v mezinárodním...
- 24. 07. 2025Legenda NYHC scény PRO-PAIN poprvé v Blatné. Představovat...
- 26. 07. 2025Vodňany, staďák, hardcore, punk, metal, pivo, stany, tvoj...
- 27. 07. 2025Další z pravidelných koncertů, které jsou zcela zdarma a ...
- 29. 07. 2025Legenda slaví 40 let na scéně! Kapela Už jsme doma, nedíl...
- 15. 08. 2025Melodic metaloví Lutharo z Kanady dorazí společně s němec...

UŽ JSME DOMA rozhodně nezahálí
Ačkoli nové CD a LP KRY ještě úplně nevychladlo a nové písně si dobývají přízeň návštěvníků právě probíhajícího turné, skupina Už jsme doma je hned od počátku své 34. sezóny opět v plné práci.
Všechny projekty, na kterých nyní skupina pracuje, jsou vlastně splněnými resty z minulých let.
Seriál Krysáci se točil již před deseti lety. Na základě některých kraťoučkých hudebních motivů vzniklo časem hudebně loutkové představení Pět ran do čepice, kde mají diváci možnost slyšet 13 zbrusu nových písní. Skupina Už jsme doma se pak později spojila s divadlem Buchty a loutky a čas od času s tímto koncertem pro děti jezdí po naší republice. Co ale dosud chybělo, je studiová nahrávka. Je dobrou zprávou, že se koncem roku 2018 našel donátor, který vznik takové nahrávky podpořil, a proto se členové UJD hned v lednu pustili do nahrávání. Zvukové režie se ujal Broněk Šmid a natáčí se střídavě ve studiu Indies v Brně a ve studiu Zdravý zvuk poblíž Kutné Hory. Zároveň probíhá překlad textů do angličtiny a časem zřejmě i do francouzštiny a polštiny, tentokrát ovšem do zpívatelné verze, takže je možné, že v budoucnu, až vyjde i vinylová verze, bude součástí vydání i zpěvníček s akordovými značkami a to v pěti jazykových mutacích (překlad do zpívatelné norské verze byl již vytvořen pro představení Pět ran do čepice na Špicberkách loňského roku). V souvislosti s koncertem na Špicberkách se na podzim letošního roku připravuje v divadle Archa reciproční akce v Praze s pracovním názvem Arktfest a v jejím rámci by se nahrávka Pět ran do čepice měla dočkat svého křtu.
Druhým projektem je nahrávka, která vznikla před osmi lety v Olomouci při jednom velmi ojedinělém a exkluzivním koncertě a to, když se sešli členové Už jsme doma na jednom pódiu se zpěvákem americké kultovní skupiny The Residents Randym a zahráli společně 13 písní z repertoáru této anonymní kapely, přearanžovaných Miroslavem Wanekem do zvuku UJD. Pro zlepšení zvukových vlastností této unikátní nahrávky dojde částečně k tzv. overdubbingu, kdy chybějící zvukové informace dodají nové studiové stopy, a k následnému mixu a masteringu. I tuto nahrávku Už jsme doma pořizují v brněnském studiu Indies a ve studiu Zdravý zvuk pod dohledem Broňka Šmida. O vydání projevilo zájem prestižní rakouské vydavatelství Dot.com, které vydává raritní nahrávky The Residents či další kultovní skupiny jako např. Renaldo and the Loaf. CD by mělo vyjít někdy před prázdninami letošního roku.
Třetím projektem Už jsme doma je reedice legendárního alba Kdo z koho ten toho skupiny F.P.B. Ta působila na české scéně v osmdesátých letech a je vlastně přímým předchůdcem skupiny Už jsme doma. Všichni tři hudebníci F.P.B. Miroslav Wanek, Romek Hanzlík a Milan Nový se po zániku F.P.B. stali členy Už jsme doma. Album bylo nahráno v roce 1991 a proti vůli kapely tehdejší vydavatel použil obal s obrázkem krysy. Původní návrh obalu je nyní přiložen formou bookletu v albu. Album bylo nově kompletně zremasterováno. Kdo z koho ten toho vychází pouze na vinylu, a to v limitovaném zájmovém nákladu. Křest reedice je naplánován na 22.5.2019 do pražského Rock Café.

Autor: Johan
- 17. 07. 2025 / Bury
END IT zveřejnili nový videoklip ... - 17. 07. 2025 / Bury
CAR BOMB mají nový videoklip ... - 16. 07. 2025 / Johan
ETEF 2025 představuje letošní merchandise ... - 16. 07. 2025 / Bury
S okamžitou platností připomínáme činnost skupiny LETADLO ... - 16. 07. 2025 / Bury
PAINS zveřejnili nový videoklip ... - 16. 07. 2025 / Bury
PUBLIC ENEMY mají nový videoklip ... - 16. 07. 2025 / Bury
TORTURE SQUAD mají nový videoklip ... - 15. 07. 2025 / Johan
ETEF 2025 - předprodej skončí tento pátek 18. 7. 2025 ... - 15. 07. 2025 / Bury
PARADISE LOST zveřejnili nový videoklip ... - 15. 07. 2025 / Bury
AMORPHIS mají nový videoklip ... - 15. 07. 2025 / Bury
EKTOMORF mají nový videoklip ... - 14. 07. 2025 / Johan
THE KARNSTEINS vydali nový singl "Pápež námorník" ...
- MAGICK MUSICK 2025
- METALGATE CZECH DEATH FEST 2025 – den druhý (pátek)
- DESTROY! – Autostop značí smrt
- Červencové tipy – alba & koncerty
- METALGATE CZECH DEATH FEST 2025 – den třetí (sobota)
- 50M ZNAK, CHOROBOPOP
- METALGATE CZECH DEATH FEST 2025 – den první (Fotoreport)
- MÄRNØ – Věřili jsme tomu, co děláme, a přineslo nám to pocit, že práce, kterou jsme udělali, dává smysl nejen nám, ale i posluchačům
- BACK TO THE BEGINNIG
- KAPLE 3
- BACK TO THE BEGINNIG
15. 07. 2025 09:37 / Horaguru
Super!
Fantastický report, jako bych tam byl. - DISSOLVING OF PRODIGY – Zlodějská světélka
14. 07. 2025 14:47 / H
desítky hodin grafických muk? jasné napísať prompt do AI ... - KAPLE 3
11. 07. 2025 07:39 / Bhut
hlavní kaplan
Upřímně velice děkuji. - Červencové tipy – alba & koncerty
02. 07. 2025 11:38 / Krakomosher
Koncerty v Brně
13. 7. Kabinet Múz - TROLLCAVE, VÉR, CANCER VOID, KRUSADI... - THE TAILS – Příběhy extrémního ježka
26. 06. 2025 18:34 / Mocný Hřib
Hobluuuuuuj
Hoooobluuuuuuujjjjjjjj! - MAGICK MUSICK 2025
25. 06. 2025 11:25 / Berry
Díky!
Johane, dík za slova a report! Stejně tak všem z Fobie, k... - METALGATE CZECH DEATH FEST 2025 – den třetí (sobota)
22. 06. 2025 08:46 / Horaguru
Report? Ne!
Máš pravdu, není to plnohodnotný report a proto vždy na z... - METALGATE CZECH DEATH FEST 2025 – den třetí (sobota)
21. 06. 2025 14:56 / Radek
viola vs housle
Pro Mártyho - violistka hraje na violu, na housle ale hra... - METALGATE CZECH DEATH FEST 2025 – den třetí (sobota)
21. 06. 2025 11:28 / Rob
Report?
Tak tomu říkám hodnotný report, když tam polovina kapel n... - MURMUR – New World Order
21. 06. 2025 10:40 / Pedro
MURMUR hledají bubeníka !
Protože nás do konce roku čeká pár koncertů a některé neb...