- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
- Co říkáš na návrat SLAYER na pódia? – část II.
- 27. 12. 2025Metalisté NOTHING LEFT TO SAY z Plzně zahrají na závěr ro...
- 08. 01. 2026Prvním akcí roku 2026 bude večer v duchu norského black m...
- 09. 01. 2026Hrají: DEBUSTROL legendární thrash metal ( Mladá Boles...
- 10. 01. 2026Pěkně zostra nám rok 2026 odpálí grindcore večer za účast...
- 10. 01. 2026Hrají: AQVA SILENTIA ( Frýdek-Místek ), ILEGALITY (...
- 16. 01. 2026METALCORE OVER KABINET BOUND TO BREAK (alternative m...
- 24. 01. 2026BLEEDING EARS METAL MEATING je zpáty! Čtvrté pokračování...
- 24. 01. 2026Benefiční koncert pro kamaráda postiženého roztroušenou s...

MetalGate Records uvádí: TORTHARRY – Sinister Species
Od vydání minulé řadovky TORTHARRY „Follow“ uplynulo již pět let, během kterých tato hronovská death metalová stálice oslavila 25 let na scéně, čímž dosáhla dalšího milníku a mohla tak začít psát další kapitolu své historie. A jak lépe ji otevřít než novým, v pořadí již devátým, studiovým albem jménem „Sinister Species“! Ačkoliv mají TORTHARRY dostatečnou reputaci na to, že by si mohli dovolit ve své tvorbě experimentovat, zůstávají i na nové fošně věrni svému dlouholetému žánrovému směřování, takže vás čeká opět řádná nálož technického death metalu. Lyricky pak „Sinister Species“ navazuje na svého předchůdce, jelikož i zde se dvorní textař TORTHARRY Štefan Ležovič rozhodl reflektovat aktuální společenská témata, a to konkrétně jinak odvrácenou tvář současného ekonomického zřízení, která dokáže pokřivit hodnotový žebříček jednotlivce natolik, že se mamon, tedy hmotné statky, stane jediným relevantním měřítkem existence, a jednak aktuální tendence k vybíjení si vlastních frustrací a komplexů na, pro tento účel vytvořeném, domnělém nepříteli, který za to všechno může. Stejně tedy jako „Follow“ přináší i „Sinister Species“ nejen silný soundtrack, ale si silné poselství, které by svého posluchače mělo donutit k zamyšlení.
Vznik nové desky se tentokráte odehrával na domácí půdě, jelikož si TORTHARRY pro nahrání „Sinister Species“ vybrali české studio The Barn, za kterým stojí hudebník a multiinstrumentalista Dan Friml (Mean Messiah), jenž si vzal na starost celou produkci, tedy včetně mixu a masteringu. Vizuální stránku alba vytvořil, stejně jako v případě „Follow“, český mistr metalové grafiky Jaromír „Deather“ Bezruč. No a když už jsme u toho vizuálna, je třeba zmínit, že k nové desce vznikl i nový videoklip, a to ke skladbě „Without a Break“, který vytvořil Marek „Frodys“ Pytlik (Postcards from Arkham, Awrizis), a který měl premiéru 15. 1. na TV Rebel.
Link na klip: https://www.youtube.com/watch?v=68XQMp_nPvg
A jelikož se k TORTHARRY váže tradice zimních křtů, bude „Sinister Species“ pokřtěno v sobotu 20. 1. v Music Hall Zděřina za asistence HYPNOS, DARKFALL, DOOMAS a STEEL ENGRAVED.
Deváté studiové album TORTHARRY „Sinister Species“ vychází u MetalGate Records ve formátu digipak a objednávat ho můžete na MetalGate e-shop. Album se dočká i své vinylové verze, která vyjde letos v červnu u příležitosti desátého ročníku festivalu MetalGate Czech Death Fest.

Autor: Johan
- 25. 12. 2025 / Bury
AMORPHIS mají nový videoklip ... - 23. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 23. 12. 2025 / Johan
HEXVESSEL a ALUK TODOLO zahrají v dubnu 2026 v Praze ... - 22. 12. 2025 / Johan
SATAN KLAUS FEST 2026 - program zveřejněn ... - 22. 12. 2025 / Johan
BŘEZFEST 2026 zve na XIII. STOLETÍ, DARK GAMBALLE a další ... - 21. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 21. 12. 2025 / Johan
ROSA NOCTURNA jede rychleji než namazaný blesk ... - 20. 12. 2025 / Johan
INSANE vydali další ponávratový singl ... - 19. 12. 2025 / Johan
RANDOM CHOICES – "Mal by som": Ochutnávka pred albumom je satirou na svet influencerov ... - 18. 12. 2025 / Johan
ETEF 2026 oznamuje: RUÏM, VITACIT, JORDSJUK, EMBRIONAL, BOHEMYST & TEMORA ... - 18. 12. 2025 / Michal Filipi
Metalisté NOTHING LEFT TO SAY zakončí rok koncertem na domácí půdě ... - 17. 12. 2025 / Johan
FREE FALL – nový videoklip „Kořist“ z festivalu Slovácké léto ...
- DESTRUKTORRR vol. 2
- Prosincové tipy – alba & koncerty
- LVMEN, CODE NAME LINHART
- SVĚTEC Z PEKLA – Petr Štěpán vzal velkoryse na vědomí, že některé scény, které se mu nelíbí, nebo by byl nejradši, „aby filmařům ve střižně spadly takzvaně pod stůl“, jak řekl na premiéře prvního dílu v Jihlavě, ho až ikonicky charakterizují.
- PARAMBUCHA číslo 18
- ENTRAPPED – Světlo je mrtvý
- IGNITE, SPRINGLESS
- CELEBRARE NOCTEM FEST X
- MOROUS, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS
- M.A.C. OF MAD – Keep Music Evil
- DESTRUKTORRR vol. 2
23. 12. 2025 08:13 / K.
rozhovory
Hodnotit kvalitu rozhovoru je ošemetná vec. Já sem zase u... - NIKANDER – Sekyra prohnaná kolenem
16. 12. 2025 19:17 / Radouš
Já bych řek, že to lety uzrálo :-) - PARAMBUCHA číslo 18
16. 12. 2025 12:34 / Slavnar
dekujeme Johane za peknou recenzuru <3 - LVMEN, CODE NAME LINHART
13. 12. 2025 02:20 / Peťan
Lvmen
Lvmen jsem zkoušel tolikrát a nikdy mě to nechytlo. Vlast... - DESTRUKTORRR vol. 2
12. 12. 2025 14:39 / ...
Díky za tvoji recenzi k zinu. Díky za ní hlavně díky tomu... - LVMEN, CODE NAME LINHART
10. 12. 2025 09:16 / Coornelus
+++
Pěknej report, kluci, a parádní fotky, Jindro! Souhlasím ... - MOROUS, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS
04. 12. 2025 14:27 / Bhut
zjevně atraktivní akce
Zaujala mě fotografie č.22, na které lze spatřit hned 5 f... - CORONER – Dissonance Theory
19. 11. 2025 07:59 / Horaguru
Ano, díky ;-)
Žel, zároveň velice pravděpodobný :-))) - CORONER – Dissonance Theory
18. 11. 2025 22:23 / Pekárek
Ten závěr recenze je opravdu vtipný.:-) - ÚTOK Z JÁMY vol. 1
15. 11. 2025 23:46 / ....
Asi by stačilo mít sebereflexí a nekopat kolem sebe za ná...


