- Metalová Brusírna na Pintovce 2026 - po osmnácté - info
- HUSMAN FEST 9 oznamuje kompletní line-up - info
- ETEF 2026 (BLAZE BAYLEY, PESTILENCE, RUÏM, EMBRIONAL , VITACIT, JORDSJUK ad.) - info
- Festa De La Pohoda vol. XXVIII - info
- BRUTAL ASSAULT: Finská legenda WALTARI oslaví 30 let kultovní deathmetalové symfonie s velkým orchestrem - info
- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- 07. 07. 2026Vietnamští Cut Lon přijíždí do Barráku! Připravte se na n...
- 11. 07. 2026Metalová Brusírna na Pintovce 2026
- 11. 07. 2026OCTOPOULPE (KR,FR,MX) - je one-man projekt z Francie. Hra...
- 16. 07. 2026POISON RUIN (USA, Relapse Records) Zvuk Poison Ruin vy...
- 18. 07. 2026Rotten Fest S-klub open air 2026 areál před S-klubem Olo...
- 18. 07. 2026Zvuk, který se valí přímo z pódia. Energie, která tě nene...
- 20. 07. 2026Večer plný brutal death metalu a grind core.
- 25. 07. 2026...zase po roce... tradiční fesťák ve Vodňanech MALIGNAN...

TORTHARRY: Společenská glosa v death metalovém hávu
Sledujete-li širší celospolečenské dění, jistě máte někdy, v poslední době možná častěji, neodbytný dojem, že naše modrá planeta nasedla na rychlík do pekel horoucích, a ne a ne z něj vystoupit. Pokud ano, rozhodně v tom nejste sami. Ke stejnému hodnocení dospěla i hronovská death metalová stálice TORTHARRY, jelikož na jejich chystané nové desce „Sinister Species“, která vyjde 18. ledna u MetalGate Records, se dvorní textař kapely Štefan Ležovič rozhodl na ploše deseti skladeb lyricky reflektovat právě aktuální neutěšený stav naší společnosti, a to hned ze dvou hledisek, které z nás dělají onen zlověstný druh, tedy „Sinister Species“.
První tematická rovina by se dala shrnout slovem „mamon“, což znamená honbu za hmotnými statky, která nikdy nekončí, jelikož jejich vlastnictví je povýšeno na určující měřítko existence. To nevyhnutelně vede k permanentní nenasytnosti (protože člověk, jehož kvalita života se takto odvíjí jen a pouze od toho, co vlastní, nikdy nebude mít dost, aby došel naplnění), bezohlednosti (protože takovýto člověk se dříve či později dostane do situace, kdy musí jít takzvaně přes mrtvoly, aby získal víc než momentálně má), ale i strachu (protože nejhorší noční můrou všech uctívačů mamonu je, že o své bohatství a moc přijdou, což může vést až k paranoidní představě, že se všichni kolem spikli za účelem realizace tohoto hrůzného scénáře).
Tím se dostáváme na druhou rovinu, která reflektuje právě vytváření obrazů domnělého nepřítele, jenž je pak zástupným řešením, takovým hromosvodem, pro všechny obavy, nejistoty a komplexy, což je ostatně vždy jednodušší než hledat příčiny vlastních problémů u sebe sama.
Jak vidno, společenský komentář opravdu nemá, co do formy a žánru, hranice, a pokud vás donutí k hlubšímu zamyšlení, tím lépe. Až tedy zanedlouho nové album TORTHARRY „Sinister Species“ vyjde, nebylo by od věci slyšet nejen hudbu, ale i píseň jako takovou.
Autor: Johan
- 07. 07. 2026 / Coornelus
SLUT – Soul Booster In The Attic (feat. Malcolm X) | official song visualiser ... - 06. 07. 2026 / Johan
WOLNERA vydává nový singl ... - 06. 07. 2026 / Bury
MUSA DAGH mají nový videoklip ... - 05. 07. 2026 / Michal Filipi
FATA MORGANA slaví 40 let a vydává novou desku! ... - 05. 07. 2026 / Bury
MOURIR mají nový videoklip ... - 04. 07. 2026 / Bury
Stoner/doomoví VICHR z Olomouce vydali první demo ... - 04. 07. 2026 / Bury
Režisér hororů John Carpenter chystá album ... - 03. 07. 2026 / Bury
Vychází Garfweek č. 86 ... - 03. 07. 2026 / Bury
DINOSAUR JR. mají nový videoklip ... - 03. 07. 2026 / Bury
JET8 zveřejnili nový videoklip ... - 02. 07. 2026 / Johan
Největší letní noční můra? Zmrzlina! Eli Roth představuje trailer svého nejšílenějšího hororu ... - 02. 07. 2026 / Bury
Druhé číslo fanzinu Mental Disorder je venku ...
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
- TÝNECKÝ MAZEC 2026
- EXORCIZPHOBIA – Tohle album je do značné míry otiskem jednoho nepříliš šťastného období. Možná i proto se neposlouchá úplně snadno a pro některé posluchače může být o něco těžší najít si k němu cestu.
- PETROLEUM – Tělobraní
- BASINFIREFEST 2026
- BULBULATORS – In Optima Forma
- PLÁN TO KILL – Infernales
- MEGELNYK – Z mlhy a krve
- EPILOG – Digital Afterlife
- Červencové tipy – alba & koncerty
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
29. 06. 2026 21:09 / Mentor
Marku, budu se opakovat, ale takhle si představuju fotky ... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
29. 06. 2026 10:25 / Max
Tak lidé se zde o kapelách normálně baví..., uvedené z to... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
27. 06. 2026 12:23 / Dejv
Max
Pokud by slušně konstatoval kontaktoval by kluky s kapely... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 22:21 / Max
Tak to on přeci neříká, jen slušně konstatuje rozpor a že... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 17:22 / Dejv
Boovol
Opravdu si na tom tak špatně?Jestli to ale nezvládáš nepo... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
25. 06. 2026 05:40 / boovol
Politika
Miluju Forgotten Silence od doby, kdy vydali Senyaan, ale... - MĚLNICKÝ VÝBĚR 2026 (Fotoreport)
18. 06. 2026 23:59 / Martin
Krásný fotky! - HROB – Brána chladu
08. 06. 2026 21:50 / Peťan
HROB
Vynikající album! Měl jsem možnost nahrávku slyšet dlouho... - BRNĚNSKÁ BOUŘE 3
07. 06. 2026 20:41 / Jindra
Škoda no...
Určitě pěkná akce, škoda že to máme (ze Strakonic) trochu... - PAČESS – Náš záběr není v zahraničí a nemáme status legen...
19. 05. 2026 09:34 / jos_sep
Rozhovor skvělý. Pačessa sleduji již dlouho a je to takov...

