Nejbližší koncerty
  • 01. 04. 2026Extrémní black metalový večer v podání německých kapel!
  • 01. 04. 2026Úvodní koncert turné ANCST a MÄRNØ
  • 02. 04. 2026Pořádající MÄRNØ v rámci turné s ANCST se zastaví i ve sv...
  • 03. 04. 2026Špičkové tribute bandy AC/DC, OZZY OSBOURNE a METALLICA n...
  • 03. 04. 2026Jedinečný mix drtivého groove metalu, thrashových vlivů a...
  • 03. 04. 2026LIK (SWE) Mrtvola se probouzí! Švédská classic deathme...
  • 04. 04. 2026Součást turné ANCST a MÄRNØ, jako hosté domácí WARGAME
  • 05. 04. 2026Druhé vydání akce Post Dark Night, zaměřené na post-punk,...
TRNY & ŽILETKY – Je nutné zabít beránka

The Plastic People Of The Universe s Vratislavem Brabencem v čele se v sobotu 26. listopadu vypraví do Českých Budějovic! Zahrají v klubu Fabrika společně s novou kapelou Básníci ticha.

The Plastic People Of The Universe, to je legenda, kterou bezesporu netřeba blíže představovat. Nesmrtelná undergroundová záležitost, jež vznikla už na konci 60. let. Pod vlivem umělců jako Velvet Underground či Frank Zappa se Plastici snažili posouvat hranice a bortit žánrová pravidla. Jednoznačně se jedná o jednu z nejoriginálnějších kapel české rockové historie.

V letošním roce se The Plastic People Of The Universe rozdělili na dva tábory, přičemž ve Fabrice zahraje parta kolem Vratislava Brabence a Josefa Jeníčka.

Jako support se představí Básníci ticha. Jak název napovídá, jedná se o kapelu, která navazuje na odkaz undergroundových Fiction. Ostatně v souboru působí bubeník Fiction a Oceánu Honza Vozáry.

Koncert začne ve 20 hodin!

KONTAKTY A ODKAZY:

Web: www.mcfabrika.cz

E-mail: mcfabrika@centrum.cz

Václav Votruba


Publikováno: 23. 11. 2016
Autor: Johan

Fotogalerie