Nejbližší koncerty
  • 25. 05. 2025Odpolední lékařské konzilium v rytmu grindcore.
  • 29. 05. 2025Pamatuješ jak to minule rozsekali brazilci Andralls? A na...
  • 30. 05. 2025Rock'n'roll Oi! Punk kapela The Slads z Philadelphie přij...
  • 30. 05. 2025RISK IT (DE) – Hardcore, Dresden https://riskit.bandcamp...
  • 31. 05. 2025Mělnický výběr je třetí ročník open air hudebního festiva...
  • 31. 05. 2025Camping Sereď, Slovensko
  • 31. 05. 2025MÍSTNÍ FESŤÁK 2025 Místní Fesťák, aka „když nám lejnap...
  • 05. 06. 2025Noise/metal core kapela Wires z Budapešti poprvé v Ostrav...
KAVIAR KAVALIER: Fetišistický vinyl roku.
Čtvrtý ročník akce THRASH NIGHTMARE v Písku se uskuteční v sobotu 29.10. 2016. Místem konání bude tradičně Divadlo Pod Čarou a ke třem potvrzeným kapelám (LAHAR, REPULSOR, RADIATION) přibývá druhá trojice. Line-up je tak kompletní a další info bude brzy zde na FB profilu akce: Thrash Nightmare Písek.

DELIRIUM TREMENS (classic thrash metal, Bamberg)

DELIRIUM TREMENS vznikli přesně před dvaceti lety v německém městě Bamberg. Na silné německé scéně o sobě dali výrazněji vědět debutním albem "Violent Mosh Ground" z roku 1999. Již v té době kapela koncertovala po boku známějších jmen. Vývoj DELIRIUM TREMENS pokračoval a výsledkem byla druhá deska "Thrashing Warthogs" v roce 2004. V té době se již tito thrasheři stali profláklou kapelou a zahráli si po boku legend Tankard či Desaster. Čeští fans si mohou DELIRIUM TREMENS pamatovat i z legendárního festivalu Open Hell v jihočeské Volyni. Sestava se nevyhnula ani některým personálním změnám. V současné době hrají DELIRIUM TREMENS ve čtyřech - "Rowdy Mütze Piper" - zpěv, "Rowdy Rocket" - baskytara, "Rowdy Bad Bone" - kytara a "Rowdy Chambers" - bicí. Jak již název kapely napovídá, DELIRIUM TREMENS hrají klasický thrash metal 80. let a v textech odráží všechna známá metalová témata, který vládne zábava, párty a alkohol. Po hudební stránce jde o klasickou německou školu vycházející z Destruction, Tankard nebo Kreator. Zatím posledním počinem je deska "Read My Fist" (CD u Iron Shield Records, LP u Anger of Metal Records) z roku 2014, na které udělala kapela obrovský posun vpřed a dostalo se jí vysoce hodnocených recenzí z celého světa. DELIRIUM TREMENS patří mezi ty kapely, které úplně často nekoncertují a akce si pečlivě vybírají. Během své dvacetileté existence si zahráli na několika známých festivalech a po boku kapel jako Minotaur, Toxic Holocaust, Heathen, Nocturnal a mraky dalších. Můžete se připravit na vysokoúrovňový typický thrash metal, který v současnosti patří k německé špičce. Pivo poteče proudem, párty bude v plném proudu a výsledkem bude vaše osobní "delirium tremens" v neděli ráno. Jedinečná šance vidět tuhle oblíbenou partu na českém pódiu a to rovnou v pozici headlinera! DELIRIUM TREMENS vás svým thrash metalem smetou z povrchu zemského a nebo se s nimi uchlastáte. Thrash and Be Trashed!!!

DIVISION SPEED (black/speed/thrash metal, Leipzieg)
Špinavý black/speed/thrash metalový nářez z německého Leipzigu - DIVISION SPEED!!! Vůbec první koncert této old school party v Česku proběhne na píseckém Thrash Nightmare!!! Vznik DIVISION SPEED se datuje do roku 2008 a od té doby prošla kapela cestou, jejímž výsledkem je loňská výborná deska "Division Speed", která vyšla u věhlasného labelu High Roller Records. Kapela má na kontě několik demáčů a dvě splitka. To první z roku 2010 je s německými bratry ve zbrani Witching Hour. Za druhé split album lze považovat zařazení kapely na známou kompilaci "Wild Thrash Brigade". DIVISION SPEED ctí staré postupy a tradice thrash metalu 80. let. Jejich forma thrash metalu nepostrádá prvky nejhrubšího black metalu a starého speed metalu, to vše s válečnými a údernými texty. Díky chytlavým riffům a vyhrávkám si na své přijdou jak thrasheři, tak i punx nebo black metalisté. Nejrouhavější kapela letošního ročníku naservíruje porci old school metalu, který je u našich západních sousedů velice oblíbený. Division Speed jsou navíc velmi žádanou kapelou. O tom svědčí jejich účasti na vyhlášených festivalech po celé Evropě - např. Live Evil , Raging Death Date, Stormcrusher či Heavy Metal Overkill. Povinnost pro fans kapel Hellish Crossfire, Deathhammer, Cruel Force, Warhammer nebo Whipstriker!!! Připravte si džísky, nábojáky a vyražte do první linie hrozit!!! DIVISION SPEED rozpoutají opravdovou válku!!!
 

ACID FORCE (thrash metal, Bánská Bystrica)
Mladí a neklidní. Nejmladší kapelou letošního Thrash Nightmare budou ACID FORCE z Bánské Bystrice. Určitě jste v minulosti zaregistrovali thrashovou kapelu ANSTRATUS, která i přes své mládí v Česku poměrně často koncertovala. Vrcholem pak byla účast na vyhlášeném megafestivalu Wacken Open Air v Německu. ANSTRATUS však šli pomalu ale jistě k ledu a dvojice Teo a Andrej chtěla hrát dál a hlavně častěji. Předloni tak dali vzniknout kapele ACID FORCE. Oproti předcházející kapele si oba trochu změnili role. Zatímco Andrej vyměnil bicí za kytaru, Teo pak kytaru za baskytaru. U mikrofonu však zůstal. K sobě přibrali dva podobně nadšené kamarády – Frederika (kytara) a Marcela (bicí). Federik před nedávnem řady kapely opustil a jeho místo obsadil kytarista Erik Leško. Jedním z milníků této mladé party bylo vystoupení na hlavní stage festivalu Brutal Assault 2015. Loni pak konečně svůj nahraný materiál vydali na EP, které nese název „Towards the Nuclear Load“. Stejná nahrávka pak vychází v dubnu 2016 i na vinylu u Support Undergroud. ACID FORCE přijedou do Písku zahrát poprvé a můžete od nich čekat živočišný thrash metal, který v sobě mísí surovost, přímočarost, melodie, chytlavé riffy i punkový feeling. Jasná volba pro fanoušky Toxic Holocaust nebo Midnight!!! ACID FORCE makají na novém materiálu a některé skladby se objeví na společném split albu s Murder Inc. Thrash as fuck!!!
 

Publikováno: 11. 04. 2016
Autor: Peťan