Nejbližší koncerty
  • 19. 07. 2025Red Dons (punkrock, Portland USA), GxUxTxSx (trash-hardco...
  • 20. 07. 2025SOCIAL CHAOS crust grind Sao Paulo https://www.facebook....
  • 23. 07. 2025D.I.Y. Underground festival, hc/punk kapel v mezinárodním...
  • 24. 07. 2025Legenda NYHC scény PRO-PAIN poprvé v Blatné. Představovat...
  • 26. 07. 2025Vodňany, staďák, hardcore, punk, metal, pivo, stany, tvoj...
  • 27. 07. 2025Další z pravidelných koncertů, které jsou zcela zdarma a ...
  • 29. 07. 2025Legenda slaví 40 let na scéně! Kapela Už jsme doma, nedíl...
  • 15. 08. 2025Melodic metaloví Lutharo z Kanady dorazí společně s němec...
DYING PASSION - Skylor
Rituály oživují hudební scénu svou debutovou deskou, která nese název „Vsaď na černou“. Kromě temné stránky vsadila skupina především na osobité hravé texty a kvalitní zvuk pod taktovkou producenta Yardy Helešice. Křest desky se uskuteční už 13. dubna v Rock Café společně s Lety Mimo a skupinou ISUA.

Rituály vznikly ještě v době fungování A Banquet, ale už tehdy si Michael a Richard začali pohrávat s myšlenkou rockového projektu s českými texty. První vlaštovkou byl debutový singl Stín Perutí, loni se ohlásili úspěšným singlem Příměří a nyní definitivně ukončují éru A Banquet a jako Rituály v sestavě Michael Vácha (zpěv, kytara), Richard Spilka (basová kytara) a Martin Čech (bicí) vydávají plnohodnotnou desku „Vsaď na černou“. Obsahuje celkem 9 songů, které vznikly ve spolupráci s Yardou Helešicem a Ristem Sokolovski.

Album je plné hutných kytar, rozvážnějšího rytmu, propracovaného zvuku, hravých textů a nechybí ani chuť elektroniky. Rituály se snaží přinést na scénu něco nového, originálního, ale nebojí se čerpat ze starých rockových vod.

„Naše první deska je pro nás velkej milník, značí totiž konec našeho přerodu z A Banquet do Rituálů a vytýčení základních mantinelů, kde se teď chceme hudebně pohybovat. Yarda nám v tom dost pomohl,“ říká frontman skupiny Michael.

Ženský hlas v písni Otčenáš, Tmou a Geny Sirény propůjčila zpěvačka a houslistka Jana Věnečková. Yarda Helešic si pro změnu střihl sólo v songu Geny Sirény. Za zmínku stojí také originální obal postavený na kolážích fotek od Lýdie Vyčítalové, který celou desku dotváří. „Vsaď na černou“ je možné koupit jak online přes Supraphon, tak fyzicky v kamenných obchodech, koncertech i přes facebookový profil kapely.

Spolu s debutem uvádí Rituály také povedené lyric video ke skladbě Poušť, který ztvárnil Martin Živocký, v jehož režii vznikly videoklipy oceněné v hudebních cenách Anděl. Rituály samozřejmě zvou na své živé koncerty. Na jaře vystoupí spolu s Lety Mimo, ISUA, Nicelandem či ukradenÝom ovocem.

Termíny jarních koncertů:
  • 07. 04. Brno – klub Eleven – Rituály, ukradenÝovoce
  • 13. 04. Praha – Rock Café – Rituály, Lety Mimo, ISUA
  • 15. 04. Most – Kaštan – Rituály, ISUA, Niceland
  • 22. 04. Tábor – Orion – Rituály, Niceland
  • 27. 04. Plzeň – Anděl – Rituály, ISUA, Niceland

Novinky sledujte na:
www.facebook.com/ritualyritualy


Publikováno: 07. 04. 2016
Autor: Johan

Fotogalerie