FOBIA zine
Info články
- Metalová Brusírna na Pintovce 2026 - po osmnácté - info
- HUSMAN FEST 9 oznamuje kompletní line-up - info
- ETEF 2026 (BLAZE BAYLEY, PESTILENCE, RUÏM, EMBRIONAL , VITACIT, JORDSJUK ad.) - info
- Festa De La Pohoda vol. XXVIII - info
- BRUTAL ASSAULT: Finská legenda WALTARI oslaví 30 let kultovní deathmetalové symfonie s velkým orchestrem - info
Další nové články
- ABSTRACT – Průvodce albem „Monogram“
- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
Nejbližší koncerty
- 11. 07. 2026Metalová Brusírna na Pintovce 2026
- 11. 07. 2026OCTOPOULPE (KR,FR,MX) - je one-man projekt z Francie. Hra...
- 16. 07. 2026POISON RUIN (USA, Relapse Records) Zvuk Poison Ruin vy...
- 18. 07. 2026Rotten Fest S-klub open air 2026 areál před S-klubem Olo...
- 18. 07. 2026Zvuk, který se valí přímo z pódia. Energie, která tě nene...
- 20. 07. 2026Večer plný brutal death metalu a grind core.
- 25. 07. 2026...zase po roce... tradiční fesťák ve Vodňanech MALIGNAN...
- 31. 07. 2026CH'AHOM (black/death/war – DE) Bestiální komando z Ess...

zpět na novinky
TATA / BOJS model 2015 - nové album, Forum Karlín i benefice
Pokud si říkáte, že nebylo o Tata Bojs v poslední době příliš slyšet, vězte, že to je jen proto, že se chystají samé velké věci! Patří mezi ně samozřejmě očekávané nové album, na nějž se můžeme těšit začátkem září, ale také velký podzimní koncert a s ním spojený křest, který proběhne 12. 11. v pražském Foru Karlín! Sólově v Praze budou Tata Bojs k vidění ale i na jaře, konkrétně 16. 4. na koncertě v rámci Nočního běhu pro Světlušku a 31. 5. v Divadle v Celetné, kde zahrají akusticky pro Nadační fond Šestý smysl.
"V tuhle chvíli je hotová zhruba polovina alba. Kluci teď pracovali nějakou dobu beze mne, protože jsem dělal hudbu k filmu Malý pán. V porovnání s Ležatou osmičkou se tak situace trochu otočila, ale teď už do toho zase naskakuju. Máme spoustu demáčů a nápadů na pár taktů. Teď je potřeba z toho vybrat to nejzajímavější, takže si brzo otevřeme lahvinku, budeme poslouchat, vyzobávat oříšky i nejzajímavější nápady," přibližuje Milan Cais aktuální stav tvůrčího procesu nového, zatím bezejmenného alba, které vzniká s podporou společnosti Philco.
Co se zvuku novinky týče, Milan Cais naznačuje, že by mohl vycházet z prosincového dvojsinglu Strana A, tedy písní Antikvariát a S ní: "Zatím je to spíš jen v našich hlavách, ale shodli jsme se, že víc než nějaké kytarové blázince by se nám líbil electro sound 80tých let, pohledem současnosti."
"Občas se říká, že revival osmdesátek trval déle, než trvala celá osmdesátá léta. Možná bychom to mohli dotáhnout ještě dál, že bychom udělali revival tohoto revivalu. Ale kdo ví, jak deska nakonec bude znít a jak vyzní. Dneska je moderní ten, kdo ví, který z retro zvuků je momentálně v kurzu. To neřešíme. Bereme si, odkud chceme a používáme to jak chceme," komentuje to Mardoša.
Je dost dobře možné, že pár nových skladeb by mohlo naživo zaznít už na jarních benefičních koncertech Tata Bojs, které proběhnou 16. 4. v rámci Nočního běhu pro Světlušku v pražské Stromovce (jak se na něj Tata Bojs "připravují" můžete shlédnout zde: http://y2u.be/wawZAVAeeW8) a 31. 5. v Divadle v Celetné, kde kapela odehraje již tradiční akustický koncert s takřka rodinnou atmosférou, jehož výtěžek tentokrát podpoří Nadační fond Šestý smysl podporující rodiny s handicapovanými dětmi, děti v dětských domovech a u pěstounů.
To budou ale všechno jen ochutnávky, hlavním chodem lákavého koncertního menu bude výpravná show chystaná na 12. 11. ve Foru Karlín, kde Tata Bojs zároveň nové album i pokřtí. "Myslím, že Praze takovýto moderní koncertní sál s podobnou kapacitou už dlouho chyběl. Pro nás je Forum výzvou a dalším velkým pražským koncertem s výpravnou scénou, kterým občas děláme radost sobě i fanouškům. Těšíme se, že si vyzkoušíme zase nový prostor a mě hodně láká i to, že tam můžu dostatečně rozvinout fantazii, co se týče vizuální podoby koncertu, což jiné koncertní prostory v takovéhle šíři neumožňují," komentuje to Milan Cais.
Že to bude určitě stát za to, naznačuje už fakt, že se jedná - jak Milan Cais podotýká - o typ koncertu, na který se kapela a především pak sám Cais coby autor scény chystá s bezmála ročním předstihem a tomu pak odpovídá i potenciální nervozita: "Určitý strach a nervozitu zažíváme před každým koncertem. Když nás ale čeká tenhle typ koncertu, je nervozita ještě větší, protože na tom děláte tak dlouho a všechno pak směřuje k jednomu okamžiku." A Mardoša s typickým vtipem dodává: "Já jsem někdy na koncertech nervózní i za jiné kapely. Jestli to zvládnou. Takže za vlastní jsem samozřejmě nervózní o to víc!"
Pokud patříte k těm fanouškům, které nervozita chytá už teď, pojistěte se včasným nákupem vstupenek, které seženete v předprodeji sítě Ticketstream v cenových kategoriích Standard zone 390,- , Golden zone 590,- a Diamant zone 1190,- (zahrnuje i vybrané nápoje zdarma po dobu koncertu a limitovanou edici alba s bonusy podepsanou od všech členů kapely).
Publikováno: 02. 04. 2015
Autor: Johan
Autor: Johan
Novinky
- 08. 07. 2026 / Johan
Metal Madness XIII ... - 08. 07. 2026 / Bury
NIČITEĽ vydávají nové album ... - 08. 07. 2026 / Bury
CORROSION OF CONFORMITY mají nový videoklip ... - 07. 07. 2026 / Bury
SNĚŤ zveřejnili videoklip k chystanému albu ... - 07. 07. 2026 / Coornelus
SLUT – Soul Booster In The Attic (feat. Malcolm X) | official song visualiser ... - 07. 07. 2026 / Bury
První zveřejněnou kapelou pro Obscene Extreme 2027 jsou GWAR ... - 06. 07. 2026 / Johan
WOLNERA vydává nový singl ... - 06. 07. 2026 / Bury
MUSA DAGH mají nový videoklip ... - 05. 07. 2026 / Michal Filipi
FATA MORGANA slaví 40 let a vydává novou desku! ... - 05. 07. 2026 / Bury
MOURIR mají nový videoklip ... - 04. 07. 2026 / Bury
Stoner/doomoví VICHR z Olomouce vydali první demo ... - 04. 07. 2026 / Bury
Režisér hororů John Carpenter chystá album ...
Nejčtenější za 30 dní
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
- TÝNECKÝ MAZEC 2026
- EXORCIZPHOBIA – Tohle album je do značné míry otiskem jednoho nepříliš šťastného období. Možná i proto se neposlouchá úplně snadno a pro některé posluchače může být o něco těžší najít si k němu cestu.
- PETROLEUM – Tělobraní
- BASINFIREFEST 2026
- PLÁN TO KILL – Infernales
- MEGELNYK – Z mlhy a krve
- EPILOG – Digital Afterlife
- Červencové tipy – alba & koncerty
- GODLESS, LIBIDO CHALLENGE, MEGELNYK
Poslední komentáře
- SADISTIC FEST 2026 (Fotoreport)
29. 06. 2026 21:09 / Mentor
Marku, budu se opakovat, ale takhle si představuju fotky ... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
29. 06. 2026 10:25 / Max
Tak lidé se zde o kapelách normálně baví..., uvedené z to... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
27. 06. 2026 12:23 / Dejv
Max
Pokud by slušně konstatoval kontaktoval by kluky s kapely... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 22:21 / Max
Tak to on přeci neříká, jen slušně konstatuje rozpor a že... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
26. 06. 2026 17:22 / Dejv
Boovol
Opravdu si na tom tak špatně?Jestli to ale nezvládáš nepo... - FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ...
25. 06. 2026 05:40 / boovol
Politika
Miluju Forgotten Silence od doby, kdy vydali Senyaan, ale... - MĚLNICKÝ VÝBĚR 2026 (Fotoreport)
18. 06. 2026 23:59 / Martin
Krásný fotky! - HROB – Brána chladu
08. 06. 2026 21:50 / Peťan
HROB
Vynikající album! Měl jsem možnost nahrávku slyšet dlouho... - BRNĚNSKÁ BOUŘE 3
07. 06. 2026 20:41 / Jindra
Škoda no...
Určitě pěkná akce, škoda že to máme (ze Strakonic) trochu... - PAČESS – Náš záběr není v zahraničí a nemáme status legen...
19. 05. 2026 09:34 / jos_sep
Rozhovor skvělý. Pačessa sleduji již dlouho a je to takov...

