Nejbližší koncerty
  • 23. 05. 2026KILL FEST OPEN AIR 2026 CEMETERY LEGACY - THRASH DEATH M...
  • 23. 05. 20262. ročník open air festivalu MUDFEST se odehrává v areálu...
  • 23. 05. 2026Další ročník indoor festivalu.
  • 23. 05. 2026Harsh Response (Aut), Backyard (Aut), Hellter Skelter, Bi...
  • 23. 05. 2026-(16)- (USA, Relapse Rec.) Průkopníci sludge metal har...
  • 25. 05. 2026DEAF CLUB (USA, Three One G, Southern Lord, ex-The Locust...
  • 28. 05. 2026Mexická punk, thrash & rollová jízda se po několika letec...
  • 30. 05. 2026Čtvrtý ročník open air hudebního festivalu MĚLNICKÝ VÝBĚR...
COLOSALIST - album "Two Suns" vychází 9. 9. 2025

Výdrž, dlouhověkost, odhodlání, kvalita… dvacet dalších superlativů by nestačilo k popisu NAPALM DEATH. Prostě legenda, kterou konečně vítáme i na titulní straně Pařátu.

V předchozích čtyřech číslech jsme vydali alba kapel majících na zádech minimálně dva křížky. Tentokrát dochází na „neposkvrněnou“ formaci GUTTER SLUT, hrající svižný a taneční grindcore. Ke dvaceti letům se dopracovali SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, ještě dál jsou LIVIDITY, PRIMORDIAL, ANCIENT RITES nebo koneckonců také IN THE WOODS…, kteří na letošek ohlásili comeback. Dvacet let si také připomínáme od edice prvotiny MOONSPELL. Jejímu původnímu obalu na velkém formátu jsme nemohli odolat. Stejně tak zpěvačce THE AGONIST nebo představě, že R-E-T svoje místo na plakátu pojmou také jako setkání s bývalými spoluhráči. Plakát SEPTICFLESH pro vás vytvořil přímo Seth, jemuž „ukrást“ čas na rozhovor nebylo vůbec jednoduché.

Opět jsme se vypravili i do pro metal netypických zemí. Zástupce metalové scény z Botswany a Pakistánu vítáme na stránkách Pařátu poprvé. To Brazílie rozhodně není „exotickou zemí“, ale uznejte, tři pohledné dívky řezající thrash metal, to tady dlouho nebylo. Pokud vůbec kdy bylo. NERVOSA! Původem z Brazílie je také Iggor Cavalera, který v našem „horkém křesle“ vystřídal svého bratra.

Kompletní obsah nového Pařátu a veškeré další informace najdete na www.paratmagazine.com


Publikováno: 16. 02. 2015
Autor: Johan