KLADIVO NA PÝCHU

Tour 2016

Zpěvák Dan Bárta se po rozsáhlém turné s ILLUSTRATOSPHERE a vyprodaném koncertu v  pražském Divadle Archa vrhá do dalšího projektu, tentokrát se skupinou ALICE. Jedna z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let se právě vydává na turné v původní sestavě. Neopakovatelná vzpomínková série s názvem 100/4 Tour je oslavou 25. výročí vzniku souboru.
 
Původem plzeňská skupina, která se do širokého povědomí zapsala již v roce 1992 úspěšným albem "Yeah!", bude k vidění ve své nejslavnější sestavě, kterou tvoří zpěvák Dan Bárta, kytaristé Lumír Václavík a Martin Střeska, baskytarista Zdeny Podskalský a bubeník Jiří Mikeš Milý.

Zahájení tohoto výjimečného turné proběhne 21. ledna 2016 v Ostravě. Následovat bude Zlín, Krnov, Chomutov, České Budějovice, Pardubice, Olomouc, Brno, Ústí nad Orlicí, Praha, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou a Plzeň. Během vystoupení zazní průřez vydanými alby "Yeah!", "Ústa hromů" a "Alice". Fanoušci si budou moci naživo opět vychutnat  hity jako "Ani náhodou", "Ráj se mnou nehledej", "... a to tě trochu bolí" a mnoho dalších.

„Klidně se to mohlo jmenovat Sentiment tour, o ten jde zásadně, aby někdo nepropadal dojmům nebo ho nenapadaly všetečné otázky. Naši fanoušci z těch dob už mají odrostlé děti, přišel čas se znovu setkat. O žádnou resuscitaci se tedy nejedná, jen o sraz po letech. Předloni jsme po dlouhé době hráli v klubu a mělo to takový náboj, že jsme si řekli, že přišel ten čas. A pětadvacet let od skoku do kalných vod českého šoubyzu je pro mne osobně také velmi dobrý důvod. Do ledna mi snad trochu i  poporostou vlasy,“ dodává Bárta.

Zveřejněno: 19. 01. 2016
Přečteno:
2837 x
Autor: Oliva | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář