TELEPATIE

Odpovědi za kapelu zaslal kytarista Honza Vítek.

Kdy byla vaše skupina založena, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem pro její vznik?

Kapela začala vznikat na podzim 2013, kdy se trojice David, Jimbo a Hejli rozhodla vyzkoušet odlišný hudební styl, než u jejich dosavadních kapel. Postupně se přidali Ondra, Honza a nakonec Lenka. V této sestavě fungujeme od loňského jara. SHIZARU je jméno opice, která původně patřila ke známému opičímu triu (nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo) a její význam byl „nedělám zlo“. Přišlo nám, že se to k nám hodí.

Představte jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?

Začneme dámou. Lenka (27) zpívala od malička sólově ve folklorním souboru Rokytka do 23 let, pak několikrát vystoupila s kapelou WILD CARRESS. Pro našeho řvouna Ondru (28) jsme první plnohodnotnou kapelou, screamovat začal v šestnácti letech. Kytarista Honza (28) hraje 10 let a stejný post zastává i v kapele FATA MORGANA, v minulosti byl členem formace WORX. Další kytarista Hejli (23) na kytaru hraje 9 let a dříve působil v FROM THE LAND OF LIVING. David (23) basuje 8 let a hrál v kapele GATE OF ILLUSIONS. Jimbo (23) bubnuje 8 let, zároveň hraje v kapele FATA MORGGANA a dříve hrál v THEHET.

Za jakých podmínek jste nahrávku pořídili, jak jste s ní spokojeni a jakým způsobem jí šíříte?

EP jsme točili v nahrávacím studiu Gallery Sound a s výsledkem práce Jardy Brouzdy jsme velice spokojeni - umí se zvukem divy. CD budeme na koncertech rozdávat formou odměn. (smích)

Posílali jste nahrávku někam na vydavatelské firmy, případně kam, jaká byla/nebyla odezva?
 
Zatím jsme ji nikam neposílali.

Texty – proč jste rozhodli pro angličtinu, kdo je autorem slov, jaká témata volíte?

Čeština se do naší hudby moc nehodí a angličtina je univerzální. Veškeré texty má na svědomí zpěvačka Lenka. Témata volí různá, „ Zombies And Slaves“například kritizuje společnost, naproti tomu „Epilogue“ se inspiruje biblickým příběhem.

Kdo je autorem loga, obalu, webu – jakou důležitost těmto grafickým věcem přisuzujete?

Grafiku jsme si dělali sami, konkrétně David. Víme, že grafická prezentace kapely je důležitá, nicméně větší důraz klademe na hudbu. Pro další počiny bychom rádi oslovili profesionály.

Které kapely patří mezi vaše vzory/zdroje inspirace?

Inspirují nás většinou moderní kapely, ale nesnažíme se znít jako někdo z nich. Hudbu děláme tak, jak to zrovna cítíme.

Kolik máte za sebou koncertů a který považujete za nejpovedenější?

Na koncertování se teprve chystáme, první možnost vidět nás živě budou mít fandové 18. července na Březina festu (okr. Rokycany). Před naším debutovým vystoupením jsme chtěli nejprve nahrát EP, abychom jím mohli podpořit naši propagaci.

Máte ambice ukázat se v zahraničí?

Určitě bychom si v zahraničí rádi zahráli.

Plány do budoucna...

V nejbližší době chceme koncertovat, co to půjde. Také plánujeme natočit videoklip a samozřejmě pořád pracujeme na nových písních.

www.bandzone.cz/shizaru
www.facebook.com/shizarucz

RECENZE

Zveřejněno: 30. 06. 2015
Přečteno:
2931 x
Autor: Mikael | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář