Nejbližší koncerty
 • 02. 12. 2023ERUPTION, speed-power-thrash - Slovinsko Eruption je thr...
 • 03. 12. 2023ADAM BOMB (USA) - Joint Tour 2023 V rámci svého aktuální...
 • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
 • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
 • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
 • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
 • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
 • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
TELEPATIE V

SEE YOU IN HELL – Jed LP 2012, Insane Society Records/Voltage Records

Hardcore/punkoví SEE YOU IN HELL jsou zářným důkazem toho, že když je snaha, lze docílit mnohé. Díky své aktivitě a hlavně chuti se jim podařilo odjet několik turné v zemích, jako jsou Japonsko, Brazílie nebo Amerika. Hraním koncertů však jejich činnost nekončí. V domácím Brně pořádají koncerty, tvoří fanzin Hluboká Orba a v neposlední řadě vydávají nahrávky.

Nejžhavějším želízkem v ohni je jejich třetí velká deska, která vyšla loni na podzim a nese název Jed. Ta vyšla po pěti letech od předešlé velké desky Útok. Zdánlivě dlouhé období mezi nimi bylo však vyplněno turné po Japonsku a vydáním třech split sedmipalců se spřízněnými spolky ze země vycházejícího slunce.

Jed je naplněn osmi věcmi, jenž se valí z gramofonu silou bouře. Své pojetí hardcore/punku ovládají SEE YOU IN HELL s přehledem a samozřejmostí. Všechny songy, bez výjimky, jsou vedeny v rychlém tempu, a těch pár chvil, kdy se zpomalí, neposlouží ani k nadechnutí. Přesto  lze vyslechnout v té přímočaré smršti několik momentů, které bych se nebál označit až za chytlavé. Na mysli mám hned úvodní věc Naděje, jejíž refrén „tam někde je – tam skrývá se naděje“, jsem si několik dní pobrukoval. Výrazně melodicky zní začátek předposlední Podívej, zřejmě nejpřístupnější fragment na desce. Podobně dobrými nápady nešetří ani poslední věc Provazochodci. K lepšímu strávení alba přispívá i vokál zpěváka Jožky, jehož projev je oproti minulým nahrávkám přístupnější, a je mu bez potíží rozumět. V souvislosti s vokály je třeba zmínit, a hlavně pochválit, zařazení velkého množství sborů, v nichž vypomohli dva jihočeši Žrout a Iny. Plusem desky je i povedený zvuk, který je dostatečně čitelný, aniž by pošlapal to, o co se SEE YOU IN HELL snaží. Ačkoliv si deska přisuzuje status dlouhohrající nahrávky, je to s její délkou na hraně. V tomto případě je však dvacetiminutová smršť naprosto dostačující záležitostí. Nestihne nudit, natož být monotónní, a dokonale nakopne.

Nedílnou součástí nahrávek SEE YOU IN HELL jsou texty, ke kterým je v jejich případě přistupováno se stejnou důležitostí jako k hudbě. A texty mě baví, což nebývá vždy u podobně laděných kapel samozřejmost. Myšlenky jsou totiž předávány rozumnou formou, a není z nich cítit přehnaná angažovanost. Ztotožnit se s nimi může v podstatě posluchač jakékoliv scény, ať už je to metalák nebo pankáč. Třeba takový text k Podívej, jenž pojednává o internetových anonymech, se dotýká v podstatě každého.
 
Podívej se mi do očí,
Opakuj, co jsi o mě psal,
Podívej se mi do očí,
Proč tu stojím zase sám?


Album vyšlo pouze na vinylu v počtu 450 kusů klasických černých desek. Současně ale i v limitované edici 150 kusů modrých vinylů, zabalených do kartónové krabice, která je potištěna titulním motivem z desky. Přibaleno je navíc i DVD-R z japonského turné, samolepka a placka. V digitální podobě lze Jed vychutnat zde: http://seeyouinhell.bandcamp.com  

Seznam skladeb:
 1. Naděje
 2. To není sen
 3. Nečekej
 4. Jed
 5. Budoucnost
 6. Slzy a krev
 7. Podívej
 8. Provazochodci

Čas: cca 20 minut

http://www.seeyouinhell.cz


Zveřejněno: 25. 01. 2013
Přečteno:
4103 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

26. 01. 2013 11:58 napsal/a KubaAjz
See you helle neděle
skvělé hitové punkové album, prvně jsem si nemohl zvyknout na ,,něžnější´´ vokál, ale po pár posleších to vše sedí.