Nejbližší koncerty
 • 02. 12. 2023ERUPTION, speed-power-thrash - Slovinsko Eruption je thr...
 • 03. 12. 2023ADAM BOMB (USA) - Joint Tour 2023 V rámci svého aktuální...
 • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
 • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
 • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
 • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
 • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
 • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

CARNAL DIAFRAGMA – Planet Of Children´s Heads CD 2011, Lecter Music Agency

Včera mě navštívil Ruda z Ostravy a že prý má pro mě nějaké fajné, bytelné nahrávky. V jeho vetchém žebradle měl pár CD s bardem Jarkem Nohavicou a stálicí naší populární hudby Věry Špinarové. Ty jsme samozřejmě prohnali reprákama a společně jsme si zanotovali pár profláklých hitů. Po hezkém večeru a milé návštěvě mi tu zůstalo jedno Rudovo zapomenuté cedlo. Doufám, že mu nechybí ve sbírce. CARNAL DIAFRAGMA a jejich poslední zásek Planet Of Children´s Heads.

Jedná se o třetí desku této grindové chasy. Ačkoliv název alba i motiv na obalu CD není nijak veselý a nutí k zamyšlení nad násilím spáchaným na bezbranných dětech, tradiční tvorba CARNAL DIAFRAGMA nijak neuhýbá z nastavené cesty „funny gore grind core“. Tudíž o zábavu je postaráno. Tihle čtyři chachaři jsou totiž pro každou špatnost. Na začátek infantilní intro v podobě večerníčkovských „broučků“ je vzápětí zahlušeno sonickou stěnou, spolehlivě tepajícího, frenetického grindcore. Planeta dětských hlav přináší celkem šestnáct nemilosrdných vypalovaček, určených k tanci i poslechu. To vše na ideální půlhodinové hrací ploše. CARNAL DIAFRAGMA to šlape. „Zpěvák“ Milaňo má pestrý hrdelní rejstřík. Hluboký ryk střídá se žertovnými hlásky bez sebemenšího zaváhání, a i když se s tím „Karnálové“ nijak zvlášť nemažou, muzika má hlavu a patu. Vše samozřejmě v rámci extrémního muzicírování. Ač jsem minulou desku neslyšel, tak nějak nejlepší vzpomínky mám na deset let staré vinylové splitko s Ulcerrhoea, kde to CARNAL DIAFRAGMA tehdá slušelo. Nejsem si jistý, zda-li CARNAL DIAFRAGMA mají také nějaké texty, neboť Milaňův řev je vysoce nesrozumitelný a při poslechu jsem pochytil maximálně nějaké refrény, ale v tomto případě je nutné brutální chropot brát jako další hudební nástroj, určený k vytvoření maximálního decibelového tlaku na nervovou soustavu nebohého posluchače. A snad je to tak i lepší, neboť po textech některých songů, například – „Pusa plná chlupů“ nebo „Nadutá kulma a našlapaný fén“, skutečně pátrat nebudu. Názvy jednotlivých skladeb jsou opět na vysoce pokleslé úrovni. Nezachrání to ani řádně šťavnaté hlášky z filmu Hell Ride, nebo z oblíbených britských seriálů Černá zmije a Haló, haló!. Ale čert to vem, CARNAL DIAFRAGMA to zjevně baví, takže nakonec proč ne.

Výsledný zvuk z osvědčeného studia Šopa mě přesvědčil. Je náležitě třaskavý, výbušný a intenzivní. Všechny tyhle atributy nahrávka Planet Of The Children´s Heads spolehlivě splňuje a CARNAL DIAFRAGMA si svoje místo na scéně určitě zaslouží. Nahrávka byla častým hostem v mém přehrávači, pobavila mě a to je důležité. Pro zaryté grindery je povinnost vlastnit tuhle nahrávku, no a my všichni ostatní si pojďme opět a zas pustit tu naší „Špinarku“ – Bíláá jawa dvěstěpadesááát!!!

Seznam skladeb:
 1. Veselé prázdniny
 2. Nadutá kulma a našlapaný fén
 3. Paličky od babičky
 4. Jako by tě zased slon
 5. U.S. Det metal
 6. Zapečený loupáček v pletýnce
 7. Planeta dětských hlav
 8. Síla ohně
 9. Lodní šroub
 10. Prsa jako pytlíky
 11. Cukrárna pod sukní
 12. Satanova marmeláda
 13. Taťkovy stejky (Re-recorded)
 14. Životní příběhy
 15. Rychlovka zezadu
 16. Pusa plná chlupů

Čas: 30:29

www.lecter-music-agency.cz
www.carnaldiafragma.wz.cz

Zveřejněno: 19. 01. 2013
Přečteno:
3693 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář