Nejbližší koncerty
 • 02. 12. 2023ERUPTION, speed-power-thrash - Slovinsko Eruption je thr...
 • 03. 12. 2023ADAM BOMB (USA) - Joint Tour 2023 V rámci svého aktuální...
 • 08. 12. 2023Brigada Flores Magon (fr), Fontanelle (de)
 • 08. 12. 2023Gray Contrast (de) & Balkan Party Band & Smorbrod @ Vánoč...
 • 09. 12. 2023Jedna z posledních akcí ve Farářově sluji! Podruhé v rela...
 • 12. 12. 2023Jeden z otců – zakladatelů metalového stylu NWOBHM (Nová ...
 • 15. 12. 2023KRAANIUM (NOR) Ze země black metalu, Norska, k nám míří ...
 • 16. 12. 2023Sobotní adventní večer a k němu patří samozřejmě black ...
HEIDEN – Andzjel

PROFESOR LEFEBVRE – 70% Lefebrin, CD 2010, Lecter Music Agency

Moravská chasa Profesor Lefebvre a její druhé CD nazvané 70% Lefebrin. Debutové album Genio Y Figura z roku 2005 jsem sice neslyšel, ale domnívám se, že to, co "profesoři" předvádí na své nejnovější nahrávce, mi k této recenzi bohapustě postačí. Produkce kapely se dá charakterizovat jako špinavý punk/grind, se silným odkazem na druhou polovinu osmdesátých let. Právě v tomto časovém období terorizovali hlukoví maniaci typu Heresy, Napalm Death, Extreme Noise Terror, Ripcord a jim podobní chuligáni svým rambajzem Britské ostrovy. Punk, hardcore, metal. Tenkrát se ještě nijak extra neřešilo, co a jak kapela hraje, ale především muselo jít o řádně hlasitý nátěr. Pro výše uvedené smečky se vžila škatulka "britcore".

Podobné je to i s muzikou Profesora Lefebvra. Krátké, úderné skladby povětšinou nepřesahují dvouminutovou stopáž. Neurvalý grindcore, prolínají s neotesaným punkovým feelingem. Rychlejší klepačky střídají pomalejší pasáže, které přímo vybízejí k divokému křepčení. Ne, ne tahle nahrávka není o nějakých hudebních onaniích. I když sprostá je dostatečně a to nejen textově. Ty jsou převážně úsečné a věcně kritizují naši soudobou lidskou společnost a její nešvary. Dostane se postupně na všechny. Naloženo dostane jak všemi oblíbená OSA (skladba Symetrála), zvrhlí fráterníci (Skrytá zvrhlost), tak po mamonu lačnící politici (song Nenažraný prasata). Autoři textů Ben a Kořen se s tím zkrátka nijak nemažou a říkají všem pravdu :o). Kolekci čtrnácti drsných skladeb vhodně doplňují také dvě cover verze od klasiků žánru Repulsion - Pokrok zpět a Extreme Napalm od ND. Tyhle kousky skvěle zapadají do konceptu alba a navíc jsou opatřeny i českými texty. O vokální složku se stará hned duo "zpěváků". Kořen disponuje převážně hlubokým chrapotem. Zdatně mu sekunduje Ben, se svým neurvalým rykem. Vskutku oba líbezné hlasy dobře školené:o).

Nahrál, mixoval, masteroval ve dnech 29. 5. - 13. 6. 2010 v kroměřížském studiu Štěchovice: Lukáš Bártík. Celkový sound i nahrávka na mě působí demáčovým dojmem. Ovšem s přihlédnutím ke stylu, jaký Profesor Lefebvre drtí, je pak vše podřízeno celku. Obal je stylový, převládá červená a černá barva. Rozkládací osmistrana obsahuje všechny potřebné náležitosti, kompletní texty a informace. Intro v podobě nesmrtelného majora Honzy Zemana (legendární Bič boží) jsem ještě skousnul, ale závěrečný "sranda" song v podobě šlágru Slavíci z Madridu od Matušky rozdýchávám jen stěží. Zbytečná kravina, vhodná tak leda k posezení u táboráku, kam si ji pánové měli také ponechat. Půlhodinová nakládačka old school marastu se mi celkem příjemně poslouchala. Je slyšet, že Profesor Lefebvre se tímhle hlasitým bordelem náležitě baví. A to je přece nadmíru důležité.

Pozn.: Omlouváme se za trochu zkomolený název alba v nadpisu, ale náš systém zatvrzele odmítá "%" v titulku.

Seznam skladeb:
 1. Symetrála
 2. Sereme na Vás!
 3. Zmrd smrt
 4. Skrytá zvrhlost
 5. Šmejd
 6. Pokrok zpět (Repulsion)
 7. Nenažraný prasata
 8. Řídká strava
 9. Povolání:syn
 10. Sekretářka
 11. Šediví hadi
 12. Přichází bouře
 13. Extreme Napalm
 14. 70% Lefebrin

Čas: 27:35

www.lecter-music-agency.webnode.cz
www.bandzone.cz/profesorlefebvre


Zveřejněno: 31. 08. 2011
Přečteno:
3616 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář