TELEPATIE

XIII. STOLETÍ + IKON (AUS) - 6. června 2011; LD Kbely, Praha

Promotérský tým Cz Sanctuary pro vás připravil gothic rockovou událost letošního roku. V pondělí 6. června se vůbec poprvé podívá do Prahy australská parta Ikon, jako druhý headliner večera zahraje domácí legenda XIII. století. Společný koncert se odehraje v Lidovém domě v Praze-Kbelích a bude připomenutím 20 let fungování, které letos obě formace oslaví. Těšit se můžete na výjimečné sety obou headlinerů, křest Best Of kompilace XIII. století „Rituál“ a další překvapení.

Představovat našincům legendu českého gothic rocku XIII. století by bylo nošením netopýrů do jeskyně. Hudba Dětí noci z mystické Jihlavy uhranula za dvě dekády let existence úctyhodný počet posluchačů nejen v Čechách, ale po celé Evropě (zejména v Polsku má hudba Petra Štěpána a jeho družiny velké množství kultovních příznivců). Formace, která roku 1990 povstala na troskách postpunkových Hrdinů Nové Fronty, o sobě dala vědět již o dva roky později průlomovou deskou "Amulet" (1992), na které představila svůj sehraný, nápaditý a atmosférický pohled na gothic rock. Následující hudební klenoty Gotika (1994), Nosferatu (1995), Werewolf (1996), Ztraceni v Karpatech (1998), Metropolis (2000), výběrovka Karneval (2001), Vendetta (2004), kompilace rarit Vampire Songs - Tajemství gotických archivů (2005), návratová řadovka Dogma (2009) i loňský živák Nocturno působily jako jednotlivé kamínky, které postupně uvolnily obrovskou lavinu zájmu o tuto vlajkovou loď české gothic scény, nezasažené módními a mediálními vlivy. Znovuobnovené XIII. století před třemi roky nadchlo všechny věrné fanoušky formace a stalo se bezpochyby jednou z největších událostí na české gothic rockové scéně v poslední době. Parta okolo charismatického Petra Štěpána tento večer pokřtí letošní dvoudiskovou výběrovku „Rituál“. Během setu také čekejte odehrání skladeb, které v playlistu XIII. století jen tak nenajdete.

Jako speciální host večera poctí Lidový dům ve Kbelích svou návštěvou slavní Australané IKON. Je to už dvacet let, co se na australské scéně zjevila kapela Chrise McCartera a Dina Molinara a zasela do zaplevelené domácí scény vitální gothic rockové semínko. Během let si získala silné postavení nejen doma, ale především v Evropě. Na pódiu se IKON střetli s takovými ikonami jako The Sisters of Mercy, HIM, Soft Cell, Death in June, London After Midnight nebo The Mission. Svou jedinečnost stvrdili i velmi povedenými předělávkami Joy Division, The Cure nebo Kraftwerk, které se staly ozdobami žánrových kompilací. Není divu, že dvojice nezapomíná na letošní výročí, ke kterému připravuje řadu speciálních aktivit. Znovu vydává první řadové desky a v rozšířeném čtyřčlenném line-upu se vypravuje na výroční evropské turné (včetně vystoupení na slavném festivalu Wave Gotik Treffen). Je nám ctí, že jednou ze zastávek šňůry je i pražský koncert.

Pokud patříte mezi příznivce charakteristické gothic rockové atmosféry a zvuku, neměla by vám tato hudební slavnost, umocněná navíc dvojitým dvacetiletým výročím obou vystupujících, utéci. Jedinečnost večera podtrhne křest bilančního dvojalba XIII. století a český koncertní premiéra australských gothic rockových hvězd IKON. Živá produkce začíná již v 20:00, aby návštěvníci akce pohodlně stihli poslední spoje, aniž by museli obětovat konec vystoupení hlavní hvězdy. Vstupenky seženete v našem předprodeji (190,- Kč), v síti Ticketstream (210,- Kč), nebo na místě za 250,- Kč.

Sanctuary.cz presents:
IKON (AUS), XIII. STOLETÍ: 20 Years of Gothic Life
6. června 2011 (od 20:00)
Praha, Lidový dům Kbely (Toužimská 244, Praha 9 – Kbely, 197 00) – www.lidovydum.cz
Vstup: 190,- Kč Sanctuary / 210,- Kč Ticketstream / 250,- Kč na místě

Kontakty na vystupující:
www.xiiistoleti.com
www.ikondomain.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Ikon_%28band%29

Video:
XIII. století – Katakomby - www.youtube.com/watch?v=H7uMFV4P2Q8
IKON – Torn Apart - www.youtube.com/watch?v=glydLG3KCCE

www.sanctuary.cz  


Zveřejněno: 24. 05. 2011
Přečteno:
2789 x
Autor: Hanka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář