Nejbližší koncerty
  • 19. 04. 2024Drom, Bullfrog, Mayon
  • 20. 04. 2024Kapela Bloody Obsession a Barrák music club pořádají třet...
  • 20. 04. 2024DROM, MAYON, DRUTTY
  • 22. 04. 2024DEAF CLUB (USA) + FUCK MONEY (USA) + DECULTIVATE + SKIPLIFE
  • 23. 04. 2024Joshua Zero (UK) & Wczasy (Pol) & Blue Chesterfield > 23....
  • 23. 04. 2024Výjimečný kytarista a hudebník, několikanásobný držitel B...
  • 26. 04. 2024OBSCENE EXTREME WARM UP TOUR 2024 - tentokrát za účasti I...
  • 26. 04. 2024The Stubs (PL) + Arrogant Twins + Neuro Bats
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

UNREAL OVERFLOWS - Point of a new departure Demo CD-R - 2003 - vlastní náklad

Ochutnávku z připravovaného alba nabízí tahle španělská družina. To (album) by v roce 2005 mělo vyjít u Xtreem Music Productions ? toliko aspoň pánové píší v dopise přiloženém k demo CD. To se sice na první pohled tváří jako origoš, ale hned ten druhý objeví, že je to pěkně polepený výpal. Bookletík je z tiskárny, přední strana mi nic moc neříká, uvnitř je fotka a nezbytná děkovačka, ale chybí texty. Zato se dočteme, že co se zvuku týká, má ve všem prsty jeden člověk, v jehož studiu se nahrávalo, mixovalo, mastrovalo ? Jose Moldes. Zvuk mi ale moc nesedí, připomíná mi spíš nahrávky starý tak 20 let, hlavně zvuk bicích, ale tam to možná není kvalitou studia, ale nástroje ? těžko říct.

Stylová škatulka mi docela dělá problémy ? nejvíce se produkce UO blíží deathu, ale jsou tam také vlivy  thrashe a místama i klasického heavy metalu. Zpěv (Victor) je v angličtině, spíše takový hrubý, ale ne zvracecí. Výkony kytaristů (Fran, Pedro), basáka (Zoilo) a zejména bicmena (Jorge) mi připadají, že pánové teprve začínají a ten začátek není zrovna lehký.

První dvojskladba začíná docela melodickým intrem na kytaru, praská v ní, jako by se hrálo z černé poškrábané desky a pak na intro plynule navazuje nejsvižnější song Godforsaken. Několikrát se mění tempo, ale jednotlivé pasáže se vždy opakují a ty bicí, sakra to je slabina kapely jak zvukově, tak lidsky. Třetí věc začíná jakousi jamsession, ale rychle se zvrhne směrem k nudě, přijde mi to takové těžkopádné, nucené, jakoby to hráli křečovitě. Ve čtyřce se sem tam objeví docela povedený kytarový motiv, ale celkově žádná sláva.

No, bejt majitelem hudebního vydavatelství, tenhle matroš bych nevydal. Pravdu mají ti, kteří tvrdí, že dnes vyjde na cédéčku kdejaká kravina. Ale třeba se Španělé za ten rok zlepší a natřou to celému světu ? uvidíme. Teď je to ale záležitost maximálně na ten demáč.

čas: 18:40

Skladby:

1. A Real Overflow

2. Godforsaken

3. The Unavoidable Passage Of Time

4. In Darkness I Dwell

unrealoverflows@yahoo.es


Zveřejněno: 07. 05. 2004
Přečteno:
3578 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář