KLADIVO NA PÝCHU

První show této maďarské kapely v ČR - 16.4.2010, Praha - klub Rubín

V dubnu se představí v Praze na svém prvním koncertě v ČR maďarská pagan folková kapela THE MOON AND THE NIGHTSPIRIT, která v současné době patří mezi přední kapely evropské pagan / folk scény.

Na kontě mají tři alba vydaná na portugalském labelu Equilibrium Music a pravidelně vystupují na evropských gotických a pagan folkových festivalech. Na živo je jejich hudba velice živelná a strhující, všemu vévodí krásná hra na housle a éterický maďarský zpěv zpěvačky Agnes Tóth (její hlas je také slyšet na poslední desce Thy Catafalque).

V jejich hudbě je dominantní tradiční maďarský folklór, který je přetvářen do živelného tribal pagan folku a doplěn o éterickou gotickou, ambientní a akustickou hudbu. Textově THE MOON AND THE NIGHTSPIRIT čerpají z bohaté maďarské mytologie a zpracovávají staré legendy, pohanské tradice, přírodní mystiku a rituály.

Na koncertě vystoupí také stálice domácí temné scény – jihlavské rituální dark ambientní duo TÁBOR RADOSTI, jejichž koncerty podpořené tajemnou videoprojekcí jsou také velice působivé a strhující. V minulosti měli již několikrát příležitost představit se po boku stylově spřízněných kapel a projektů (Arcana, In Slaughter Natives, Scorn, Ordo Rosarius Equilibrio, The Living Jarboe) a svojí tvorbou dokázali oslovit posluchače hned z několika hudebních subkultůr. V těchto dnech také dokončují nové album, následovníka debutní desky Lamat z roku 2006.
Koncert se uskuteční v komorním klubu Rubín (Malostranské náměstí 9, Praha 1) v pátek 16. 4. 2010. Začátek ve 20.00, vstupenky za cenu 200 Kč budou k dostání pouze na místě.

Více informací na: info@epidemie.cz

www.epidemie.cz
www.myspace.com/themoonandthenightspirit
www.myspace.com/wwwtaborradosticom

Zveřejněno: 13. 04. 2010
Přečteno:
2845 x
Autor: Nathanella | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář