KLADIVO NA PÝCHU

Čtvrtek 14. ledna 2010, Praha – ABATON; BLACK DAHLIA MURDER (usa) 3 INCHES OF BLOOD (can) NECROPHOBIC (swe) OBSCURA (ger) THE FACELESS (usa) CARNIFEX (usa) INGESTED (uk)

Tak tady budou praskat kosti vážení! Putovní turné s názvem „Bonecrusher Fest“ přijíždí poprvé i do ČR, tentokráte v čele s hvězdami nové metalové vlny BLACK DAHLIA MURDER, 3 INCHES OF BLOOD, black/death veterány NECROPHOBIC a mladými dravci OBSCURA, THE FACELESS, CARNIFEX a INGESTED. Po nedávném koncertu „Never Say Die“ je tady další mini-festival, který nabídne atraktivní ukázky světové extrémní hudební scény. Vstupenky jsou k dostání ve všech běžných předprodejích. Bližší info o festivalu na www.obscure.cz.

Pojďme si představit jednotlivé účinkující. Začít musíme logicky u headlinera celého podniku, tedy Američanů BLACK DAHLIA MURDER. New Wave of American Heavy Metal (NWOAH), tak přesně do tohoto koše jsou házeny současné zaoceánské kapely, hrající moderní metal. A pokud bychom chtěli z tohoto koše vytáhnout nejznámější jména, rozhodně by mezi nimi nechyběli BLACK DAHLIA MURDER. Kapela plodí zničující kombinaci death/thrash/HC, která samozřejmě vyznívá nejintenzivněji při živých vystoupeních, kde se BDM cítí jako ryba ve vodě. Letos jim vyšlo nové CD s názvem „Deflorate“ a pokud jste ho ještě neslyšeli tak radíme honem sehnat. Jedná se totiž o více než důstojného nástupce jejich předešlé a do nebes vynášené desky „Nocturnal“, která je dokonce, co se kultovnosti týče, stále více srovnávána s albem „Slaughter of the Soul“ od severských AT THE GATES.

Kanaďané 3 INCHES OF BLOOD jsou trochu jiným šálkem kávy. Parta mladíků se nechala inspirovat heavymetalovými kapelami 70. a 80. let a originálním způsobem převádí jejich odkaz do současnosti. Heavy, thrash, speed, power, to vše chrlí tato neřízená střela z Vancouveru. Čeká vás skvělá zábava se spoustou nadhledu a muzikantské zručnosti, tihle machři vás zavedou zpět o třicet let a přitom vás ani na chvilku nebudou nudit. Obrázek si udělejte sami, nejlépe poslechem jejich dvou posledních desek „Here Waits Thy Doom“ a „Fire Up the Blades“.

I další kapela dokazuje, jak je letošní Bonecrusher žánrově pestrý. Švédští veteráni NECROPHOBIC jsou služebně nejstarším účastníkem celého turné, vždyť jejich historie sahá až do roku 1989. Původně black/deathová formace se v posledních letech ubírá spíše deathmetalovou cestou a důkazem je i jejich poslední deska nazvaná „Death To All“. 

Následuje výčet většinou mladých kapel, které se však za krátký čas dokázali etablovat mezi uznávaná jména. Začít můžeme u německé formace OBSCURA. Od rodáků z Bavorska byste to možná nečekali, ale tato parta patří k vyznavačům progresivního a technicky zahraného death metalu. V letošním roce vydali své třetí album „Cosmogenesis“.

V podobném žánru, tedy technickém death metalu, si libují i jejich američtí kolegové THE FACELESS. Tato kapela si za velmi krátký čas dokázala vybudovat slušnou fanouškovskou základnu jak doma tak i v Evropě a na tomto turné rozhodně nezůstane bez hlučného ohlasu publika.

Kalifornští dravci CARNIFEX by si mohli do svého erbu vytesat heslo „deathcore“. Právě v tomto hudebním  ranku se pohybují. Opět se jedná o jednu z nejznámějších mladých kapel. V roce 2010 jim vyjde deska „Hell Chose Me“ a vy ji naživo uslyšíte už v Abatonu.
A nakonec ještě INGESTED. Pouhé dva roky stará formace, pro kterou je toto turné prvním podnikem takového formátu. Představí se zde se svým nekompromisním mixem brutal/death metalu a deathcoru.

Takže kapely už známe, teď už jenom koupit lupen v předprodeji (pozn. nejlevněji je seženete v kamenných předprodejích Obscure promotion nebo přes www.shindy.cz) a dorazit 14. ledna do Abatonu. Budete vítáni!

Související linky:
www.myspace.com/blackdahliamurder
www.myspace.com/3iob
www.myspace.com/necrophobic
www.myspace.com/realmofobscura
www.myspace.com/thefaceless
www.myspace.com/carnifexmetal
www.myspace.com/ingesteduk
www.obscure.cz
www.shindy.cz
www.prostorabaton.cz

Zveřejněno: 23. 12. 2009
Přečteno:
2817 x
Autor: Nathanella | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář