Nejbližší koncerty
 • 23. 02. 2024Plzeň, Pod Lampou
 • 24. 02. 2024SEVEN (České Budějovice) + DEAD DANIELS (Praha) společně ...
 • 28. 02. 2024UNDERCROFT Death/Thrash metal (Chile) DEKAPITED Thrash...
 • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
 • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
 • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
 • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
 • 15. 03. 2024- - - First Spring HARDCORE THERAPY - - - 15. 3. 2024 - -...
ASMODEUS - "Pobřeží královny Marie"

NEVERLIGHT HORIZON - No Heaven...Only Torment, CD 2007, Shiver Records

Belgický death metalový kvartet Neverlight Horizon vznikl v roce ´99. První album Dehumanized vychází u francouzského labelu Deadsun Records v roce 2005, druhé pak už u domácí firmy Shiver Records.

Démonický temný death, jakoby vyvrhnutý odněkud z první poloviny let devadesátých, nepostrádá snad nic ze základních kamenů tohoto žánru. Energická souhra rychlých bicích a syrové basy, správně podlazená ztorturovaná kytara a divoký, nelidský chropot a skřek. Hned úvodní skladba Absorbed By Obscurity, dává vzpomenout na taková esa jako Cannibal Corpse nebo Deicide. Zvuk je úderný, ale šlapáky se mi zdají dost vytažené nahoru a občas působí nežádoucím dojmem sypajících se brambor. Jinak je to asi v pohodě. Nahrávalo se v Noise Factory Studiu pod dohledem Geralda Janse. Druhá pecka Contaminate - Eradicate, by s klidem obstála třebas na druhé fošně již výše zmíněných C. Corpse. Apokalyptická jízda zatuchlou nekropolí, žádná kytarová sóla, jen pekelný chaos a smrt. Většina skladeb donutí zarytého fanouška tohoto stylu alespoň podupávat do rytmu většiny songů a to je známka toho, že tvorba Neverlight Horizon je celkem chytlavá a obsahuje jistou dávku byť temné energie. Pátá Possessed By Hatred začíná krátkým úzkost nahánějícím intrem a k zaslechnutí je tu i náznak sólové kytary, který je vzápětí přehlušen drtivými tóny svých spoluhráčů. Lyrická stránka šesté skladby Ancients je inspirována Lovecraftovým obskurním dílem. Následuje šlapavá pecka Lifeless Domain a jak to tak poslouchám, občas by možná nebyla na škodu druhá kytara. Některé pasáže by potom více vynikly a jistě by to byl větší marast(jak cyp). Poslední masakr má název Sanctuary Of Impalement a svým vyzněním nijak nevybočuje z kontextu alba. Pak je tu ještě Outro, což je takové industriálně - hororové, očistné dvouminutové psycho na rozloučenou. Žádný nebe. Zbývá už jenom to mučeníčko... 

Obal CD je lazen do tmavě modrých barevných odstínů a je v mých očích velmi povedený. Jeho autorem je malíř, sochař, tatér a kdovíco ještě David Vliers. Sympaťáci Rebhell - zpěv, Laurent - kytara. J.-F. - basa a Julien natočili poctivé album, plné syrového, brutálního death metalu, přesně tak, jak to oni cítí a mají rádi.

Čas: 34:54

Seznam skladeb:

 1. Absorbed By Obscurity
 2. Contaminate - Eradicate
 3. Dead Flesh Vengeance
 4. Demon Rising
 5. Possessed By Hatred
 6. Ancients
 7. Lifeless Domain
 8. Sanctuary Of Impalement
 9. Outro

Zveřejněno: 18. 01. 2009
Přečteno:
3268 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář