Nejbližší koncerty
 • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
 • 07. 03. 2024Rebellion tour se vrací do Ostravy! Hardcore festival v č...
 • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
 • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
 • 09. 03. 2024Poslední koncert Sukkhu s vokalistkou Morgause
 • 12. 03. 2024Newyorská kytarová legenda - zpěvák a kytarista ADAM BOMB...
 • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
 • 13. 03. 2024Symphonic metalová kapela Therion se po několika letech v...
MORTIFILIA : Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé

OTHALA - Nar alting er glemt... - CD 2008 - Ravenheart Production

Dánské alternativně neofolkové duo Othala, tvoří pánové Priiskorn a Bolander. Přizvali si do Olsen Audio Studia v Korsoru, pár hostů a natočili pozoruhodný materiál, který nazvali Nar alting er glemt...Na kontě mají demo CD Midnats minder(2000) a CD Under Sol og Mane(2002).

Při poslechu této nahrávky, stačí udělat si příjemné pohodlí, uvelebit se v ušáku, zavřít víka a nechat se unášet libými tóny, jež se linou z reproduktorů stereopřehrávače. 11 vlastně celkem obyčejných, nenucených, na folkovou strunku nalazených písniček, se poslouchá vcelku lehce. Kostra většiny songů se skládá z akustické kytary, mužského, ženského zpěvu o který se postarala jistá Nanna Barslev. Svým zajímavým, éterickým hlasem, dodala písni Da old var arle, jistý křehký půvab. Hodně prostoru se jí dostalo i v sedmičce Slid. Tam se objevuje i druhý host, bubeník Oliver Holm, který přispěl svou troškou do mlýna celkem v pěti kouscích. Nenásilné, nehitové, volně plynoucí. Stejně jako podzimní uschlý list, padlý na studenou, klidně tekoucí hladinu řeky.... Všechny texty jsou v jejich rodné mateřštině a podle reklamního letáku inteligentní. Nevím, nemohu to posoudit, páč dánsky neumim. Jisté ale je, že tihle týpci budou hlásat něco o severských pohanských tradicích, folklóru, přírodě a popíjením medoviny z kravského rohu, vzdávat hold Odinnovi. Om hundrede ar je jediný song na albu, ve kterém poprvé a také naposled, uslyšíte dva kopáky a bzučící elektrickou kytaru. Ale stojí to za to, hotový alternativní black metalový hymnus. Celou desku uzavírá melodramatická Inn riki. Zvuk alba je vzhledem ke stylu hudby poněkud tišší, takže jsem musel při jeho poslechu vždy volume trochu "vosolit" doprava. Jinak je sound vydařený a vše je hezky přehledné a zaranžované.

Vzácně vyrovnaná, přesvědčivá deska, prosycená pohanským duchem a speciální folklórní atmosférou. Též se hodí k poslechu, těsně před tím, než usnete unaveni ve svém skromném oppidu.

Čas: 44:00

Seznam skladeb:

 1. Hljods
 2. Moselig
 3. Da old var årle
 4. Galder
 5. Solsang
 6. Bålfærd
 7. Slid
 8. Om hundrede ar
 9. Når regn falder
 10. Tomhed mørke
 11. Inn riki

www.ravenheart.mysteria.cz

www.othala.dk 


Zveřejněno: 01. 04. 2008
Přečteno:
3463 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář