Nejbližší koncerty
  • 31. 03. 2023Dead Daniels pokřtí na lodi Kamina nové album Volume3!
  • 01. 04. 2023Pekelný apríl ve sluji.Vystoupí: STORMCROW - alpin black ...
  • 01. 04. 2023Drazí přátelé, zveme vás oslavit apríla do klatovského Fa...
  • 05. 04. 2023HELLSHOCK (USA) + DEATH CULTURE DEPRIVATION + G.U.T.S. + ...
  • 07. 04. 2023Na Velký pátek, kdy došlo k likvidaci Ješíše, vystoupí v ...
  • 07. 04. 2023Narychlo zPUNKtovaná akce na volný velikonoční PÁTEK (ano...
  • 09. 04. 2023Předvelikonoční nesvatá bohoslužba ve sluji! Vystoupí : M...
  • 14. 04. 2023První ročník Pražského psychedelického festivalu. Můžete ...
APLAUS PRO DVA

Jeden z prvních koncertů v novém roce byl více než lákavý.

Sestava byla velmi zajímavá, což se v reálu potvrdilo. Dvě kanadské a dvě německé kapely, toť vyvážená směs. Na webu Kataklysm byla směrem ke Quo Vadis hláška ve stylu: „Jsme na turné s našimi starými kámoši…“ a pro změnu na webu Neaera: „Společně s Fear My Thoughts se snažíme vytvořit nesmradlavější tourbus v dějinách“.

Začátek koncertu a tedy setu Quo Vadis jsem bohužel nestihl, ale minul jsem ho jen snad jen o pár minut. Už po příchodu jsem zjistil, že letošní první koncert bude pěkná sauna. Před vchodem fronta, jak kdyby dávali něco zadarmo a uvnitř už plno. Quo Vadis tvoří pětice v klasickém obsazení – ovšem stálí členové jsem pouze bubeník, zpěvák a jeden z kytaristů, ostatní jedou pouze turné. Na projevu kapely to nemělo naprosto žádný vliv. Rozjeli to ve velkém melodicko death metalovém stylu. Spousta vyhrávek a záseků, především bubeník se staral o velkou rozmanitost a proháněl opravdu celou svou soupravu. Při všech těch kudrlinách, však muzika šlapala a nechyběly rychlé pasáže. Opravdu velmi dobrý začátek a fans, přestože asi muziku kapely neznali, reagovali velmi pozitivně.

Druzí se na pódiu objevili Neaera a po Kataklysm to byla nejtvrdší kapela večera. Od první chvíle se začalo s velkým nasazením a kotel pod pódiem začal vřít. Tvrdý mix death metalu, melodického metalcoru, nařvaného vokálu i hlubokého growlingu slavil úspěch. Přestože kapela existuje pouze od roku 2003 má toho už hodně za sebou a vydatel v podobě Metal Blade rec. mluví za vše. Hodně tvrdých záseků a perfektní live show. Musí se vidět, snad je to znát alespoň z fotek.

Fear My Thoughts jako třetí v pořadí se postarali ze začátku o trochu uklidnění v předních řadách. Přeci jenom nehrají tak živelnou muziku jako jejich předchozí kolegové. Dávají totiž přednost větší melodice a jejich muzika není zas až tak agresivní. Celé vystoupení, stejně tak jako na albu, dokreslovaly samply. Vystoupení tak nabralo trochu jiný nádech. Přestože zpěvák vytrvale hecoval ke zlomu a pořádnému kotli došlo až po titulní skladbě k předposlední desce – Hell Sweet Hell. Opět velmi dobrá show a zpěvák se neváhal pouštět i do čistých pasáží.

Po větších přestavbách na pódiu se už netrpělivě čekalo na hlavní hvězdu - Kataklysm. Na předchozí Fear My Thoughts jsem zůstal vpředu až do konce s tím, že po konci setu se přesunu. Při pohledu dozadu jsem to vzdal. Takhle naplněný Black Pes jsem už dlouho neviděl. Začalo se prvním songem (Like Angels Weeping the Dark) z nové desky, po které bylo pojmenováno i aktuální turné. Od začátku kotel vřel a postupem času dvojici „vyhazovačů“ přibývala práce s pacifikováním fans na pódiu. Hrálo se především z nové desky, ale Kanaďané nezapomněli i na předchozí počiny až k roku 2000 „The Prophecy …“. Nemá smysl jmenovat jednotlivé songy (fotka playlistu je uvedena dole), prostě set byl sestaven velmi dobře. Došlo i na pauzu a naprosto jednoznačně vyvolané přídavky. Během setu, jak jsem již předeslal, se často stage divingovalo (za ten výraz se Palacký obrací v hrobě :-), hlídači pak museli najet na systém „pět sekund a letíš“. Jeden z odvážlivců vyběhnul až k bubeníkovi. Musím se opakovat, ale live show opět super… a přestože jako jediná kapela měli pouze jednu kytaru tak nebylo naprosto nic znát a valili jak buldozer. V klubu bylo jak v sauně a voda tekla snad i ze stropu. No nic, nový rok začal koncertě super, tak jen tak dále.


Zveřejněno: 20. 01. 2007
Přečteno:
3284 x
Autor: Manafob | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

05. 02. 2007 01:33 napsal/a 666
odpoved
nehráli :((
20. 01. 2007 12:04 napsal/a manafob
otazka
pro vsechny... nehrali Kataklysm jeste Open Scars? v playlistu neni ale...