Nejbližší koncerty
 • 01. 12. 2022WINTER CALLING: STÍNY PLAMENŮ, YARRDESH, OUTWARD, NÁMÖL -...
 • 02. 12. 2022Zdravíme příznivce Okultně-hudebního spolku MEGELNYK. V p...
 • 02. 12. 2022METALURGIA FESTIVAL vol. 3 /// METALOVÝ FESTIVAL V SRDCI ...
 • 10. 12. 2022Pro letošní rok poslední velká death black thrash metalov...
 • 30. 12. 2022Páteční před Silvestrovská párty ve Farářově sluji za úča...
 • 08. 01. 2023neděle 8. ledna 2023 Modrá Vopice, Praha koncert bude z...
 • 20. 01. 2023FATAL BLOW /UK/ ACULEOS /CZ/ ROZRUCH! /CZ/
 • 20. 01. 2023pátek 20. ledna 2023 Melodka, Brno MALLEPHYR (black d...
TELEPATIE IV - nové číslo hudebního magazínu z podsvětí

Locomotive - Live In Bratislava DVD 2006

Není to tak dlouho, když jsem chválil výborné nasazení kapely při koncertech a nyní držím další důkaz svého tvrzení a sice DVD Live In Bratislava. Myslím si, že jen málo kapel dokáže natočit DVD tak, aby nenudilo. Kolikrát se to nepodaří ani profesionálům.

Locomotive působí na živo velice energicky a svou nespoutanou energii dokážou protlačit i na dálku přes sklo obrazovky. To je nejdůležitější element živého záznamu. Daří se jim to proto, že DVD má výbornej hutnej zvuk a střih obrazu společně se světelnými efekty působí rozmanitě. Co se týče obrazu samotného, tak ten mohl být trošku ostřejší a možná i světlejší. Občas se najdou hluchá místa, kde není vidět absolutně nic.

Locomotive v Bratislavě valí songy ze své dosavadní tvorby. Je to takové best of z placek Locomotive I, Homo sapiens, Nejsme nic a Ornament z pijavic. Právě Ornamentem se začíná a první věci se drží v napjatém tempu druhého alba. Živě zaujme třetí Kdo teď nástupem bicích na začátku skladby. Postupně se přenášíme střídavě časem zpět přes skladby jako Pomluvy, Incest a závěrečnou Vítej v prdeli. Celý koncert čítá padesát minut a po celou dobu je opravdu na co se dívat a co poslouchat.

Trošku mě zaráží malý počet lidí pod pódiem. Není to žádný průser, ale čekal jsem víc. Na druhou stranu je pravda, že hala stejně jako jeviště samotné je dosti velké, takže je těžké odhadnout, kolik lidí kapelu podporuje. Počet návštěvníků se asi nedá ovlivnit, nicméně třeba v Budějicích, by se tohle určitě nestalo. Třeba se příště dočkáme DVD Live in Budwais.

DVD obsahuje i bonusy a to v podobě dalších dvou sekcí. Jedna je Extras, kde si můžeme poslechnout tři nové songy kapely. Věci jsou nazpívané v angličtině, čímž si myslím, že skupina ztrácí svojí osobitost. Zatímco u česky zpívaných songů mi přijde tvorba Locomotive originální, zde slyším i jiné kapely. Upřímně, anglicky zpívané album by mě asi nezajímalo. Extras dále pak obsahuje další videa pro skalní fans rozdělená na Route a All The Band’s. Zatímco Route obsahuje záběry z cestování kapely, All The Bands ukazuje i další spolky, se kterýma se kapela za ta léta potkala.

A jsme na konci. Resumé je jasné. Locomotive představují další počin, který si žádá pozornost a je povinností každého fanouška ho vlastnit!

Tracklist:

 1. Ornament z pijavic
 2. Vrať se
 3. Kdo teď
 4. Nechtěli
 5. Co jsme si
 6. Pěst loket
 7. Pomluvy
 8. Novej chov
 9. Skaut v kolenou
 10. Incest
 11. Sekret sliz
 12. Homo sapiens
 13. Vítej v prdeli

Zveřejněno: 27. 11. 2006
Přečteno:
3148 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Ifa | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

30. 11. 2006 08:01 napsal/a Rob - Locomotive
DVD
Jen pro upřesnění, lidí na koncertě bylo něco přes 300 ! Ale byl to velkej sál, klasika kulturák takže aby byla správná atmosféra muselo by bejt aspoň 500 hlav. Příště to bude určitě Live In Bubweiser Budvar Beer City !!!