Nejbližší koncerty
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
  • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
  • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
  • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
  • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
  • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
HUSMAN FEST 2024

MORTIFILIA - Christ Hunt CD 2002

Sakra asi mi píská v uších či co. Aaaaaaaa. Nebo se mi brousí CD-ROMka????

Tak ne, kdepak, už chápu. To intro má zřejmě naladit posluchačovy uši na správnou frekvenci a připravit ho na pořádnej humbuk. No a je to tady, nemýlil jsem se. Mortifilia již odpálila titulní věc alba. Kluky znám již delší dobu, a i když není toto CD již úplně nažhavená novinka (rok 2002), tak jsem velmi mile potěšen, že stále existují kapely, které se nebojí technického thrash/death metalu v severském stylu.

CD čítá celkem 7 věcí, které jsou naprosto dokonale nabité energií a jakousi surovostí. Muzika je i přes velmi svižná tempa dost technická a musím konstatovat, že ten, kdo si troufne takhle hrát, tak musí již nějaký ten pátek kytaru či paličky v rukou držet. Velmi melodické kytarové riffy s rychlými výjezdy vynikají pěkným surovým zvukem a jsou podpořeny "kovovou" basou. Bicí jsou na velmi vysoké úrovni a to vše podtrženo sečteno, znásobeno hrubým hrdelním vokálem dává jednoznačný výsledek: "Kvalitu".

Kompozice jednotlivých skladeb je velmi nenásilná a je vidět, že si kluci opravdu dali práci s aranžemi. Převážně rychlá tempa, která občas přejdou až v brutální "klepačku", jsou nápaditě v různých pasážích zpomalována a přelévají se z rychlých "trsaček" do pěkně hutných riffů. V žádné skladbě nechybí chytlavý refrén a hezky melodické kytarové sólo.

Na CD Christ Hunt mě mrzí jedna věc. Velká škoda, že se klukům nepodařilo vydat CD jako lis. A taky to sakriš trvá jen necelých 26 minut. Tak teda doufám, že se Mortifiliáci napříště polepší :-). Kromě těchto drobných neduhů jim totiž nemohu nic vytknout. Hrajou muziku, kterou chtějí a především to umějí. Kdo jste je ještě neviděl či neslyšel.........najděte si je, vřele doporučuji.

 

http://mortifilia.webpark.cz

 


Zveřejněno: 27. 12. 2003
Přečteno:
3759 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář