Nejbližší koncerty
  • 27. 09. 2023Hrají: Našrot, Ylo Africký Slon, Smíšený Pocity. Vstup: 2...
  • 28. 09. 2023 28. Podrobnosti Událost pořádá Anime Torment a Diva...
  • 29. 09. 2023Tento pátek dorazí do sluje pekelná trojice ze Švýcarska!...
  • 30. 09. 2023Žižkův vraždící palcát fest, vol. 52, 25 let akce
  • 30. 09. 2023 - - - - - - Profanity - Technical Death Metal - https:...
  • 30. 09. 202325 LET METALSHOP x CRŸT – SPECIÁLNÍ KONCERT V JABLUNKOVĚ!...
  • 04. 10. 2023CHALK HANDS (UK) & Červen > 4.10. < @ Anděl Music bar, Pl...
  • 06. 10. 20236.října 2023 se v Jablunkovském Rokáči sejdou čtyři velmi...
DARK GAMBALLE - Romance panenky a kladiva

MORTIFILIA - Christ Hunt CD 2002

Sakra asi mi píská v uších či co. Aaaaaaaa. Nebo se mi brousí CD-ROMka????

Tak ne, kdepak, už chápu. To intro má zřejmě naladit posluchačovy uši na správnou frekvenci a připravit ho na pořádnej humbuk. No a je to tady, nemýlil jsem se. Mortifilia již odpálila titulní věc alba. Kluky znám již delší dobu, a i když není toto CD již úplně nažhavená novinka (rok 2002), tak jsem velmi mile potěšen, že stále existují kapely, které se nebojí technického thrash/death metalu v severském stylu.

CD čítá celkem 7 věcí, které jsou naprosto dokonale nabité energií a jakousi surovostí. Muzika je i přes velmi svižná tempa dost technická a musím konstatovat, že ten, kdo si troufne takhle hrát, tak musí již nějaký ten pátek kytaru či paličky v rukou držet. Velmi melodické kytarové riffy s rychlými výjezdy vynikají pěkným surovým zvukem a jsou podpořeny "kovovou" basou. Bicí jsou na velmi vysoké úrovni a to vše podtrženo sečteno, znásobeno hrubým hrdelním vokálem dává jednoznačný výsledek: "Kvalitu".

Kompozice jednotlivých skladeb je velmi nenásilná a je vidět, že si kluci opravdu dali práci s aranžemi. Převážně rychlá tempa, která občas přejdou až v brutální "klepačku", jsou nápaditě v různých pasážích zpomalována a přelévají se z rychlých "trsaček" do pěkně hutných riffů. V žádné skladbě nechybí chytlavý refrén a hezky melodické kytarové sólo.

Na CD Christ Hunt mě mrzí jedna věc. Velká škoda, že se klukům nepodařilo vydat CD jako lis. A taky to sakriš trvá jen necelých 26 minut. Tak teda doufám, že se Mortifiliáci napříště polepší :-). Kromě těchto drobných neduhů jim totiž nemohu nic vytknout. Hrajou muziku, kterou chtějí a především to umějí. Kdo jste je ještě neviděl či neslyšel.........najděte si je, vřele doporučuji.

 

http://mortifilia.webpark.cz

 


Zveřejněno: 27. 12. 2003
Přečteno:
3604 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář