Nejbližší koncerty
  • 18. 07. 2026Zvuk, který se valí přímo z pódia. Energie, která tě nene...
  • 20. 07. 2026Večer plný brutal death metalu a grind core.
  • 22. 07. 2026 More Noise For Life vol. 18 -- D.I.Y. hc/crust punk ...
  • 25. 07. 2026...zase po roce... tradiční fesťák ve Vodňanech MALIGNAN...
  • 30. 07. 2026Venku před ČVUT! The New Horizons Melodický a cinemat...
  • 31. 07. 2026CH'AHOM (black/death/war – DE) Bestiální komando z Ess...
  • 01. 08. 2026Metalový festival v posázavských Krhanicích. Zahrají FLES...
  • 05. 08. 2026GOOD RIDDANCE (USA) Kalifornští hardcore punks Good Ri...
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

28. 11. 2025, Praha - Subzero

19:30 - Doors
20:00 - 20:40 - Refore
21:00 - 22:10 - Exhorder

Průkopníci groove metalu Exhorder se po roce vrací do Prahy v rámci jejich podzimního turné! Připravte se na neúnavný příliv energie, syrový sound a správně vybalancovaný poměr thrash metalu, groove metalu a hardcore - už 28. listopadu v pražském klubu Subzero.

Exhorder vznikli kolem rok 1985 v New Orleans jako parta nadšenců, kteří chtěli prorazit svou vlastní cestou mimo tehdejší hardcore scénu. Jejich první dvě dema Get Rude (1986) a Slaughter in the Vatican (1988) získala mezi undergroundovými fanoušky značnou pozornost právě pro drsné riffy a nevyčerpatelnou energii. Jejich hudba stojí na základech thrash metalu – ostrých, technicky přesných a často zlomyslně rychlých riffech – ale zároveň přidává hutnější, „šlapavý“ groove, díky kterému jejich skladby působí těžce a drtivě. Do toho se mísí hardcore punková přímočarost, což dává jejich tvorbě drsný, ulice připomínající náboj. V 80. letech tak Exhorder pomohli vytvořit osobitý styl, který se stal inspirací pro desítky dalších kapel.

Debutová deska, nazvaná stejně jako druhé demo Slaughter in the Vatican (1990), je typickým příkladem nekompromisního thrashového nářezu, kde se energie hardcore setkává s metalovou agresí. Druhá deska The Law (1992) pak ukázala posun směrem k groove metalu – výrazné zpomalení rytmiky, důraz na rytmickou práci kytar a větší prostor pro těžkotonážní riffy. Tento přístup přiblížil Exhorder k pozdějším ikonám groove metalu a ukázal, že i v extrémní hudbě může hrát rytmická variabilita a groove hlavní roli.

Po dlouhé pauze se Exhorder vrátili s deskou Mourn the Southern Skies (2019) a nedávno s albem Defectum Omnium (2024), na kterých dokázali spojit svou thrashovou dravost s groove metalovou hutností a navíc přidat temnější, atmosféričtější polohy. Díky tomu působí jejich hudba moderně a zároveň věrně kořenům. Exhorder tak dnes představují kapelu, která i po desetiletích dokáže být syrová, intenzivní a originální, a právem se o nich mluví jako o jedněch z praotců groove metalu.

REFORE patří mezi nejvýraznější jména současného tuzemského thrashe. Kapela vznikla v roce 2016 na Zlínsku a od začátku si získala pověst neúnavné koncertní mašiny, což dokazuje hraním po boku kapel jako Machine Head, Napalm Death či D.R.I. a pravidelnými účastmi na velkých festivalech typu Obscene Extreme nebo Masters of Rock. Na kontě mají EP a dvě alba, z nichž poslední Illusion of Existence vyšlo letos v únoru. Jejich hudba stojí na základech old-school thrashe, který kapela kombinuje s melodikou a energií, díky čemuž působí dravě, moderně a bez ztráty intenzity.

https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/960

 


Zveřejněno: 27. 11. 2022
Přečteno:
220 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář