Nejbližší koncerty
  • 02. 05. 2025 ASKEREGN, TRAUTENAUER 666 a MURMUR
  • 03. 05. 20253. 5. 2025 CESTA (Ctiborův mlýn) Tábor - DIY FEST 2025 ...
  • 03. 05. 2025Kollapse z Dánska, kteří kombinují post-metal, noise a sl...
  • 03. 05. 2025LIGHTLESS Temný sludge namíchaný s blackem a post-meta...
  • 07. 05. 2025 SPACE OF VARIATIONS (UA), UP!GREAT Space Of Variations...
  • 08. 05. 2025Post hardcore Stormo z Itálie se vrátí na malou scénu Bar...
  • 09. 05. 2025Polské metal/grindcore/hardcore kapely Czerń a Misguided ...
  • 09. 05. 2025Beats From Basement, Praha
KAVIAR KAVALIER: Fetišistický vinyl roku.

MAELSTRÖM - Maelström Promo CD 2005 - vlastní náklad

Impulzem k založení kapely Maelström se v polovině loňského roku stala výměna na pěveckém postu u staronové plzeňské speedovky Rea Silvia, pro kterou odchod zpěváka Michala Říhy znamenal definitivní konec a naopak příchod Vasila Kobana (ex Xantipa, King Zero) zahájil novou éru v životě kapely ? s novým, údernějším názvem přišel také jiný (tvrdší) styl a hlavně silný vokál. V novém složení Maelström nelenil a v létě nahrál a vydal své první promo CD, na kterém se skupina představuje trojlístkem skladeb v tradičním ?heavy? duchu.

Nějaké převratné novátorství od dema skutečně nečekejte. Inspirační zdroj kapely vám dojde nejpozději v okamžiku, kdy se v otvíráku ?Nečekej? poprvé ozve Vasilův vokál a nejspíš vám vypadne jméno jedné z tuzemských heavy/thrashových legend. Odkaz Arakainu (ještě s A.Brichtou) silně prosakuje celým promáčem a škoda že na sebejistý Vasilův výkon stejně nenavazuje hudba. První skladba mě i přes některé HC vsuvky a pomalou hutnost vůbec nezaujala a z letargie mě trochu probral až druhý o něco živější vál (?Ikarus?), ozdobený pěknými technickými kytarovými sóly. Přesto, nade vším ční táhlý vysoký zpěv, který je pro mě to nejzajímavější z celého proma. Do třetice všeho dobrého a zlého, anebo to nejlepší nakonec? Tak jak tak, závěrečná ?Správnej směr? sice nejdřív vypadá jako metalový ploužák, ale právě tady se naléhavost zpěvu a kombinace akustických a melodických vyhrávek nejvíce povedla a dost možná právě proto má ?Správnej směr? pro mě tu správnou atmošku!

Tož, co říci závěrem? Zvuk OK, zvučná čeština v textech taky OK, kvalita songů zase značně nevyrovnaná, klasický ?retro? styl kapely s určitými stopami moderních experimentů se nevyhnutelně bude muset vypořádat s odlišnou dobou a preferencemi fans a já osobně bych u Maelström v budoucnu uvítal i rychlejší věcičky :-).

Čas: 14:07

Seznam skladeb:

  1. Nečekej
  2. Ikarus
  3. Správnej směr

web: http://www.maelstrom.wz.cz


Zveřejněno: 30. 01. 2006
Přečteno:
3532 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Marquise | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář