Nejbližší koncerty
  • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
  • 07. 03. 2024Rebellion tour se vrací do Ostravy! Hardcore festival v č...
  • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
  • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
  • 09. 03. 2024Poslední koncert Sukkhu s vokalistkou Morgause
  • 12. 03. 2024Newyorská kytarová legenda - zpěvák a kytarista ADAM BOMB...
  • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
  • 13. 03. 2024Symphonic metalová kapela Therion se po několika letech v...
MORTIFILIA : Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé

17. 11. 2023 – Praha, Underdogs

Těžký doom v čele s psychedelickými ESOTERIC ovládne Prahu

ESOTERIC asi nemusíme dlouze představovat. Kdo by tohle psychedelií načichlé funeral doomové monstrum neznal. I když tu zkázonosné božstvo poslední album „A Pyrrhic Existence“ (2019) představilo loni po boku Saturnus, vzhledem k povaze obludné délky jejich písní koncertů těchto Anglanů není nikdy dost. A jelikož si Esoteric loni připomněli 30 let existence, lze na aktuálním turné očekávat výběr písní zahrnující celou jejich kariéru. Čeká vás intenzivní psychedelický chaos a drtivě těžký doom!

V roli předkapel se představí hned tři soubory.

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doomu. Formace, v níž figurují i členové Silent Stream Of Godless Elegy či Dissolving Of Prodigy, má na kontě čtyři alba. To poslední „Tamashii no Jama“ vyšlo v dubnu u renomovaných Transcending Obscurity a je koncepčně se točí kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes 500 lidí. „Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk.

I COLOSALIST jsou historicky propojeni se Silent Stream Of Godless Elegy. V jejich čele je totiž Petr Staňek obklopený i dalšími ex-členy SSOGE, který v COLOSALIST vzkřísil atmosféru 90. let a éru, kdy tuzemské kluby rozezníval český doom. Pokud vás právě toto období zasáhlo, dávejte pozor a nechte se unést nenapodobitelným duchem původního českého pagan doomu. COLOSALIST pracují na novém albu, které nahrávají ve Finsku.

ABSTRACT jsou instrumentalisté z Banské Bystrice, kteří na hudobní scéně působí od r. 1995. Svojí energickou show a prepracovanou hudbou s atmosférou dokáží strhnout každého. Na kontě mají tři alba (Fragmenthea, The Pantomime in Neosolium a Lightheory) a momentálně dokončují prozatím bezejmennou novinku, takže zahrají i žhavé pecky z připravovaného alba. Jednoznačně je na co se tešit.

FB event: https://fb.me/e/JIff5NU0D
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/633


Zveřejněno: 07. 11. 2021
Přečteno:
190 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář