Nejbližší koncerty
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
  • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
  • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
  • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
  • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
  • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

24. 9. 2023 – Praha, Hybernia

LAIBACH překopávají minulost a míří do pražské Hybernie

Hudba, estetika i koncept slovinských provokativních vizionářů LAIBACH, který v uměleckém působení zahrnuje i grafickou činnost (koláže, plakáty) či instalační umění, měly ohromný vliv na žánry i popularizaci industriální hudby obecně, ale především z nich dělá kapelu mnoha tváří, která industriálu začleněním samplů a techno vlivů dala mnoho podob.

Zpočátku LAIBACH byli spíše experimentální kapelou, ale průběhem let natočili mnoho osobitých coverů (později i celá alba coververzí), interpretovali národní hymny i divadelní představení, vytvořili soundtracky k filmům, zapojili se do kolaborací s dalšími uměleckými kolektivy, ale pro zapojení kytar jejich portfolio zahrnuje i označení ‚rocková kapela‘.

LAIBACH, kteří v r. 2015 odehráli dokonce dva koncerty v Severní Koreji, čímž se stali první “západní“ kapelou, která hrála v obou korejských regionech, vznikli v průmyslovém hornickém městě Trbovlje v roce 1980. Svůj název převzali z názvu nedalekého města Lublaň z doby nacistické okupace a zapojením kontroverzních témat a stylizace do svého univerza byli několikrát perzekvováni např. rušením koncertů či úplným koncertním zákazem. Především pro jejich témata totalitarismu.

Na novém albu „Sketches Of The Red Districts“ se LAIBACH vrací zpět do Trbovlje. Na něm v novém/čerstvém podání zkoumají konfliktní genezi vzniku kapely v tomto průmyslovém městě v r. 1980 a z odstupu času zpochybňují své estetické, zvukové a ideologické kořeny. Jak je jejich dobrým zvykem, LAIBACH tímto krokem opět převrací vše naruby.

A aby ani jejich další koncert v Praze nesmrděl všedností, odehraje se v exkluzivním prostoru divadla Hybernie. Vstupenky pouze na sezení jsou v prodeji v síti GoOut.

FB event: https://fb.me/e/PaQGMcms
e-TICKET: https://goout.net/cs/laibach/szxacov


Zveřejněno: 01. 08. 2021
Přečteno:
302 x
Autor: Coornelus | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář