Nejbližší koncerty
 • 23. 05. 2024Fenomenální baskytarista a vynikající zpěvák MARCO MENDOZ...
 • 24. 05. 2024MORTHYMER Mysteriózní persona, které dali život členové ...
 • 25. 05. 2024Koncert The Exploited se ze zdravotních důvodů bohužel po...
 • 27. 05. 2024NO FUCKER - d-beat & rawpunk z New York City, známý mj. d...
 • 29. 05. 2024Violent Way (USA) + Remdik (SK)
 • 31. 05. 2024Ráďa & Pepča proudly present: "Jen pro ten dnešní den sto...
 • 03. 06. 2024HIGH ON FIRE (USA) + REPELENT SS
 • 06. 06. 2024FOSCØ (ESP) - screamo https://fosco.bandcamp.com/album/g...
ETEF 2024 (19.-20. 7. 2024)

THRONEAEON - Godhate CD 2003 - Forensick Music (FM 007)

"God is just a concept made by man", tvrdí táto skupina, ktorá sa premenovala na GODHATE... Pod týmto menom už stihla na vlastné náklady vydať MCD "Anguish" so štyrmi skladbami, na ktoré sa, snáď, na tomto zine čoskoro objaví recenzia. Godhate pochádzajú zo Švédska a fungujú v zostave Jens Klovegard (gitara), Roger Sundquist (bicie), Tony Freed (gitara a vokály), Claes Ramberg (5-strunová basgitara). Pri nahrávaní posledného alba pod hlavičkou Throneaeon (a teda tohto) s nimi na bicích spolupracoval Matte Modin z Dark Funeral/Defleshed a basgitaru im nahral Magnus Wall.

Obal je kvalitný, (jesenné) farby sú príjemne zladené, aj keď motív, ktorý je na obrázku, na mňa nepôsobí zvlášť príjemne. Asi najviac sa mi približuje k Nosferatu. Vnútro obsahuje mená a fotky členov, texty a obrázok nového loga Godhate. Čo teda vlastne táto skupina prezentuje? Tak si to rozoberme. Black metalovo štylizované logo Throneaeon, na coveri je tvár pripomínajúca základnými črtami upíra Nosferatu a album sa volá Godhate (čo by s teóriou upíra korešpondovalo, keďže tí majú byť prekliatí Bohom a majú ho za to nenávidieť). Ale ak niekto čaká black metal (ako som napríklad čakala aj ja, z jeho tvrdšej odnože), veľmi sa mýli. Skupina totiž prezentuje death metal, a to nie ledajaký. V momente, ako som si toto album pustila, spomenula som si na poľských velikánov Vader... Hudobne ich to veľmi pripomína.

Prvý track Oblivion začína vsuvkou "We are here to welcome you to the true face and true belief." a hneď následuje riffovanie aj rytmy a lá Vader. Dokonca aj spevák Tony frázuje v podobných polohách ako Peter. Hudba je ako inak, nabitá energiou a valivými melódiami, gitary sólujú ostošesť... A vôbec, pôsobí veľmi veľmi príjemne, na albe sa nenachádza nič rušivé, čo by sa dalo vytknúť. Hádam len tá silná podoba k spomínaným Poliakom, no keďže ide o skutočne kvalitnú "napodobeninu" a zatiaľ som takých nepočula veľa, neostáva mi nič iné, len ich chváliť. :-) Piesne sú rôznorodé a za najvýraznejšie asi pokladám šiestu, rýchlejšiu - "Genocide In Grace", ktorá sa doslova hmýri sólami a štvrtú, pomalšiu - "To Forever Be", s prerušovanými rytmami.

Nuž, čo dodať, toto album je proste a jednoducho vynikajúci kúsok, s precízne obsluhovanými nástrojmi, či už od prírody (vokál) alebo z výroby... Zvuk je čistý, počúvanie ako má byť! Odporúčam milovníkom Vader.

Čas: 34:56

Tracklist:

 1. Oblivion
 2. Heading Inwards
 3. In Loathing (For Your God)
 4. To Forever Be
 5. Laid To Waste
 6. Genocide In Grace
 7. Divine Soul
 8. Blackwinged
 9. On The Highest Throne

www.godhate.com


Zveřejněno: 28. 09. 2005
Přečteno:
3632 x
Hodnocení autora:
9 / 10

Autor: Weronyka | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář