Nejbližší koncerty
  • 17. 02. 2023Páteční death grind jízda ve Farářově sluji.Vystoupí : CR...
  • 17. 02. 2023Farářovy narozeniny.Zástup gratulantů na čele s italskými...
  • 18. 02. 2023Farářovy narozeniny.Zástup gratulantů na čele s italskými...
  • 22. 02. 2023DAVID ELLEFSON Band (USA, ex - Megadeth), METALCRAFT Kol...
  • 24. 02. 2023Numerologové přisuzují roku 2023 dobré vyhlídky, součet v...
  • 25. 02. 2023Dr Fleischman /PL/ - jazznoisepunk, Bumfrang3 - postpunkn...
  • 25. 02. 2023FRONT LINE FEST V Pátý ročník tradiční (nejen) death met...
  • 03. 03. 2023CONFLICT (uk) anarchopunk https://www.facebook.com/CONFL...
MORTIFILIA : Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé

27. 11. 2021, Praha - Strahov 007

POSTPUNKOVÝ NÁPŘAH A HITOVOST THE CURE – THE FOREIGN RESORT MÍŘÍ V SOBOTU DO PRAHY

Dvakrát přesunutý koncert dánských postpunkových kraleviců se blíží. V sobotu 27. listopadu zahrají na strahovské Sedmičce spolu s tuzemským synth/darkwave zjevením Davem Von Tenebrae.

Snad žádný z našich koncertů nepotrápila COVID situace jako vystoupení postpunkových The Foreign Resort. Z jara loňského roku jsme se postupným přesouváním dostali až na letošní podzim. Tuhle čím dál zářivější hvězdu z Kodaně jsme ale znovu pozvat prostě museli. Zaprvé proto, že jejich poslední show v Underdogs` před téměř pěti lety byla masivní energeticko/melodická šleha, která v sobě nesla muzikantskou lehkost, nekompromisní tah, strhující hitovost, undergroundový/DIY feel a když bylo potřeba, i emocionálně obnaženou křehkost. To vám ostatně potvrdí snad každý, kdo je tehdy viděl.

Nemenším důvodem pro pražskou zastávku je i poslední deska "Outnumbered", která sound kapely posunula zase o kus dál – vyzrálejší a aranžérsky rafinovanější, rychlejší a plná silných melodií. Stačí jen pár poslechů, aby se začaly projevovat všechny její odstíny a finesy. Zase se spolu s bandou sbratřených floutků s černě nalakovanými nehty vracíme domů. V rozevlátých rukách šplouchají polovypité lahve levného vína a my se motáme v neonech, odrážených na vlhkém asfaltu, po soumračné Fascinační ulici sem a tam. Náš hood. Pokud vám tyhle polohy a nálady vyhovují, snadno najdete v "Outnumbered" svůj soundtrack.  A kdyby vám to bylo málo, přidejte si výborný loňský dvojcover "Send Me an Angel / Sunglasses at Night".

Čím to je? Mikkel B. Jakobsen a spol. ve své tvorbě nezapřou vlivy od The Cure až někam k Depeche Mode, ale zároveň z těchto přísad dokážou umíchat svůj vlastní svébytný mix. Navíc mají dar napsat opravdu silné a atmosférické skladby. Dark wave, nová vlna i shoegaze se potkávají na pevném postpunkovém základu a dávají dohromady podmanivou směs, obalující emotivní vokál. A můžeme snad tuzemské milovníky temných kytar připravit o jedno z nejzajímavějších současných jmen Evropy? Navíc když ani po letech nechápeme, jak je možné, že megahitovka "She Is Lost" už dávno neudělala z The Foreign Resort senzaci i mimo naší scénu? Na druhou stranu, jen díky tomu si můžete v sobotu užít tuhle nálož pěkně tváří tvář, intenzivně, napřímo, v ryzí podobě. 

Nicméně ani tentokrát se COVID omezení koncertu úplně nevyhnula. Kvůli nucené karanténě nakonec bohužel nemůže zahraniční kolegy doprovodit slovenská FARA. Bez zástupců tuzemské scény ale nezůstanete. Domácí žánrové podhoubí bude reprezentovat další žhavé želízko, Dave Von Tenebrae, kterého můžete znát z naší poslední kompilace "Dark Tunes from Czech and Slovak Caves". Jednomužný projekt, který ve své tvorbě kombinuje synthwave, darkwave a vůbec chladné syntetické vlny táhnoucí se až k území witchhouse či cyberpunku. Najdete tu lásku k temným osmdesátkám, okořeněnou pelyňkem, fenyklem a anýzem. Dave v Praze vystoupí po dlouhých třech letech a ukáže nám, co se za tu dobu v jeho tvorbě událo nového.

Pokud tedy chcete letos stihnout ještě nějakou živou muziku, máte v sobotu ideální (a  kdo ví, jestli ne poslední) šanci. Navíc s jedním z nejlepších klubových zvuků v Praze. Některé věci se nevypláci prošvihnout...

THE FOREIGN RESORT (D), DAVE VON TENEBRAE
27. listopadu (klub 19:30, hraje se od 20:00)
Praha, Klub 007 Strahov (Chaloupeckého 1915/7)
Vstup: 290 Kč předprodej / 390 Kč na místě


Zveřejněno: 11. 11. 2020
Přečteno:
313 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář