ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

CD 2020, Bizarre Leprous Production / patho gore grind / Španělsko

V roce 1996 organizovali Morbid Records třem kapelám ze své stáje evropské turné s názvem Grind Over Europe. Na něm se představili japonští C.S.S.O., DEAD INFECTION  z Polska a právě HAEMORRHAGE z Madridu, jejichž debutní album „Emetic Cult“ jsem tou dobou hodně točil ve walkmanu. Takže jsem na ostravské zastávce tohoto turné, která se konala 5. září v Kulturním domě Heřmanice, rozhodně nemohl chybět.

Z HAEMORRHAGE se za ty roky stal oprávněně pojem, který v pravidelných intervalech nabízí stále nové nahrávky. Ovšem v tak nabité historii a diskografii neškodí se podívat zpátky do svých začátků, o čemž svědčí právě CD s názvem „The Forensick Files“, které nabízí rovnou 34 raritních skladeb a téměř plnou kapacitu disku.

Prvních šest z nich bylo nahráno v roce 2016 a je to pořádně hutný materiál. Tyhle skladby jsou přesně to, co máme všichni na této kapele rádi. Jsou rychlé, brutální… prostě to nejlepší z (gore) grindu. Navíc kytarové sólo v „Miss Phlebotomy“ je parádní. Další šestice songů byla zaznamenána o rok dříve a opět se jede v té nejryzejší podobě této kapely. Ultra rychlé bicí, nápadité kytarové party a tolik specifický vokál. V podstatě se jedná o před-produkční dema, která byla základem zatím posledního dlouhohrajícího alba „We Are The Gore“ (2017).

Další trojice byla nahrána v domácích podmínkách v roce 2005, o čemž svědčí lehce kanálový, ale zato řádně brutální zvuk. Tahle nahrávka s bicím automatem je fakt hodně syrová. Skladby 16-22 byly pořízeny v roce 1998 a obsahují položky z prvních dvou alb „Emetic Cult“ (1995) a „Grume“ (1997). Nesmrtelné hity jako „Uncontrollable Prolliferation Of Neoplasm“ nebo „Excavating The Iliac Fossa“ pořád vraždí!

Závěrečný tucet skladeb byl nahrán v rozmezí let 1991-1992 a jedná se o první nahrávky kapely a demo „Grotesque Embryopathology“, které obsahuje prastaré verze skladeb z pozdějšího debutu. Navíc jsou zde i dva covery od NAPALM DEATH („The Kill“ a „Deceiver“), oba ve dvou verzích. Kvalita zvuku odpovídá nejen době vzniku, ale i studiovým podmínkám (čtyřstopé analogové studio versus zkušebna) a počátečnímu hráčskému umu. Ovšem jako dokument z historie této kapely poslouží znamenitě, protože už zde lze vycítit jistý potenciál.

Sál dolu Heřmanice od doby onoho koncertu sice jen chátrá, pokud už nebyl srovnán se zemí stejně jako bývalá šachta, ale tyto Španěly zub času rozhodně nepoznamenal a naopak se kapela stala za těch třicet let existence jednou z nejuznávanějších ve svém oboru po celém světě. Ale to přece každý grinder ví už dávno!

Seznam skladeb:

 1. Prosector's Revenge
 2. The Cremator's Song
 3. Transporting Cadavers
 4. Miss Phlebotomy
 5. Furtive Dissection
 6. Artifacts Of The Autopsy
 7. Forensick Squad
 8. Bathed In Bile
 9. We Are The Gore
 10. Medical Maniacs
 11. Gynecrologist
 12. In Nephritic Blue
 13. Antemortem Thanatopraxis
 14. Edible Necrotomy
 15. Drastic Panchreatocolecystostomy
 16. Uncontrollable Prolliferation Of Neoplasm
 17. Decrepit Dejecion
 18. Dissect, Exhume, Devour...
 19. Exquisite Eschatology
 20. Excavating The Iliac Fossa
 21. Far Beyond The Forensic Pathology
 22. Putrescent Necromorphism
 23. Uncontrollable Proliferation Of Neoplasm
 24. Grotesque Embryopathology
 25. Expectorating Pulmonary Mucu-Purulence
 26. Extreme Ulceration
 27. Intestinal Convulsion
 28. The Kill
 29. Deceiver
 30. Evisceration
 31. Extreme Ulceration
 32. Intestinal Convulsion
 33. The Kill
 34. Deceiver

Čas: 67:33  

Sestava:

 • Lugubrious – zpěv (1-22)
 • Luisma – kytara/zpěv (1-34), basa (23-25)
 • Ana – sólová kytara (1-22)
 • Ramon – basa (1-22)
 • Jose – bicí (23-25), basa/zpěv (26-34)
 • Erik – (1-5)
 • David – bicí (6-12)
 • Rojas – bicí (16-22)
 • Evilio – bicí (26-34)  

Facebook
Bandcamp

Bizarre Leprous Production

 


Zveřejněno: 30. 06. 2021
Přečteno:
586 x
Autor: Bury | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář